2.7 Crd P0702-p2502 Hata Kodlari Yardim

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Agabey- Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,914

Agabey-

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba,

2003 Grand Cherokee 2.7 CRD Overland sahibiyim normal yolda giderken hiçbir sorun yokken aracın birden motor arıza lambası yanıyor ve çekişten düşüyor, düz yolda çekişten düşmeyi çok hissetirmesede yokuş yukarı çıkarken arabayı yürütebilmek deviri 3.000lere kadar çıkarıp anca hareket ettirebiliyorum, bu problem zamansız olarak geliyor zamansız olarak geçiyor. Kimi zaman kontak açıp kapatınca geçiyor kimi zaman 2 günde geçiyor ustayla bilgisayara bağladık ve problemler şu şekilde;

P0702 Şanzıman kumandası yanlış oran
P2502 Bulunulan vites kademesi makul değil

Araca henüz bir işlem yaptırmadım çünkü bu problemle çok sık karşılaşmıyorum fakat karşılaştığım zamandada çok can sıkıyor.

Problem hakkındaki düşünceleriniz nelerdir ?

Etiketler
2.7 wj'lerde kronik vites kartı sorunu var.
P0702 hatası meşhurdur, siz de aynı dertten muzdaripsiniz.
Büyükşehirlerde bazı elektrikçiler tamir ediyor, çıkma almanızı önermem, ya tamir ettirin ya sıfır alın.
Öyle yapmasının nedeni aracın 3.viteste kalmasıdır, şanzımanınız LIMP modunda. Yani türkçe meali ile korumaya alıyor kendini.

2.7 wj'lerde kronik vites kartı sorunu var.
P0702 hatası meşhurdur, siz de aynı dertten muzdaripsiniz.
Büyükşehirlerde bazı elektrikçiler tamir ediyor, çıkma almanızı önermem, ya tamir ettirin ya sıfır alın.
Öyle yapmasının nedeni aracın 3.viteste kalmasıdır, şanzımanınız LIMP modunda. Yani türkçe meali ile korumaya alıyor kendini.

Öncelikle cevap için teşekkürler.

Peki tamir ettirsek 3-5 ay sonra aynı problem tekrar ortaya çıkar mı ? Tamir etmenin veya sıfır almanın tahmini maliyetleri nelerdir ? Ayrıca P2502 arızası bu arızayla bağlantılı mı yoksa ayrı arıza mı acaba

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Geri