2.7 Dizel Grand Cherokee Kulanıcı Kitabı Ihtiyacı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan terranos Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 14
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,866

terranos

Yeni Üye
Yer
istanbul
Arkadaşlar merhaba,
Grand Cherokee 2.7 dizel için kullanıcı kitabı (owners manual) ihtiyacım vardır. Fotokopi veya aslı, hangisi olursa. Ücreti karşılığında gönderebilecek arkadaşa şimdiden teşekkür ederim

Etiketler
Arkadaşlar merhaba,
Grand Cherokee 2.7 dizel için kullanıcı kitabı (owners manual) ihtiyacım vardır. Fotokopi veya aslı, hangisi olursa. Ücreti karşılığında gönderebilecek arkadaşa şimdiden teşekkür ederim

selamlar

elimde wj serisinin kullanım kılavuzu var. benzinli ve dizel modellerine göre ortak ve farklı maddeler belirtilmiş. umarım işinize yarar...

Ekli dosyalar

• Grand Cherokee wj kullanma kılavuzu.pdf
    7 MB · Görüntüleme: 3,486

Arkadaşlar merhaba,
Merhaba,
Orjinalinden tarama var, ingilizce, pdf formatında. Siz baskı alabilirsiniz.
İşinizi görür mü?
Selamlar.

selamlar

elimde wj serisinin kullanım kılavuzu var. benzinli ve dizel modellerine göre ortak ve farklı maddeler belirtilmiş. umarım işinize yarar...
teşekkürler ufacık bilgi için bile teşekkürler buradaki arkadaşlardan allah razı olsun çok faydalı bilgiler veriyorlar arabayı sayenizde aracımı sever oldum
ustalara uyuz oldum fuzili parçalar değişip hak etmedikleri paraları alıyorlar yazık ben o tür insanlara sadece acıyorum akşam evine haram para ile gidiyor...

Arkadaşlar wj 2.7 aracım var rölantide düşük çalışıyor araç titriyor neden olabilir p0340 arızası cam sensör arızası gösteriyor ondan olur mu.

0340 CMP / CKP KONUM SENSÖRÜ DEVRESİ - CKP DİNAMİK PLAKKARLIK
P0340 CMP / CKP KONUM SENSÖRÜ DEVRESİ - CMP / CKP SYNC HATASI
P0340 CMP / CKP KONUM SENSÖRÜ DEVRESİ - SİNYAL FREKANSI ÇOK YÜKSEK
P0340 CMP / CKP KONUM SENSÖRÜ DEVRESİ - STATİK ÖZELLİKLER

P 340 ile başlayıp 344 kadar olan arızalar eksantirik pozisyon sensörüyle ilgili problemleri belirtir bunlarda türkce terimleri

Arkadaşlar wj 2.7 aracım var rölantide düşük çalışıyor araç titriyor neden olabilir p0340 arızası cam sensör arızası gösteriyor ondan olur mu.
selamlar; p0340 hatasıyla ilgili yabancı bi siteden iyi olmayan bi çeviri :smiley:... ama bilgi amaçlı işini görür umarım..
(Bu arada farklı konuların ayrı başlıklar altında açılmasının, daha sonra bu bilgilere ulaşmak isteyen arkadaşlara kolaylık sağlayacağını düşünüyorum. p0340 la ilgili bir konu açarsan hem konunun karışmasını önlersin hemde bilgili daha çok kişiye ulaşırsın bence.)

iyi günler...

P0340 JEEP - Eksantrik Mili Konum Sensörü Devresi Sıra 1 Sensör 1

P0340 Tanım:Eksantrik Mili Konum Sensörü, eksantrik milinin dönme hızını kaydetmek için bir motorda kullanılan elektronik bir cihazdır. Bu bilgi, Motor Kontrol Modülü (ECM) tarafından ateşleme ve yakıt enjeksiyonunu kontrol etmek için kullanılır. Eksantrik mili konum sensörü, belirli bir silindiri tanımlamak için eksantrik milinin geri çekilmesini (giriş) algılmaktadır. Egzantrik mili konum sensörü, piston konumunu algılar. Sensör sistemi, gerçek bir sensör olan statik bir parçanın yanı sıra dönen bir parça, tipik olarak bir diskten oluşur. Motor çalışırken, dişlerin yüksek ve alçak kısımları sensörle olan boşluğun değişmesine neden olur. Değişen aralık sensöre yakın manyetik alanın değişmesine neden olur. Manyetik alanın değişmesi, sensörden voltajın değişmesine neden olur. Krank mili konum sensörü (POS) sistemi çalışmaz hale geldiğinde, eksantrik mili konum sensörü silindir tanımlama sinyalleri zamanlamasını kullanarak bunun yerine motor parçalarının çeşitli kontrollerini sağlar.

Olası nedenler;
Eksantrik mili konumu sensörü Eksantrik mili konumu Sensör kablo demeti açık veya kısa devre
Eksantrik Mili Konum Sensörü devresi zayıf elektrik bağlantısı
Arızalı marş motoru
Başlangıç sistem devresi
Zayıf akü

Notlar:
Bazen ve bazı modellerde, düşük akü voltajı veya zayıf bir marş motor Şaft Konum Sensörü kodunu tetikleyebilir.
Eksantrik mili konum sensörü sinyali, motor çalıştırma işleminin ilk birkaç saniyesi sırasında Motor Kontrol Modülü (ECM) tarafından algılanmaz

Olası semptomlar:
Motor Işığı AÇIK (veya Servis Motoru Yakında Uyarı Işığı)
Güç Motorunun Durması / Kaybı

Arkadaşlar 2.7 crd 2003 model grand cherokee aracımın hareket halinde iken birden gaz kesti ve gaza basmama rağmen gaz yemedi ve stop etti çalıştırdım tekrar stop etti ve birdahada hiç çalışmadı bu sıkıntıyla karşılaşan varmı 2 gündür çalıştıramıyorum

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR