2 Çeker Aracı 4 Çekere Çevirme Hakkında

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan nasah Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 49
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 107,079
Ynt: 2 Çeker Aracı 4 Çekere Çevirme Hakkında

bu işlemleri takip edecek bir kişi veya firma var mı yoksa her işlemi kendimiz mi takip edeceğiz

Etiketler

barb_alone' Alıntı:
bu işlemleri takip edecek bir kişi veya firma var mı yoksa her işlemi kendimiz mi takip edeceğiz

Bulunduğunuz ildeki serbest çalışan; Araç tadilat projesi çizmeye yetkili; MMO ya kayıtlı bir makina mühendisi prosedürü bilir, sizleri yönlendirebilir. Bunun haricinde Büyük illerde sürekli bu işi yapan profesyonel firmalar var.
Çöp arabası tadilatı, Öğrenci-personel servisi tadilatı, Römork-çeki kancası, motor-şasi değişim tadilatı vsvs projeleri hazırlayan firmalardır.

verdiğiniz bilgiler gerçekten çok faydalı oldu yapmayı planladığım proje adına inşallah düzgün bir firma bulup işlemlere başlarım

amaç sadece 4x2 den 4x4 e dönüş değil aslında 4x4 camper araç sahibi olmak 4x4 bir aracıda formatında hazırlamak proje firmalarını araştırmaya devam o zaman

herkese merhaba
ben de 2002 model ford transit üzerine yapılmış alkovenli karavanımı 4x4 e çevirmeyi düşünüyorum... çevirecek bir kaç usta ismi aldım... fırsat bulunca aracı göstermeye gideceğim... buradan gelişmeleri paylaşırım

herkese merhaba
ben de 2002 model ford transit üzerine yapılmış alkovenli karavanımı 4x4 e çevirmeyi düşünüyorum... çevirecek bir kaç usta ismi aldım... fırsat bulunca aracı göstermeye gideceğim... buradan gelişmeleri paylaşırım

Bulduğunuz ustaları paylaşabilir misiniz, ben de 85 Alman long transitime aynı uygulamayı yaptırıp county modeline çevirmek istiyorum.

Konu kapanmış galiba ama Amerika da araç kasalarının 4x4 arac şaşesi üzerine oturtulduğu projeler var. Bu türkiye de mümkün mü?şimdi resmini bulamadım ama Toyota pikap şaşe motor üzerine oturtulmuş eski kasa Chrysler Voyager çok hoşuma gitmişti.

Konu geçeli çok olmuş ama bizim evde 2 tane arkadan çekiş, 3 tane de 4x4 toplam 5 kamyonet var, bunların muayenesi her sene yapılıyor, çoğu zaman muayenelerini ben yaptırıyorum. muayenede 4x4 konusu hiç açılmadı, 4x4 mü?, aktif mi gibi sorular soran da olmadı. FAbrikasyon 4x4 olanların ruhsatının hiç bir yerinde 4x4 de yazmıyor.

Konu geçeli çok olmuş ama bizim evde 2 tane arkadan çekiş, 3 tane de 4x4 toplam 5 kamyonet var, bunların muayenesi her sene yapılıyor, çoğu zaman muayenelerini ben yaptırıyorum. muayenede 4x4 konusu hiç açılmadı, 4x4 mü?, aktif mi gibi sorular soran da olmadı. FAbrikasyon 4x4 olanların ruhsatının hiç bir yerinde 4x4 de yazmıyor.
Fabrikasyon olanların ruhsatlarında yazmıyor fakat emniyet yada vergi dairesi kayıtlarında görünüyor. Muayene konusunda bilgi için teşekkürler..

herkese merhaba
Ben İVECO Daily 70-150 aracımı Trabzon’da bulunan Sağlamlar Ağır Sanyi şirketinde 4x4’çevirttim. TSE onaylı oldu ve tüm testleri yapıldı. Belgeleri aldıktan sonra ruhsata işletebilirsiniz.

Ben İVECO Daily 70-150 aracımı Trabzon’da bulunan Sağlamlar Ağır Sanyi şirketinde 4x4’çevirttim. TSE onaylı oldu ve tüm testleri yapıldı. Belgeleri aldıktan sonra ruhsata işletebilirsiniz.
Merhaba, Iveco Daily aracınızın 4x4 dönüşümünden sonraki tecrübelerinizi paylaşmanız mümkün olur mu?
Aracın ön dingil tarafında çok büyük tadilatlar yapılıyor, direksiyon, fren, süspansiyon nerdeyse herşey yeniden yapılıyor.
Herhangi bir sorunla karşılaştınız mı? İyi ve kötü yanlarından bahsedebilir misiniz bu dönüşümün?

İyi günler ,

2 çeker bir aracı 4 çekere çevirirsek ne gibi belgeler lazım? Muayeneden bu şekilde geçebilir miyiz? Yoksa işletmemiz mi lazım?
Bahsettiğim aracın Türkiye'de 4 çeker modeli yok. Yurtdışından aks ve arazi vitesini getirim 4 çekere çevirmek istiyoruz yapabilir miyiz acaba? Her sene muayene öncesi söktü tak da zor olur.

Hasan
Ben 2018 yılında yaptım, bütün merhalelerini de burada paylaştım...
İşlem sonrası 75000 Km yol katettim, son derece memnunum....
Burada Mazda E2200 4x4 Modifikasyonu diye aratıp inceleyebilirsiniz...
Ruhsata işletmeksizin sök/tak teknik olarak mümkün değildir..
Saygılar...

İyi günler ,

2 çeker bir aracı 4 çekere çevirirsek ne gibi belgeler lazım? Muayeneden bu şekilde geçebilir miyiz? Yoksa işletmemiz mi lazım?
Bahsettiğim aracın Türkiye'de 4 çeker modeli yok. Yurtdışından aks ve arazi vitesini getirim 4 çekere çevirmek istiyoruz yapabilir miyiz acaba? Her sene muayene öncesi söktü tak da zor olur.

Hasan

Mazda E2200 4×4 Modi̇fi̇kasyonu​

ve

Mazda E2200 5+1 Panelvan 4×4 Modi̇fi̇kasyonu​

olarak arayınız....

İyi günler ,

Hasan

İyi günler ,

Hasan

bu arazi aracı tanımı olarak tamam

şimdi örneklemek gerekirse parçaların bulunduğunu varsayalım bu bir örnek
hyundai starex in yurt dışında 4x4 modelleri var 2wd starexi 4wd yaparak bunu projelendirip onaylatmak mümkün mü benim araştırmalarım sonucu mümkün değil nedeni yapısal değişikliklere giriyor buna da trafik tescil izin vermiyor

hyundai starex in yurt dışında 4x4 modelleri var 2wd starexi 4wd yaparak bunu projelendirip onaylatmak mümkün mü benim araştırmalarım sonucu mümkün değil nedeni yapısal değişikliklere giriyor buna da trafik tescil izin vermiyor
Mümkündür, mümkün değil diyenler işi bilmeyenlerdir...

Mümkündür, mümkün değil diyenler işi bilmeyenlerdir....

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri