2 Çocukla Kamp Yapmak Mı ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan onur70 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 55
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 10,943
Yardiminiz icin tesekkurler. Zaten Datca Aktur konusunda su videoyu izlemisdim. Qayet guzelmis.
Video: https://www.youtube.com/watch?v=jjGGEqLygs8&t=841s
Fiyat konusunda her hangi bir bilgim olmadigi icin karsilastirmam biraz zor olur bence. Gecen sene bir tek yerde oldugumuz icin oglum bu sene icin bir kac yerde olmamizi istedi. O yuzden kamp bence otele veya kiralik apartmana gore daha az masrafli olur. Ogle degilmi?

Eşimle evlendigimzden yu yana 15 yıldır her yaz çadırda kamp yaparız ve bu süreçte 2 oğlumuz da bizimle beraber oldular.. yukarıda bir arkadaş ne gerekli çoğu şeyi yazmış. Ben de bir kaç şey eklemek istiyorum. Küçük çocuklarla çadıra sürünerek girmek can sıkıcı olduğu için yüksek bir çadır almak zorunda kalmıştık size de yüksek ve bol pencereli kapılı çadır almanızı tavsiye ederim. Çadır iplerini takılıp dusebiliyorlar iplerin dışına renkli bir şey geçirmenizi öneririm. Kafa fenerine bayiliyorlar ayrı ayrı alın derim. böcek isirmalarina karşı ilaç alın. Bir de keskin sivri şeyleri açıkta bırakmayın hemen alabiliyorlar. Aklıma başka şeyler gelirse yazarım şimdilik bu kadar.

Eşimle evlendigimzden yu yana 15 yıldır her yaz çadırda kamp yaparız ve bu süreçte 2 oğlumuz da bizimle beraber oldular.. yukarıda bir arkadaş ne gerekli çoğu şeyi yazmış. Ben de bir kaç şey eklemek istiyorum. Küçük çocuklarla çadıra sürünerek girmek can sıkıcı olduğu için yüksek bir çadır almak zorunda kalmıştık size de yüksek ve bol pencereli kapılı çadır almanızı tavsiye ederim. Çadır iplerini takılıp dusebiliyorlar iplerin dışına renkli bir şey geçirmenizi öneririm. Kafa fenerine bayiliyorlar ayrı ayrı alın derim. böcek isirmalarina karşı ilaç alın. Bir de keskin sivri şeyleri açıkta bırakmayın hemen alabiliyorlar. Aklıma başka şeyler gelirse yazarım şimdilik bu kadar.
Bilgileriniz icin tesekkur ederim. Hic kamp tatili yapmayan biri icin cok onemli. Cocukla ucretli kamplarda her hangi zorluk oluyormu? Ayni zamanda bizim memleketde kamp olmadigi icin malzeme filan da bulmak cok zor. Su konuda da bilgilerin icin bakiyorum. Turkiye De Arpenaz 4.1 aile cadirlarina baktdim. Normal ve fresh and black arasinda fiyatinda baya fark varmis.

Bilgileriniz icin tesekkur ederim. Hic kamp tatili yapmayan biri icin cok onemli. Cocukla ucretli kamplarda her hangi zorluk oluyormu? Ayni zamanda bizim memleketde kamp olmadigi icin malzeme filan da bulmak cok zor. Su konuda da bilgilerin icin bakiyorum. Turkiye De Arpenaz 4.1 aile cadirlarina baktdim. Normal ve fresh and black arasinda fiyatinda baya fark varmis.
Türkiye deki Decathlon mağazalar zincirinin herhangi birinde durup bütün kamp malzemelerini tek seferde tamamlayabilirsiniz

LG-K220 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Fresh&black çadır kullanan arkadaşım çok memnun olduğunu söylüyor. Diğer çadırlardaki gibi yazın sıcağında içinde pişmiyor sun diyor. Aradaki fiyat farkı kumaş kalitesinden kaynaklı. Birde sık yer değiştirecekseniz kurulumu daha kolay bir çadır bakmanızı öneririm.

Böyle 811f0b88377d528c95f745bc2503057c 84b11492ade3c86dd323e1c63c6cf905

Fresh&black çadır kullanan arkadaşım çok memnun olduğunu söylüyor. Diğer çadırlardaki gibi yazın sıcağında içinde pişmiyor sun diyor. Aradaki fiyat farkı kumaş kalitesinden kaynaklı. Birde sık yer değiştirecekseniz kurulumu daha kolay bir çadır bakmanızı öneririm.
Sık değişeceyimiz yerler olucak .Amma 4 kisilik bir aile icin baska bir secim yok. O zaman uzun sureli ve kisa sureli kamp icin farkli cadirlar almam gerekli.

Sık değişeceyimiz yerler olucak .Amma 4 kisilik bir aile icin baska bir secim yok. O zaman uzun sureli ve kisa sureli kamp icin farkli cadirlar almam gerekli.
Sık yer değiştirecekseniz kurması toplaması zor bir çadır eziyet olur
Ya kurması toplaması kolay olan büyük bir çadır alın
Yada kolay kurulan ve toplanan pratik çadırların 2 kişilik olanından 2 tane alacaksınız

Sık yer değiştirecekseniz kurması toplaması zor bir çadır eziyet olur
Ya kurması toplaması kolay olan büyük bir çadır alın
Yada kolay kurulan ve toplanan pratik çadırların 2 kişilik olanından 2 tane alacaksınız

Verdiyiniz tavsiyeleri tamamen inceledim. Dekatlondan 4 kisilik tum cadirlarin kurulmasi ve toplanmasi hepsi zor. 3 kisilik Arpenaz Fresh and Black 3xl daha kolay. Cocuklar 4 ve 10 yasinda oldugu icin ayri bir cadirda yatmalari biraz zor oldugu icin Arpenaz 3xl 3 kisilik cadirda 2 cocukla yatmaq zor ola bilirmi?

Şu anda arpenaz4.1 kullanıyoruz normal olanı ve yazın çok sıcak ve durgun havalarda içi çok sıcak oluyor. Bu yüzden içteki odanın kapısına ilave tül dikerek havalandırma sağladım ayrıca odanın arka tarafını da yaklaşık 1 metre keserek oraya da tül diktim ki içeri giren havanın çıkışı olsun. Geçen yaz bu şekilde biraz daha rahat ettik. Eşim de eskisi kadar sıcak olmadigini söyledi. Çadırın içine bunları yaparken ilave olarak çadırın altına tam çadır ölçülerinde branda kestirdikten bu çekildi çadırın toprakla teması kesildi. Bu çadırın ömrünü uzattığı gibi ilave yalıtım sağladı. Yine 4metreye 6metre branda alıp çadırın üzerine gelecek şekilde ağaçlara bağlayıp gerdirdik. Bu da çadıra direk gün ışığının vurmasını engelledi ve çadırın daha az sicak olmasını sağladı.

Şu anda arpenaz4.1 kullanıyoruz normal olanı ve yazın çok sıcak ve durgun havalarda içi çok sıcak oluyor. Bu yüzden içteki odanın kapısına ilave tül dikerek havalandırma sağladım ayrıca odanın arka tarafını da yaklaşık 1 metre keserek oraya da tül diktim ki içeri giren havanın çıkışı olsun. Geçen yaz bu şekilde biraz daha rahat ettik. Eşim de eskisi kadar sıcak olmadigini söyledi. Çadırın içine bunları yaparken ilave olarak çadırın altına tam çadır ölçülerinde branda kestirdikten bu çekildi çadırın toprakla teması kesildi. Bu çadırın ömrünü uzattığı gibi ilave yalıtım sağladı. Yine 4metreye 6metre branda alıp çadırın üzerine gelecek şekilde ağaçlara bağlayıp gerdirdik. Bu da çadıra direk gün ışığının vurmasını engelledi ve çadırın daha az sicak olmasını sağladı.
Bende yorumlardan ayni konuda problem oldugunu okudum. Arpenaz 4.1 Fresh and Black-de sicaklikla bagli problem varmi? Bu konuda hic yorum bulamadim. Internetde kimse bu konuda bir sey yazmiyor. Youtube-da bir sey yok.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR