2 Çocukla Kamp Yapmak Mı ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan onur70 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 55
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 10,944

Decathlon.co.uk da arpenaz 4.1 fresh modelinin sisirilebileni var, keşke bizdeki direkli modeli de böyle yapsalardi, havalandırma olayı çözülmüş o cadirda, hem giriş kapısı hem oda kapisinda ek tul havalandırma var mükemmel olmus, sirf havalandırma sorunu yüzünden husky bizon 4 aldım, 120 cm lik 2 şişme yatak rahat siğdi, umarım memnun kaliriz

Son düzenleme:

Merhaba, bu yaz inşallah Akdeniz ve Ege taraflarında 2 3 farklı noktada kamp yapmak istiyoruz. İstiyoruz ama biri 6 aylık olacak diğeri de 2 yaşında 2 çocuğumuz var :smiley: Kendi özel aracımız var. Tulum dışında neredeyse gerekli tüm malzemeleri temin etmek için araştırıyorum.
Daha çok düzlük alanlardaki kamp alanlarını tercih edeceğiz, yalnız olarak degil de özel kamp alanlarını tercih etmeyi düşünüyoruz.
Benim sormak istediğim çok sıkıntı yaşar mıyız?
Dikkat edeceğimiz ya da bizim için önemli gördüğünüz şeyler var mı? Teşekkür ederim.

Açıkçası hçbir zorluk yaşamazsınız. Öncelikle çadırdan başlayayım çadırınızın markasını ve kaç kişilik olduğunu bilmiyorum, ben arpenaz 4.1 çadır kullanıyorum ve şiddetle tavsiye ederim. 1 oda 1 salon :smiley: Eğer çadırınız varsa dediğim gibi siz bilirsiniz fakat kullandığım çadır tam olarak ailelere uygun çadır. Yanınıza tulum almanızdan ziyade şişme yatak almanızı tavsiye ederim ben de -40 drece tulumlar var -5 var fakat bu tulumlar sizi tatil boyu rahat uyku almanızı engeller çünkü hava geceleri düşündüğünüz kadar soğuk olmuyor o bölgelerde. Ben 2 hafta önce kamptaydım Köprülü Kanyon'da. bu mevsimde bile geceleri üzerime bir ceket aldım üşümedim. Yanınıza kesinlikle küçük tüp almanızı öneririm. İşinizi çok kolaylaştırır. Mersin taraflarında da kamp yerleri var fakat ben rahat kamp kurabileceğiniz bir yer bilmiyorum. Oradan Muğlaya doğru çıkarken fethiyeden sonra sahil kenarlarında butik kamp yerleri var ben geçen sene eylül ayında yanıklardan sonra arada bir yer bulmuştum orda çadır başı gecelik 50 lira ücret ödüyordum. Bu sene de en fazla 60 tl olmuştur duş tuvalet buzdolabı bile var hizmet içinde. Sahile sıfır çadırdan çıkınca 20 adımda denize ulaşabilyorsunuz ve genelde aileler kalıyor. katrancı koyu kamp yeri ünlü fakat serbest olamadığınız bir yer mangal dahi yakmanıza izin vermiyorlar ve çok kalabalık yer bulmak oldukça zor. Aklıma gelenler bunlar merak ettiğiniz soru varsa cevaplayabilirim. İyi tatiller dilerim.

Açıkçası hçbir zorluk yaşamazsınız. Öncelikle çadırdan başlayayım çadırınızın markasını ve kaç kişilik olduğunu bilmiyorum, ben arpenaz 4.1 çadır kullanıyorum ve şiddetle tavsiye ederim. 1 oda 1 salon :smiley: Eğer çadırınız varsa dediğim gibi siz bilirsiniz fakat kullandığım çadır tam olarak ailelere uygun çadır. Yanınıza tulum almanızdan ziyade şişme yatak almanızı tavsiye ederim ben de -40 drece tulumlar var -5 var fakat bu tulumlar sizi tatil boyu rahat uyku almanızı engeller çünkü hava geceleri düşündüğünüz kadar soğuk olmuyor o bölgelerde. Ben 2 hafta önce kamptaydım Köprülü Kanyon'da. bu mevsimde bile geceleri üzerime bir ceket aldım üşümedim. Yanınıza kesinlikle küçük tüp almanızı öneririm. İşinizi çok kolaylaştırır. Mersin taraflarında da kamp yerleri var fakat ben rahat kamp kurabileceğiniz bir yer bilmiyorum. Oradan Muğlaya doğru çıkarken fethiyeden sonra sahil kenarlarında butik kamp yerleri var ben geçen sene eylül ayında yanıklardan sonra arada bir yer bulmuştum orda çadır başı gecelik 50 lira ücret ödüyordum. Bu sene de en fazla 60 tl olmuştur duş tuvalet buzdolabı bile var hizmet içinde. Sahile sıfır çadırdan çıkınca 20 adımda denize ulaşabilyorsunuz ve genelde aileler kalıyor. katrancı koyu kamp yeri ünlü fakat serbest olamadığınız bir yer mangal dahi yakmanıza izin vermiyorlar ve çok kalabalık yer bulmak oldukça zor. Aklıma gelenler bunlar merak ettiğiniz soru varsa cevaplayabilirim. İyi tatiller dilerim.

Bugün Husky Boyard elime ulaşacak, evet şimdilik yazın sıcak günlerde kamp düşünüyoruz. Mat konusunda şişme mi alsam yok sa 1.0 1.2mm kalınlıkta olan matlardan mı alsam karar veremedim. Melikler yaylası, kovada gölü, salda gölü, dalyan olarak kabaca bir planım var. Nedense kamp yapma fikri bile beni her düşünmemde heyecanlandırır :sweatsmile: İnşallah vaktimizi keyifli geçirebiliriz.

ben 9 yıldır kamp yapıyorum eşimle de 3 yıldır yapıyoruz. Çoçuğumuz şuan 1 aylık ağustosta 5 aylık olacak. Akdeniz taraflarında yine kamp yapmak istiyoruz ama kararsızım, çocuk rahat eder mi ? Biz tatilden keyif alır mıyız ? Dayanamayıp gideceğiz sanırım ama çok düşündürüyor.

Bugün Husky Boyard elime ulaşacak, evet şimdilik yazın sıcak günlerde kamp düşünüyoruz. Mat konusunda şişme mi alsam yok sa 1.0 1.2mm kalınlıkta olan matlardan mı alsam karar veremedim. Melikler yaylası, kovada gölü, salda gölü, dalyan olarak kabaca bir planım var. Nedense kamp yapma fikri bile beni her düşünmemde heyecanlandırır :sweatsmile: İnşallah vaktimizi keyifli geçirebiliriz.

melikler yaylası planınız on numara çevredeki mağara ve kanyonları da plana dahil edebilirsiniz. şişme mat yerine şişme yatak da düşüne bilirsiniz. ama çadır dışında da kullanabilmeye imkan veren normal matlarıda tavsiye ederim. bazen çadırın dışında uzanmak isterseniz yararını görürsünüz :smiley:

Araç var Mat olarak da 3 tane evolite camo pro mat almaya karar verdim. Ufak tefek eksiklerim var hala kurekti, nacakti onlara bakıyorum..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

SON KONULAR

Geri