2. El Araç Piyasası Fırsatçılığı ...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan highoutput Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 187
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 28,953
İsteyen yardımcı olur , isteyen yardımcı olmaz , bu konuyu niye takıntı yapıyorsun anlıyamadım , 2.el araba konusu ile bu konunun alakası ne ?

Kızıyorsan ilgililere oy vermezsin olur biter .

Hem yorum yapanlara ( @makara60 ) kızıyorsun , hem de kendi bildiğini okuyorsun .

forumda açtığım tüm konular böyledir , bu bir bakış açısı ve sohbet tarzıdır , burada konu Suriyeliler değil iki yüzlü insanlardır...
ve burada hiç bir siyasi bir mesaj olmayıp , kime oy verip vermeyeceğimi size soracak değilim !
lütfen paylaşımları iyi okuyup iyi dinleyip yorum yapınız ,

selamlar saygılar

Etiketler
“Toplum Bilinci” nedir ?

Olaylar karşısında zamanında ve yerinde tepki verebilmek.
Toplum ölçeğinde doğru olanı desteklemek, yanlışı engellemek.
Seçimlerini bilerek ve sonrasını düşünerek yapabilmek.
Toplumun gidişinden sorumluluk duymak.
Toplum yaşamına katılımcı çalışmalarla etki yapmak.

Alıntı: Erdal Atabek

“Toplum Bilinci” nedir ?

Olaylar karşısında zamanında ve yerinde tepki verebilmek.
Toplum ölçeğinde doğru olanı desteklemek, yanlışı engellemek.
Seçimlerini bilerek ve sonrasını düşünerek yapabilmek.
Toplumun gidişinden sorumluluk duymak.
Toplum yaşamına katılımcı çalışmalarla etki yapmak.

Alıntı: Erdal Atabek

Yaşamsal sorunlarda bütünleşerek örgütlü bir şekilde davranılması gerekmektedir.

Kaynak: - Bireysel ve Toplumsal Bilinç nedir?

Beyaz Gündem

''misal'' geçen sene bir anda yükselen patates , soğan fiyatları ;

üretici : ben 1 liraya sattım zarar ettim , tohum , gübre , mazot , işçi parasını kurtaramadım.

pazarcı: toptancıdan 6 liraya aldım , 7 liraya satıyorum masraflarımı kurtaramadım.

vatandaş : cebimde 20 tl ile pazara geldim patates soğan almıyorum yoksa eve götürecek başka sebze meyve alamam.

burada toplumun genelinde vatandaşın gördüğü bir zarar var , burada bundan kar sağlayan kim ?

işte burada Toplumsal Bilinç olsaydı bu işten kar sağlayan '' az sayıda kriz fırsatçısı '' yüksek kazanç sağlayamayacaktı. Çünkü Toplumun geneli bu işe tepki gösterdiğinde onun karşısında kim durabilir ?

seneler önce coca cola büyük bir zam yapmıştı , o zaman toplumun geneli bu zammı protesto edip ürünü almamıştı ve firma zammı geri çekmek zorunda kalmıştı.

Son düzenleme:

bireysel bilinç , aman bana ne komşumdan bana bişey olmasın der.
toplumsal bilinç , bunu ben yaparsam , komşum zarar görür mü diye önceden düşünür ve sonra karar verir.

Hacıvat Karagöz oyunlarının sonunda meddah muhakkak ''sürç-i lisan ettiysek affola'' derdi.

Biz de onlarca konu binlerce kelime yazarken muhakkak karşı tarafı anlamamış , yanlış anlamış olabiliriz.

bu neden ile de '' Kelimelerimiz sürçmüş olabilir ''.

anlayışınıza teşekkürler.

Selamlar Saygılar...

işte burada Toplumsal Bilinç olsaydı bu işten kar sağlayan '' az sayıda kriz fırsatçısı '' yüksek kazanç sağlayamayacaktı. Çünkü Toplumun geneli bu işe tepki gösterdiğinde onun karşısında kim durabilir ?

seneler önce coca cola büyük bir zam yapmıştı , o zaman toplumun geneli bu zammı protesto edip ürünü almamıştı ve firma zammı geri çekmek zorunda kalmıştı.

O cola zammını ve geri çekilmesini çok iyi hatırlıyorum.
Fahiş fiyatla satılan bir ürünü protesto etmek için sokaklara dökülmeye gerek yok o ürünü tüketmeyerek de yapabiliriz.

İngiltere de sekiz yıl bir firmada yöneticilik yapmış bir yakınım şöyle bir anısını anlatmıştı.

TV de haberleri izliyorum, kedi, köpek maması üreten bir firma zam yapmış. Firmanın önünde büyük bir çoğunluk toplanmış zammı protesto ediyor. Spiker bir kişiyle röportaj yapıyor. Adamın cevabı aynen böyle olmuş.Ben kedi veye köpek beslemiyorum zam yapılan ürünün ne olduğu önemli değil. Ben buraya zammı protesto etmek için geldim çünkü böyle haksız zamlar yapıldıkça benim cebimdeki para eksiliyor.

Bizde ise kedisi olan düşünsün olur.

2008 model L200'e sırf yetkili servis bakımlı ve 126.000 km'de olduğu için 54 bin TL verdim. Aynı paraya 200.000+ km'de 2010-11 modeller de vardı. Temiz olduğu için fazladan 3 veya 4 bin TL vermiş olduk. Satıcı 57.500 TL'den bu fiyata zorla indi.

Piyasa bu. Kendi adıma yapacak birşey bulamadım ‍♂️

2008 model L200'e sırf yetkili servis bakımlı ve 126.000 km'de olduğu için 54 bin TL verdim. Aynı paraya 200.000+ km'de 2010-11 modeller de vardı. Temiz olduğu için fazladan 3 veya 4 bin TL vermiş olduk. Satıcı 57.500 TL'den bu fiyata zorla indi.

Piyasa bu. Kendi adıma yapacak birşey bulamadım ‍♂️

Öncelikle hayırlısı olsun güle güle kullanınız. Vatandaşın elinden birşey gelmez hem satıcılar hem alıcılar için , satıcı başka araç alacak piyasadan düşüğe verirse cebinden daha fazla para çıkacak , alıcı ya Allah yardım etsin bütçesine ilave yapmak zorunda , üç beş şerefsiz fırsatçı hırtın oyunu herkesin bütçesini alt üst etti. Ötv indirimi sona eriyor bakalım piyasaya etkileri nasıl olacak.

Hurda araçta ÖTV indirimi yıl sonunda bitiyor

Sivri zekalı sensin,şerefsizliği bırak adam gibi kelimeler kullan dangalak herif!Sabrın da bir sınırı var.

Sivri zekalı sensin,şerefsizliği bırak adam gibi kelimeler kullan dangalak herif!Sabrın da bir sınırı var.
Sözlerini aynen sana iade ediyorum terbiyesiz forum cahili , sen kendini niye bu kadar önemsiyorsun , niye hala benim konularimi takip ediyorsun , herkesi kendin gibimi sanıyorsun , tartışmayı bilmiyorsan ait olduğun seviyede kal ve dediğim gibi konularıma girme !!!

HUAWEI TAG-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Seni bulurum birader,ben takıntılı adamım,yazdıklarına dikkat et,sana git gide ayar olmaya başladım haberin olsun.

Genel Duyuru !!!
Bu forumda konu açıldığında maksatlı olarak konuları manüpüle edenleri , tehdit edenleri çok gördük hala görüyoruz.
Burada yazdıklarımı kendi üzerine alıp rahatsız olanlar beni takıntı haline getirenlere acil şifalar dilerim.
Benim yazım tarzımdan rahatsız olanların benim açtığım konulara neden katılıp yorum yaptığını anlamak mümkün değil. Ben tarzlarından hoşlanmadığım üyelerin konularını bırakın yorum yapmayı okumaya dahi vakit ayırmam.
Böyle saçma sapan tehditler ne dikkate alırım ne üzerinde dururum , ben burada doğru bulduğum konularda forumun saygıdeğer üyeleri ile paylaşımlara devam ederim.
Beni arayan tüm forum üyeleri beni bulmuştur , gerektiğinde bulurlar her zaman beklerim.
İsmini cismini nickini muhatap almadığım üyelerin bu saldırgan tavırlarınıda forum üyelerinin değerlerdirmelerini rica ederim.
Selamlar saygılar

Arkadaşlar tamam
Lütfen birinizden biri olgunluk göstererek cevap vermesin
Bu atışma kapansın

CPH1941 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri