2. El Araç Piyasası Fırsatçılığı ...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan highoutput Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 187
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 28,875

Etiketler
2015 Mercedes C200 AMG aracım var
2015 de 165 bin tl ye almıştım,o zaman şirketim vardı,vergiden düşmek için sıfır almıştım
Şu anda 75 bin km de
Kredisi 2018 de bitti
Bu arada şirket kapandı
Bende satıp ev yada arsa alayım diye ara ara ilanlara bakıyorum
Bir ara 180 bindi
Oh ne güzel 2 yıl bindim,15 bin karla satabilirim ne güzel demiştim kendi kendime
Sonra 200 bin gördüm
Sonra 220 binler gördüm
Şimdi benim arabanın aynılarına 240 bin istiyorlar sarı sitede
İlana 240 bin yazıp koysam bu fiyata satılırsa çok şaşırırım
benim araba şarap gibi yıllandıkça değeri artıyor
Ya da bu işte bir gariplik var

CPH1941 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4 yaşında bir arabaya 240 bin tl verenler var mı?
Yoksa herkes ilana koyup yıllarca bekliyor mu

sayın @omnitemporal

aracınızın piyasa fiyatının yükselmesi mantıklı olmadığı gibi sizin elinizde olan birşey değil , aynı zamanda bırakın 240 bini belki daha yüksek fiyata alıcı bulacaktır , çünkü alacak olan kişi daha fazla yükselmeden alayım mantığında , bu arada diyelimki aracınızı sattınız alacağınız gayrimenkulun fiyatıda yükseldi sizinde 180 e alacağınız garimenkul belkide 250 / 260 bin bandına geldi burada yine siz zararlı çıkacaksınız , burada karlı olan döviz artışı yokken hiçbir sebep yokken piyasayı bu hale getiren açgözlü ve fırsatçı al satçılar. sen ben biz hep zarardayız aslında.

Genel Duyuru !!!
Bu forumda konu açıldığında maksatlı olarak konuları manüpüle edenleri , tehdit edenleri çok gördük hala görüyoruz.
Burada yazdıklarımı kendi üzerine alıp rahatsız olanlar beni takıntı haline getirenlere acil şifalar dilerim.
Benim yazım tarzımdan rahatsız olanların benim açtığım konulara neden katılıp yorum yaptığını anlamak mümkün değil. Ben tarzlarından hoşlanmadığım üyelerin konularını bırakın yorum yapmayı okumaya dahi vakit ayırmam.
Böyle saçma sapan tehditler ne dikkate alırım ne üzerinde dururum , ben burada doğru bulduğum konularda forumun saygıdeğer üyeleri ile paylaşımlara devam ederim.
Beni arayan tüm forum üyeleri beni bulmuştur , gerektiğinde bulurlar her zaman beklerim.
İsmini cismini nickini muhatap almadığım üyelerin bu saldırgan tavırlarınıda forum üyelerinin değerlerdirmelerini rica ederim.
Selamlar saygılar
Sizden beklentimiz , konuyu soğutmak varken , çıban başı kaşımak yakişık aldımı , olmadı bu yaptığınız ayıp , sizi kınıyorum ve kişi listemden siliyorum .

Arkadaşlar hepimiz biryerlerde karşılaşıp yüzyüze bakabilecek insanlarız biiir. İkincisi burası bir forum. Burada kimsenin başlıkları özel değildir. Herkes her konuda fikrini beyan edebilir. Anlaşmazlıkları suhuletle ve konuları kişisel sorunlar haline getirmeden çözmeliyiz. İyiye ve güzele yönelmek hepimizin ödevidir arkadaşlar.
Selamlar.

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Var hocam. Sıfır fiyatlar artıyor. Ayrıca her aracın ekonomik değeri olduğu gibi aracın kullanıcılarının da ekonomik değerleri var. Sonuçta senin Mercedes aracına benim gibi tek maaş öğretmen talip olmuyor :smiley: O aracı alabilecek ve en önemlisi aldığı zaman yürütebilecek hacimde insanlar seni arayacak. O yüzden 240 bin TL de eder 260 bin de.

Manipülasyon yapıyormuş satıcılarin bir kısmı
IMG 20200222 114837

Manipülasyon yapıyormuş satıcılarin bir kısmıEkli dosyayı görüntüle 517818

onlarda topu sahibinden e atıyorlar :smiley:

Bursa Galericiler Odası Başkanı Hakan Yanık yaptığı açıklamada özellikle internet üzerinden arabalarını satışa sunan insanların, diğer araç ilanlarına bakarak ciddi anlamda ’satılırsa’ düşüncesiyle üzerine 10-15 bin lira gibi rakamlar eklediğini tespit ettiklerini ve bu durumun piyasayı yanılttığını söyledi.
“2020 yılında arabalar pahalı bir şekilde sezona başladı. 2020’de ikinci el fiyatların artışı sorulmakta. Buna mantıklı bir açıklama yapamıyoruz. Çünkü Türkiye’de beklenen ekonomik artış olmadı. Memurlara yapılan zamlar belli. Sıfır araba fiyatları belli. Ama ikinci el oto fiyatları artmaya devam etti. Bizim yaptığımız araştırma ve tespitler özellikle internet üzerinden arabalarını satışa sunan insanların diğer araç ilanlarına bakarak ciddi anlamda ’satılırsa’ düşüncesiyle üzerine 10-15 bin lira gibi rakamlar eklemesi. İlan sitelerine yeni bir özellik geldi. ’Arabaların bilgilerini girin, size ortalama fiyat verelim’ denilmekte. O site, minimum ve maksimum olarak yazılan araçların fiyatlarını alıp ortalamasını vermekte. Bu da piyasayı yanıltmaktadır. Dolayısıyla fiyatların da artmasına sebep olmaktadır.

Havadan para kazanma isteği ülkenin genlerine işlemiş maalesef. Ticaret bir şey alıp makul bir karla satarak helalinden para kazanmaktan çıkıp, bir şey satarken karşımdakini ne kadar kazıklayabilirim e dönüşmüş durumda. Ticaretin yapılış şekli önemini yitireli çok oldu, giderler de çok önemsenmiyor. Artık sadece ne kadar kazanıldığı önemli. Herşey rakamlarla ifade edildiği için hayatımızdaki değişiklikleri bile algılayamıyoruz. Siyasete girmek veya partizanlık olsun diye yazmıyorum, bakın şehit haberleri bile artık sadece sayılardan ibaret. 90' lı yıllarda bir şehit haberi geldiğinde bütün şehir ayaklanırdı. Şimdi akşam haberlerinde şu kadar şehit verdik ama karşı taraftan da şu kadar öldürdük diye veriyorlar. Aklını sayılarla bozanlar bilmiyor ki karşı taraftaki herkesi öldürsek şehidimizin tek tel saçına bedel olmaz.
Fırsatçılık konusuna dönersek, insanlar '' BEREKET '' ve ''SADELİK'' kavramlarını unuttu artık herkes '' ÇOK '' istiyor. Nasıl geldiğinin nereye gittiğinin hiç önemi yok, yeterki çok olsun. Halbuki bereket istemek gerekir. Sade yaşamak gerekir. Şöyle düşünüyorum, birisi çok kazanmak istese ve isteğine kavuşsa. Sözgelimi yılda 500.000 tl kazansa. Ancak bu kişi o yıl gösterişli bir yaşam için veya hastalık, kaza, faturalar vb giderler ya da başka nedenlerle 450.000 tl harcasa yıl sonunda 50.000 tl kazanmış olur. Bir başkası da yılda 200.000tl kazansa ve o yıl sadece 100.000 tl harcasa yıl sonunda 100.000 tl kazanmış olur. Acaba kim daha kazançlı?
Ben hep bereket istedim, fazla kazanmıyorum sade bir yaşam sürdüğümü düşünüyorum ve çok şükür her istediğimi yapabiliyorum . Çocuklarımıza güzel adetlerimizi iyice öğretmemiz lazım. Alan var alamayan var diye sokakta yemek yedirilmeyen bir nesildik, yemeğe başlamadan sosyal medyada paylaşan bir nesil yetiştirdik. Kıyafetin yeni olması değil temiz olması önemlidir diyen nesildik, kışın tek bir ayakkabısı olan yazın alınan ayakkabının burnuyla topa vuramayan çünkü aynı ayakkabıyı okulda giyen nesildik. Şimdi nerelere geldik. Çok yazık çok üzücü bir haldeyiz ....

sadece ikinci el otoda değil , fırsatçılık öyle bir hal aldı ki deprem bölgelerinde ev kiraları hemen iki katına çıktı , nakliye ücretleri uçtu , son günlerde gördüğünüz korano virüs hastalığı ülkemize henüz gelmemesine rağmen toz ve bakteri maskelerinin fiyatları 5 kat arttı .hepimizin bildiği ve örneklerini arttırabileceğimiz insanların zor durumundan faydalanıp fahiş fiyatlarla para kazanma hastalığı korano virüsünden daha beter yaygınlaşmaya başladı.
Allah yardımcımız olsun...

Küçücük bir örnek 27tl den 350 TL ye.ateş ölçerler ve buhar makinaları.Yani çocuğunun ateşini ölçmek istiyorsun ancak. Birileri para kazansın diye 30 TL lik derece ölçeri 200 TL yapmışlar. Beş para etmez bir güruhla birlikte yaşıyoruz. 200b2d7447ef1a195fdc8d46ab0423a4

RMX1971 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Küçücük bir örnek 27tl den 350 TL ye.ateş ölçerler ve buhar makinaları.Yani çocuğunun ateşini ölçmek istiyorsun ancak. Birileri para kazansın diye 30 TL lik derece ölçeri 200 TL yapmışlar. Beş para etmez bir güruhla birlikte yaşıyoruz. 39c7665860b512c51584c82fc2228181

Küçücük bir örnek 27tl den 350 TL ye.ateş ölçerler ve buhar makinaları.Yani çocuğunun ateşini ölçmek istiyorsun ancak. Birileri para kazansın diye 30 TL lik derece ölçeri 200 TL yapmışlar. Beş para etmez bir güruhla birlikte yaşıyoruz. 39c7665860b512c51584c82fc2228181

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR