2. El Çorum Kaloriferi Arıyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan dalgakıran Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 17
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 52,487

dalgakıran

All we are is dust in the WıND ............
Yer
Marmaris
Selam arkadaşlar
Aracıma çıkma çorum kal. arıyorum nerden bulabilirim????
Sıfırını kim satar araştırdım netde bulamadım yardımcı olursanız sevınırım
tesekkurler

Etiketler
Ynt: 2. El Çorum Kaloriferi Arıyorum

İkitelli Dolapdere sanayi sitesindeki tamircilere sorabilirsin, hatta magirus'cu bulursan tam adres olur..

Hızlı cavap için teşekkür ederim. Telefon irtibat no bilen varmı acaba??? Ben Muğla Marmarisde yaşıyorum ancak korgoyla alabılıcem

ikitelli dolapdere sanayi sitesi olarak internetten bakıp, firma rehberi sayfasından buygun bulduğun bir kaç yerle e-mail veya telefon yolu ile bilgi alabileceğini düşünüyorum...

Dolapdere firma rehber bölüm linki;

http://www.dolapderesanayisitesi.com/firma-rehberi/default.aspx

Sahibinden.com'da satılık bir corum kalorifer var...

http://www.sahibinden.com/corum_kalorifer_petek_fanli-75WQQaXQQ16184754WQQpXQQdisplayitem?

arkadaslar bu kalorufer den (motor-radyotor) bende bır adet var 15 sene oncekı J9 dan cıkmıstı.
bunu ne amacla kullanacagınızı soyleyebılırmısınız . belkı benım de ısıme yarayabılır.

Biz camperde Arka tarafa bir boşluga koyduk. Seyir halinde giderken aracın kaloriferi yetmez arka tarafa. Yada öndeki haşlanır arkadaki üşür diye taktık. Faydalıda.

Ben henuz daha denemedım ama, ondekı orjınal kalorıferın ayırıcı boluyle ayaklara yonlendırılen bolumden koruklu karton boru ıle arkada yatak bolumunun yukseltısıne koydum . motor calısırken yararlanabılmek amacı ıle.

Benımde sorunum dururken oldugu ıcın bu corum tıpı denen aparatın motor calısmazken kullabılırlık mı kazandırılması dusunuluyor dıye merak ettım.

Corum kalorifere bir su tankı ileve edilse, tankdaki su 12v araç çay kahve makinası rezistansı ile ısıtılırsa, birde devir daim motoru ile suyun devri sağlanırsa araç motoruna ihtiyaç duymadan kalorifer çalışabilir, 12v çaydanlık rezistansı ve 12v devir daim motoru muhtemelen 4-5 amp/saat enerji tüketir, bir gecede 10 saat çalışsa 50 amp enerji tüketir, buda karavan için çok sorun olmaz diye düşünüyorum, nası olsa sabah araç çalıştırılarak akülerin şarzı tamamlanabilir...

12v rezistans

Sn. Arkın
Tabiki tek sorun, bu yöntemle yapılacak kalariferin ısıtmaya başlayabilmesi için ufleme fanını devreye sokmadan önce, en az 1 saat su ön ısıtkmasının gerekmesi...

Değerli arkadaşlar,

12 volt güç kaynakları ile ısınmak ne yazıkki mümkün değildir.

Karavanda ısınabilmek ya da hiç olmazsa soğukluğu kırılmış bir hava elde edebilmek için en azından 500 wattlık bir ısı girişine ihtiyacınız vardır. Bu gücü 12 volt ile elde etmeye çalışırsanız cihazınız 500/12 =40 küsür amper akım çekecektir. Verimlilik hesaplarına hiç girmeden 80 amper-saatlik bir akü sadece 2 saatliğine soğuğu kırabilir.

Isınmak için yanıcı yakıtlara ya da 220 volt elektiriğe ihtiyacımız var.

Selamlar,

Doğan

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.