2 Haftalık Karadeniz Gezisi Için Yeni Karavancıya Tavsiye

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan oguzy Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 35
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,194
Red kit günaydın Camili mıntıkasının havasında en fazla oksijen olma özelliği yabancı bir ülkenin dünya üzerindeki bir akademik araştırması sonucu ortaya çıkmış. En bol oksijen veya değil biz gezenler için pek te önemli değil, önemli olan bizim mutlu olmamız.

Etiketler
gezenbilir bir tuhaf olmuş. Yazdığım cevaptan sonra yalnız reklam gösteren bir sayfayla karşılaştım. Bu yüzden geri dönüp tekrar yazdım. Aynı şeyi tekrar yaptı. Bu kez bir sonraki sayfaya attığını farkettim. Ben de ilk mesajı silip bu serzenişi yazdım. gezenbilir'in kenarlarda, tepede, vb. gösterdiği reklam artık kurtarmıyor mu? Açılır pencerede gösterdiği reklam da yetmemiş, böyle gariplikler yapmaya başlamış. Bu kadar reklam düşkünü bir siteye ne kadar tahammül edebilirim, bilmiyorum açıkçası.

Son düzenleme:

Sümela Manastırı hiç unutamadığım yerlerden birisi. Eşimle yürüyerek yukarı 45 dakikada çıktık. Alttan bakınca farkedilmiyor ama içeriye girince kendimi bir şehire girmiş gibi hissettim.

Evet Sümela'yı unutmuşum. Lokantaların olduğu bölgeden yukarıya ister yürüyerek, isterse dolmuşla gidebilirsiniz. İkisi de keyifli. Bu mevsimde sorun olmaz sanırım. Ama yazın ya da bayram, vb. zamanlarda park yeri bulmak kabusa döner. Ben misafirlerimi götürdüğüm bir sefer lanet edip geri dönmüştüm. Bu arada, lokanlatalar biraz kazıkça tarifelidir. Karavanda yemeyi tercih edebilirsiniz.

Giresun doğası itibarıyla çok etkileyiciydi. Bir de buna Kümbet yaylası yolundaki Halil Paşa tüneli ve yayladan sonraki Hacı Abdullah Ağa duvarı da eklenmişti. Tavsiye ederim. Kümbet'e giderken uğradığım bir yaylada karavanlar da vardı.

Giresun konusunda pek hemfikir değilim. Giresun'un yeşili sahil kesiminde fındık yeşilidir. Trabzon, Rize ve Artvin'deki yeşilin her tonunu görmek için yaylalarına doğru gitmeniz gerekir. Kümbet bana şehir gibi geliyor. Giresun'un yaylaları içinde ille birini tercih etmem gerekirse Kulakkaya'yı tercih ederim. Ama o bile hafta sonu ya da Bayram olmamak kaydıyla. Ordu'nun yaylaları, örneğin Mesudiye bence daha güzel. Trabzon, Rize, hele Artvin'in yaylalarından sözetmiyorum bile. Yine bir uyarı, hangi yaylaya giderseniz gidin, şenlik zamanı güzel ama sonrası kabus: Göz alabildiğine her yer çöp denizine döner. İnsanlar şenliğe katılmak için büyük şehirlerden memleketlerine akın ederler ama geride çöp dağları bırakıp giderler. Zavallı muhtarlar adam tutup haftalar boyu çöpü temizletmek için boğuşur.

Karagöller böyle galiba, Borçka Karagöl'e giderke yağmur bastırdı, araç yokuşu çıkamadı , ben de 400 metre geride yolda aracı kenara bırakıp, yürüyerek çıkmıştık, benden otopark parası istemişlerdi. Ne komik adamlardı :smiley:

Bu da edepsizliğin uç boyutu olmuş! Memleketim insanı edepsizlikte sınır tanımıyor maalesef.

Camili (Maçahel) konusunda yeri gelmişken bir laf edeyim: Doğası muhteşemdir. Masif ahşap camiinin bir eşi Bursa, İznik, Elmalı köyündedir. Elmalı'daki en son gördüğümde kaderine terk edilmişti. Ama ikisinin de oymaları müthiştir. Elmalı'daki doğal halindeydi. Maçahel'dekinin olağanüstü güzel renkli boyamaları vardı. Son gittiğimde restorasyon adı altında onu da mahvetmişlerdi. Orijinalinde yok diye bütün boyaları temizleyip, üzerine orijinalinde varmış gibi baştan aşağı verniklemişlerdi. O güzelim tarih cami, yeni yapılmış, vernikli bir camiye dönmüştü. Eskisini bildiğim için kahrolmuştum.

images.google.com adresine Maçahel Cami yazıp eski halinin fotoğraflarını görebilirsiniz. Yeni (vernikli) halinin fotoğrafları da var.

Son düzenleme:

Bekir bey bu konuda sanırım forum yönetiminin bir rolü olmamalı..
Reklam yerleştirmesi forum yazılımının işlevi. En fazla görüntü tarzı az çok düzenlenebiliyor ama sonuçta kaçınılamıyordur bence..

Katılmıyorum. Her yazılımın içinde tercihler kısmı vardır. Belli ki site yönetimi tercihlerini fazla paradan yana yapmış.

Bu arada biraz da yemek mekanlarından bahsedeyim (aralarındaki mesafe fazla olmadığı için hepsinde yemeye kalkarsanız sizin için pek hayırlı olmaz diye de uyarayım :yum: ):

- Yason Burnu'ndaki kır kahvesinin çok güzel bir fındıklı tatlısı var. Çay, kahve yanında güzel gidiyor.
- Fatsa'da Hünkar lokantası lezzetli ve ucuzdur. Yakınında park yeri bulmanız zor olabilir. Öğretmenevi yakınına park edip çarşı içine yürüyerek gidebilirsiniz.
- Ordu Merkez'de Aktaşlar'da pide ya da kebap yiyebilirsiniz. Fiyatları biraz daha yüksektir ama yemekleri güzeldir. Üç ayrı mekanları var. Birisi Samsun tarafından girişte yol üzerinde. Orası biraz daha kebap türüne yönelmiş ve sanki daha pahalı. Ayrıca park yeri sınırlı. Birisi merkezde Belediye'nin yanında. Teleferik otoparkına parkedip yürüyerek gidebilirsiniz. Belki sonra Teleferikle Boztepe'ye çıkıp şehri seyrederek çay içmek isteyebilirsiniz. Benim tercihim (park yeri kolaylığından dolayı) Giresun tarafına doğru sol taraftaki caddelerden birinde olanı. Sonrasında sahilde dolaşıp keyif yapma seçeneği de eklenebilir.
- Giresun'da Azık Burger müthiştir. Kime sorsanız gösterir. Sahibi Namık bey tek çalışır. Malzemesi bitince kapatıp gider. Sipariş üzerine pişirir. Yaklaşık 45 dakika beklemeyi göze alarak gidin. Sahil yanyolda, adı Müze, kendi dört duvardan ibaret kiliseyi Trabzon yönüne geçtikten sonra bir yere parkedip yürüyerek kısa bir mesafe ile ulaşabilirsiniz. Ucuz ve lezzetli tencere yemeği isterseniz çarşı içinde merkez postanenin karşısındaki bir aralıkta Çamlıca lokantası vardır. Aracınızı limandaki otoparka parketmek en kestirme çözüm. Şehir içinde yer bulamazsınız. Yemekten sonra tatlı için biraz aşağıya inip Palar'da sütlü kadayıf yiyebilirsiniz.
- Espiye çarşı içinde Kristal Dönerci Feyzi rakipsizdir. O da malzemesi bitince kapatıp gider. Bu tür yerlere mutlaka öğle vakti gitmeniz gerekir. Yine sahil yanyolda parkedip yürüyerek giderseniz park yeri aramak zorunda kalmazsınız. Pazar kurulduğu gün (galiba Pazartesi idi) park yeri sorunu had safhada olur.
- Azık Burger, Çamlıca lokantası ve Dönerci Feyzi'ye Bekir hocanın selamını söyleyebilirsiniz. :yum:
- Pide konusunda herkes farklı birini önerir. Kimi Görele'yi tavsiye eder. Kimi Espiye'deki Kukul pideyi.
- Akçaabat'ta köfte için sahildekileri transit geçin. İstanbul vb. yerlerde şube açtıktan sonra kalite yerlerde sürünüyor. Çarşı içinde esnafa sorun. O taraftaki köfteciler hala Akçaabat köftesinin hakkını veriyorlar.
- Trabzon'da meşhur bir pilavcı olduğunu söylerler. Yüz küsur yıldır bu işi yaparlarmış. Çarşı içinde bir yerlerde imiş, ben gitmedim ama çok methettiler.
- Rize yakınında sahil boyunda bir yerlerde güzel pide yapıyorlardı ama şimdi adını hatırlamıyorum.
- Artvin'de Öğretmen Evi'nin hemen altında küçük bir lokantada yediğim kavurmanın lezzetini hala unutamam. Kafkasör yaylasında et yemeyi de tercih edebilirsiniz. Lezzeti konusunda bir hatıram yok. Ama oradaki servi çamları hayatım boyunca unutamam. Almanya'daki müthiş servi çamları görünce, bizim Akdeniz kıyısındaki eğri büğrü kızıl çamları hatırlayıp "Bizde neden böyle güzel çamlar yok" diye düşünmüştüm. Varmış, Artvin tarafındalarmış.
- Şavşat'ın dönerini de aynı derecede methetmişlerdi, feci bir hayal kırıklığına uğradım; hayatımda yediğim en kötü dönerdi. Muhtemelen tanıdık birileriyle gidip iyisini bulmak gerekiyordur. Benim şansım çok kötü gitmişti.

Son düzenleme:

Pin von Susanne auf Smileys | Smiley emoji, Emoticon, Lustige emoticons
Mmmmmm

gezenbilir bir tuhaf olmuş. Yazdığım cevaptan sonra yalnız reklam gösteren bir sayfayla karşılaştım. Bu yüzden geri dönüp tekrar yazdım. Aynı şeyi tekrar yaptı. Bu kez bir sonraki sayfaya attığını farkettim. Ben de ilk mesajı silip bu serzenişi yazdım. gezenbilir'in kenarlarda, tepede, vb. gösterdiği reklam artık kurtarmıyor mu? Açılır pencerede gösterdiği reklam da yetmemiş, böyle gariplikler yapmaya başlamış. Bu kadar reklam düşkünü bir siteye ne kadar tahammül edebilirim, bilmiyorum açıkçası.

Bahsettiğiniz sorunun ekran görüntüsünü gönderebilirseniz arkadaşlara ileteyim incelesinler. Reklam ve para kazanma konusunda keşke sandığınız gibi olsa. Forumun daha profesyonel bir yapıya dönüşebilmesi için gelir modelleri oluşturmaya çalışıyorum ama bu model reklamlarla olacak gibi değil. Bir açıklama yazmıştım, daha detaylı bilgiyi oradan okuyabilirsiniz;

Bu arada biraz da yemek mekanlarından bahsedeyim (aralarındaki mesafe fazla olmadığı için hepsinde yemeye kalkarsanız sizin için pek hayırlı olmaz diye de uyarayım :yum: ):

- Yason Burnu'ndaki kır kahvesinin çok güzel bir fındıklı tatlısı var. Çay, kahve yanında güzel gidiyor.
- Fatsa'da Hünkar lokantası lezzetli ve ucuzdur. Yakınında park yeri bulmanız zor olabilir. Öğretmenevi yakınına park edip çarşı içine yürüyerek gidebilirsiniz.
- Ordu Merkez'de Aktaşlar'da pide ya da kebap yiyebilirsiniz. Fiyatları biraz daha yüksektir ama yemekleri güzeldir. Üç ayrı mekanları var. Birisi Samsun tarafından girişte yol üzerinde. Orası biraz daha kebap türüne yönelmiş ve sanki daha pahalı. Ayrıca park yeri sınırlı. Birisi merkezde Belediye'nin yanında. Teleferik otoparkına parkedip yürüyerek gidebilirsiniz. Belki sonra Teleferikle Boztepe'ye çıkıp şehri seyrederek çay içmek isteyebilirsiniz. Benim tercihim (park yeri kolaylığından dolayı) Giresun tarafına doğru sol taraftaki caddelerden birinde olanı. Sonrasında sahilde dolaşıp keyif yapma seçeneği de eklenebilir.
- Giresun'da Azık Burger müthiştir. Kime sorsanız gösterir. Sahibi Namık bey tek çalışır. Malzemesi bitince kapatıp gider. Sipariş üzerine pişirir. Yaklaşık 45 dakika beklemeyi göze alarak gidin. Sahil yanyolda, adı Müze, kendi dört duvardan ibaret kiliseyi Trabzon yönüne geçtikten sonra bir yere parkedip yürüyerek kısa bir mesafe ile ulaşabilirsiniz. Ucuz ve lezzetli tencere yemeği isterseniz çarşı içinde merkez postanenin karşısındaki bir aralıkta Çamlıca lokantası vardır. Aracınızı limandaki otoparka parketmek en kestirme çözüm. Şehir içinde yer bulamazsınız. Yemekten sonra tatlı için biraz aşağıya inip Palar'da sütlü kadayıf yiyebilirsiniz.
- Espiye çarşı içinde Kristal Dönerci Feyzi rakipsizdir. O da malzemesi bitince kapatıp gider. Bu tür yerlere mutlaka öğle vakti gitmeniz gerekir. Yine sahil yanyolda parkedip yürüyerek giderseniz park yeri aramak zorunda kalmazsınız. Pazar kurulduğu gün (galiba Pazartesi idi) park yeri sorunu had safhada olur.
- Azık Burger, Çamlıca lokantası ve Dönerci Feyzi'ye Bekir hocanın selamını söyleyebilirsiniz. :yum:
- Pide konusunda herkes farklı birini önerir. Kimi Görele'yi tavsiye eder. Kimi Espiye'deki Kukul pideyi.
- Akçaabat'ta köfte için sahildekileri transit geçin. İstanbul vb. yerlerde şube açtıktan sonra kalite yerlerde sürünüyor. Çarşı içinde esnafa sorun. O taraftaki köfteciler hala Akçaabat köftesinin hakkını veriyorlar.
- Trabzon'da meşhur bir pilavcı olduğunu söylerler. Yüz küsur yıldır bu işi yaparlarmış. Çarşı içinde bir yerlerde imiş, ben gitmedim ama çok methettiler.
- Rize yakınında sahil boyunda bir yerlerde güzel pide yapıyorlardı ama şimdi adını hatırlamıyorum.
- Artvin'de Öğretmen Evi'nin hemen altında küçük bir lokantada yediğim kavurmanın lezzetini hala unutamam. Kafkasör yaylasında et yemeyi de tercih edebilirsiniz. Lezzeti konusunda bir hatıram yok. Ama oradaki servi çamları hayatım boyunca unutamam. Almanya'daki müthiş servi çamları görünce, bizim Akdeniz kıyısındaki eğri büğrü kızıl çamları hatırlayıp "Bizde neden böyle güzel çamlar yok" diye düşünmüştüm. Varmış, Artvin tarafındalarmış.
- Şavşat'ın dönerini de aynı derecede methetmişlerdi, feci bir hayal kırıklığına uğradım; hayatımda yediğim en kötü dönerdi. Muhtemelen tanıdık birileriyle gidip iyisini bulmak gerekiyordur. Benim şansım çok kötü gitmişti.

Karavanla Yemek Noktaları listesini Alman Wohnmobil Foruma duyurdum. Forumdaki Isviçreli bir karavancı listeyi Almancaya çevirdi. Alman karavancılar Türkiye gezilerinde güzergahlarında olan bu lokantalara gidebilirler. Sizin yazdığınız lokantalarıda ilk fırsatta bu listeye alacağım.

Karadeniz'i 10-11 yıl önce Tofaş kuş serisi ile dolaşmıştım. Kıyı ile iç kesimler çok farklıydı. Başlangıç için Doğu Kardeniz düşünebilinir. Ancak enerji konusunda gittiğiniz yerlerden(kafe, lokanta, köyevi v.b) ücretli olarak aküler için elektrik isteyebilirsiniz. Bulut gün sayısı çok fazla. Örneğin kıyıda tekbir bulut yokken, içerde haftalarca süren bulutla karşılabilirsiniz. Meşhur "dağlar kıyıya paralel" olayı... Akü için kiralama şirketleri size özel bir tasaarufta bulunmayabilir. Önlem almakta fayda var.

Temmuz, ağustos arası sanırım güneşin en fazla göründüğü zamanlar. Hatta o günlerde yollarda bolca fındık (kurutmak için) olur.

Coşkun Oğuz Namlı'nın (şuan TRT4K'da) "Nefes Alan Topraklar" yapımı var. Coğrafya için Karadeniz bölümlerine bakın derim..

<-!-KonuDışı->
--TAHMİNİ--
Forumun yazılım; ücreti Buy XenForo

Bunun dışında; aylık ödenen sunucu masrafları ki büyük forumlarda işin yürümesi için kesenin ağzı azcık açık olması gerekir. Şuan ki yazılan çizilen durumda aşırı bir yoğunluk yok bell ki Adsense kurtaracak. Diğer türlü açılır pencere (PopUp/splash v.b reklâm uygulamarına da mazur kalabilirdik)

Reklâmsız iş yürümez, ama reklâmsız tarayıcı yapabilirsiniz. Adblock kavramını Google Amca'dan bknz.
<-!-KonuDışı->

Bahsettiğiniz sorunun ekran görüntüsünü gönderebilirseniz arkadaşlara ileteyim incelesinler. Reklam ve para kazanma konusunda keşke sandığınız gibi olsa. Forumun daha profesyonel bir yapıya dönüşebilmesi için gelir modelleri oluşturmaya çalışıyorum ama bu model reklamlarla olacak gibi değil. Bir açıklama yazmıştım, daha detaylı bilgiyi oradan okuyabilirsiniz;

Açıklamayı okudum. Güzel ve ayrıntılı bir açıklama, teşekkür ederim. Belki bu tür açıklamaların her sayfanın başında sabit bir konumda olması herkes için aydınlatıcı olur.

Moderatör seçme konusundaki politikanızı gözden geçirmenizi önereceğim. Burada binlerce üye olduğunu kendiniz belirtmişsiniz. Bunların içinde dernek (hangisi?) üyesi olmayan ve yüzyüze tanışmadığınız ve moderatörlük yapacak pek çok kişi olduğuna eminim. Hem yolları tıkayıp hem şikayet etmeye hakkınız olmadığını düşünüyorum.

Sorun tekrar karşıma çıktığında ekran görüntüsü almaya çalışırım. Ama bu başlık bunları yazmak için uygun değil. Kendimiz off-topic olduk. :yum:

Finansman için doğrudan şirketlerden reklam almak bana mantıklı geliyor. Benzer içerikler için ayrılan alanlar bence reklam için gayet uygun. gezenbilir'in ilgi alanına giren pek çok sektör ve firma var. Fiyat politikası makul sınırlar içinde tutulursa epey rağbet olacağını sanıyorum.

Son düzenleme:

Karavanla Yemek Noktaları listesini Alman Wohnmobil Foruma duyurdum. Forumdaki Isviçreli bir karavancı listeyi Almancaya çevirdi. Alman karavancılar Türkiye gezilerinde güzergahlarında olan bu lokantalara gidebilirler. Sizin yazdığınız lokantalarıda ilk fırsatta bu listeye alacağım.

Hay siz çok yaşayın e mi? Kırk yıl düşünsem aklıma gelmezdi. Ben Giresun'da yaşadığım için gelip orada ev alıp yerleşen yabancı bir arkadaşım var. (Maalesef yeni hanım nedeniyle arkadaşımı oradaki dostlarıma emanet edip Yalova'ya geldim.) Giresun'daki mekanları tripadvisor'a da yazmıştı diye hatırlıyorum. (Dönerci Feyzi'ye gitmemiş olabilir.)

Madem öyle farklı bir güzergah üzerinde bir yer daha önereyim:

İstanbul - Ankara yolunda Gerede'den Samsun tarafına saptığınızda Kurşunlu ile Atkaracalar arasında Şeker Petrol vardır. Yemekleri leziz ve ucuzdur. Başlangıçta kamyoncu yeri olarak tasarlandığı için sıcak duş imkanı vardır. Marketinde kamyonlar için (tabii bir kısmı bizim için de) ihtiyaç malzemeleri vardır. Yakın zamanda yan tarafına bir de kaplıcalı otel yapıldı.

Hay siz çok yaşayın e mi? Kırk yıl düşünsem aklıma gelmezdi. Ben Giresun'da yaşadığım için gelip orada ev alıp yerleşen yabancı bir arkadaşım var. (Maalesef yeni hanım nedeniyle arkadaşımı oradaki dostlarıma emanet edip Yalova'ya geldim.) Giresun'daki mekanları tripadvisor'a da yazmıştı diye hatırlıyorum. (Dönerci Feyzi'ye gitmemiş olabilir.)

Madem öyle farklı bir güzergah üzerinde bir yer daha önereyim:

İstanbul - Ankara yolunda Gerede'den Samsun tarafına saptığınızda Kurşunlu ile Atkaracalar arasında Şeker Petrol vardır. Yemekleri leziz ve ucuzdur. Başlangıçta kamyoncu yeri olarak tasarlandığı için sıcak duş imkanı vardır. Marketinde kamyonlar için (tabii bir kısmı bizim için de) ihtiyaç malzemeleri vardır. Yakın zamanda yan tarafına bir de kaplıcalı otel yapıldı.

Teşekkürler. Gezilerimizde memnun kaldığımız yerleri Karavanla Yemek Noktaları listesinde (iki dilde) toplayabiliriz. Böylece bir parçacıkta olsa turizme hizmet etmiş oluruz.

Sizin yaptığınız gibi, lokanta tavsiye edecek herkesten bir rica. Yabancı karavancıların üzerinde durdukları önemli bir nokta tavsiye edilen lokanta yanında/yakınında park olanağı olması. Lokantalardan yürüme mesafesinde olan park yerlerinin koordinatları işi kolaylaştırır. Ilerde lokantanın yakınlarındaki görülmeye değer yerleride listeye almayı düşünüyorum. Böylece lokantanın bulunduğu yerin birazcık tanıtımını da yapmış oluruz.

Teşekkürler. Gezilerimizde memnun kaldığımız yerleri Karavanla Yemek Noktaları listesinde (iki dilde) toplayabiliriz. Böylece bir parçacıkta olsa turizme hizmet etmiş oluruz.

Sizin yaptığınız gibi, lokanta tavsiye edecek herkesten bir rica. Yabancı karavancıların üzerinde durdukları önemli bir nokta tavsiye edilen lokanta yanında/yakınında park olanağı olması. Lokantalardan yürüme mesafesinde olan park yerlerinin koordinatları işi kolaylaştırır. Ilerde lokantanın yakınlarındaki görülmeye değer yerleride listeye almayı düşünüyorum. Böylece lokantanın bulunduğu yerin birazcık tanıtımını da yapmış oluruz.
Alman dostlarımıza öneride bulunurken restoran ve lokantalarda lütfen önden FİYAT LİSTESİ talep etmelerini de önerin. Park edecekleri yerler için de yerel halktan yetkisiz şahısların gelip kendilerinden haraç ve gasp niyetiyle para talep edeceklerinin uyarısını da mutlaka yapmalısınız.

Alman dostlarımıza öneride bulunurken restoran ve lokantalarda lütfen önden FİYAT LİSTESİ talep etmelerini de önerin. Park edecekleri yerler için de yerel halktan yetkisiz şahısların gelip kendilerinden haraç ve gasp niyetiyle para talep edeceklerinin uyarısını da mutlaka yapmalısınız.

Teşekkürler. Önemli olduğu kadar da zor bir konuya değindiniz. Değindiklerinizi listenin başına yazacam ama, konu biraz karışık.

Almanya, Fransa, ve Italya’da lokanta fiyatları ve park yerleri ücretleri yüksek olduğu için Türkiye’deki durumun farkına bile varmıyoruz. Hatta Türkiye'deki lokanta fiyatlarının ucuzluğunu Alman Wohnmobil Forumda gezi haberlerinde okumak bile mümkün.:tearsofjoy:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR