2 Kişilik 4 Mevsim Çadır

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan muratceylannn Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,985

muratceylannn

Yeni Üye
Merhaba bir aksilik olmaz ise Ağustos aynının ortalarında 7 İL VE BATUM,10 TARİHİ YER,9 GÖL,1 VADİ gezeceğim bir gezi yapmayı planlıyorum ve yolculuk boyunca yükümü sırtımda taşıyacağım ve değişken hava koşulları olacağı aşikar bu yüzden 4 mevsim 2 kişilik ve ağırlık konusunda olabildiğince hafif bir çadır önerisi istiyorum.Şimdiden teşekkür ederim.Saygılar

Etiketler

Burda hafiflik ve konfor bence on planda olmali ve anladigim kadari ile tek kisi icin 2 kisilik bir cadir bakiyorsunuz ben husky sawaj ultra yi tavsiye ederim kalitesine gore fiyati makul bir çadırdır bence.

Sent by Rider 76

Bütçe olarak 300 lira bir bütçe ayırabiliyorum önerileriniz harika fakat o kadar bütçenin olmaması sadece bir hayalden ötesine gitmemi engelliyor :smiley:

Bu noktada butceyi az zorlayacak rahat bir yasam alanı sunacak olan husky bizam ı tavsiye edecegim size bütçenin cok cok az uzerinde

Sent by Rider 76

Genel olarak yorumlar bunu söylediği için bende aynı fikirdeyim.Bunun yanında nasıl bir uyku tulumu ve mat öneriyorsunuz onlar konusundada çok bir bütçem yok açıkcası çok abartılı fiyatlar olmazsa sevinirim :smiley: bu arada genel olarak gideceğim bölgelerin en düşük sıcaklığı kışın 3-5 derece falandır.

Genel olarak yorumlar bunu söylediği için bende aynı fikirdeyim.Bunun yanında nasıl bir uyku tulumu ve mat öneriyorsunuz onlar konusundada çok bir bütçem yok açıkcası çok abartılı fiyatlar olmazsa sevinirim :smiley: bu arada genel olarak gideceğim bölgelerin en düşük sıcaklığı kışın 3-5 derece falandır.

Bütçem az diyorsan klasik bi mat al geç derim, hem bu şekilde tuluma biraz daha para ayırabilirsin çünkü hava biraz soğukmuş 150 - 200 tl arası seni idare edecek bişeyler bulabilirsin. Ben av malzemeleri satan bi yerden 60 tl ye bi tulum aldım bütün yaz onu kullanıyorum ama 15 derece aşağısında ciddi anlamda üşütür o yüzden pek tavsiye etmem.

Mesela decathlondaki şu ürün tahminimce senin işini görür.
Uyku Tulumları - FORCLAZ 10° LIGHT UYKU TULUMU

En soğuk o kadar anlamında söylemiştim.Ama öneriniz dikkatimi çekmemişti teşekkür ederim çanta olarak şunu düşünüyorum sizcede uygun mudur ? Doğa Yürüyüşü Çantaları - FORCLAZ SIRT ÇANTASI 60 LİTRE

Şöyle söyleyeyim ben quechua marka çanta kullanmadım ama kullanan arkadaşlarım var, uzun süredir kullanılıyorlar ve şikayet ettiklerini de görmedim. 60 lt de ideal. Görüntüsü de hoşmuş, yağmurluğu yokmuş ama olsun ayrı satın alırsın onuda.

Aslında olaya geniş çerçevede şöyle bakmak lazım, en azından ben öyle bakıyorum decathlon bu işi ucuz bir şekilde çokta kaliteden çalmadan yapıyor bence adını hiç duymadığımız abuk subuk ürünler almak yerine bu işe yeni yeni gönül veren arkadaşların bu tarz yerlerden malzeme temin etmeleri çok daha mantıklı, en basitinden bir örnek vermek gerekirse arkadaşlarımdan biri 80 lira civarında 60 lt markasız, dandirik bir çanta aldı, kamp alanına ulaşasıya kadar o çanta canımıza yetti bazı yerlerindeki dikişler söküldü, plastik tokalar koptu bağladık, bağladığımız yerlerden yırtıldı. Kısacası ucuz etin yahnisi...

Ben ilk kampımda ödünç aldığım tek tente bir çadırın üstüne deli gibi yağan yağmurdan korunmak için naylon boyacı brandası sermiştim sabah oksijensizlikten ve üstüme şıpır şıpır damlayan nemden müzdarip olarak uyandım.
Ana bir kaç malzeme dışında herkesin kendi tercihi ve kamp yaptıkça elde ettiği tecrübe ile neye ihtiyacı olduğu yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Tavsiyem eğer bu tarz aktiviteleri bir kaç defaya mahsus olarak düşünmüyorsan elinden geldiğince iyisini almaya çalış zaten dediğim gibi ihtiyaçlar ve tercihler doğrultusunda şekilleniyor.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,078
Kaydolan Son Üyemiz
zaferguloz

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR