2 Yerli Karavan Arasında Kaldım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan bgrvrl Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 15
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,670

bgrvrl

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba, aşağıdaki 2 karavandan birini almayı düşünüyorum. Başkent karavan yılların markası biliyorum marka değeri olarak daha ileride ancak yeni çıkan markalara da şans vermek gerektiğini düşünüyorum. Markadan bağımsız olarak bakarsak malzeme kalitesi, kullanışlılık olarak bu 2 karavandan hangisini önerirsiniz.? Yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler.

Teşekkürler bütçem maalesef bu iki modele yetiyor

ilanların ikisinde aşağıdakiler opsiyonel ,onlarıda alacaksanız fiyat dahada artıyor.
Elektrik ihtiyacınız için Güneş enerjisi sistemi aküye ihtiyacınız olmayacakmı?
Sonbahar yada kışın kullanmayıda düşünüyorsanız ortam ısıtıcısıda gerekiyor.
Güneşten korunmak için tenteyede ihtiyac duyabilirsiniz.
Banyo ve mutfak için sıcaksu ihtiyacınız içinde sofben yada boiler almak zorunda kalacaksınız.

Fotolara bakınca sürgülü camlar kullanılmış,karavan camları kullanılmaması yağışlı havalarda olumsuz etkiler.
Gene bu karavanın ocak ve lavobadan ibaret kısacık mutfak tezgahları var.Yemeği nerede hazırlayacaksınız, kirli veya yıkanan bulaşıkları nerede kurulamaya bırakacaksınız.Bu büyük sıkıntı yaratır size. Yan tarafa açılır kapanır küçükte olsa tezgah ilave edilmemiş.
Başkent karavanı banyo fotosunda lavabo tezgahı delinerek duş spiralı oradan çıkartılmış.Duş alırken O delikten içeri su sızmasını önlemek için önlem almamışlar.Duş teknesi giderin yeride uygun olmayabilir.
İlk gördüklerim bunlar tabii kullananlar varsa size daha net bilgi verirler.

ilanların ikisinde aşağıdakiler opsiyonel ,onlarıda alacaksanız fiyat dahada artıyor.
Elektrik ihtiyacınız için Güneş enerjisi sistemi aküye ihtiyacınız olmayacakmı?
Sonbahar yada kışın kullanmayıda düşünüyorsanız ortam ısıtıcısıda gerekiyor.
Güneşten korunmak için tenteyede ihtiyac duyabilirsiniz.
Banyo ve mutfak için sıcaksu ihtiyacınız içinde sofben yada boiler almak zorunda kalacaksınız.

Fotolara bakınca sürgülü camlar kullanılmış,karavan camları kullanılmaması yağışlı havalarda olumsuz etkiler.
Gene bu karavanın ocak ve lavobadan ibaret kısacık mutfak tezgahları var.Yemeği nerede hazırlayacaksınız, kirli veya yıkanan bulaşıkları nerede kurulamaya bırakacaksınız.Bu büyük sıkıntı yaratır size. Yan tarafa açılır kapanır küçükte olsa tezgah ilave edilmemiş.
Başkent karavanı banyo fotosunda lavabo tezgahı delinerek duş spiralı oradan çıkartılmış.Duş alırken O delikten içeri su sızmasını önlemek için önlem almamışlar.Duş teknesi giderin yeride uygun olmayabilir.
İlk gördüklerim bunlar tabii kullananlar varsa size daha net bilgi verirler.
Cok iyi noktalara temas etmissiniz. Bulasik yikanacaksa emin olun o kisimda eziyet cekersiniz ki zaten yikayamazsiniz. Bir de bu karavanlar 2 ayakla gekiyor sorun olmuyor mu?

... Bir de bu karavanlar 2 ayakla gekiyor sorun olmuyor mu?

2 ayaktan kasıtınız iki tekerlekse ;denge ağırlık merkezi iyi ayarlanmışsa, çeken araçta bu karavanı çekmeye müsaitse, hız limitine uyulduğunda ve tebdirler elden bırakılmadığında sorun çıkmaz.Yan rüzgarlar, virajlar ,rampalar, manevralar kötü söförlük hariç.
2 ayaktan kastınız konaklama sırasında kullanılan denge ayakları ise duruma göre sıkıntı yaşatabilir.

Başkent İçin ufak bir inceleme >>

İkisi arasında Koken daha avantajlı gibi.

Bütçe o kadarsa bir de Güney Karavan'a bakın diyecektim ama Güney Karavan'ın şuanki hali bunlara göre daha iyi konumda duruyor. Fiyatıda yansıtmış.

Kışa doğru, hevesle alınan çekmeler bir bir satılabilinir. Minimal yaşam, su, wc olayını yola çıkıp zorlukları gördükçe pişmanlıklarla beraber ilân sayıları artıyor. Denk gelip, temiz, az kullanılmışta bulabilirsiniz.

2 ayaktan kasıtınız iki tekerlekse ;denge ağırlık merkezi iyi ayarlanmışsa, çeken araçta bu karavanı çekmeye müsaitse, hız limitine uyulduğunda ve tebdirler elden bırakılmadığında sorun çıkmaz.Yan rüzgarlar, virajlar ,rampalar, manevralar kötü söförlük hariç.
2 ayaktan kastınız konaklama sırasında kullanılan denge ayakları ise duruma göre sıkıntı yaşatabilir.
denge ayaklarını kastetmiştim bakıyorum bazı firmalar 2 ayak veriyor ne sacma iştir. Adı üstünde denge

denge ayaklarını kastetmiştim bakıyorum bazı firmalar 2 ayak veriyor ne sacma iştir. Adı üstünde denge

Bu konuda haklısınız.
Maliyetten kaçıyorlar desek de tek sebep bu değil sanıyorum.
Yaptıkları karavanı muhtelif zeminlere göre uyumluluğunu test etme zahmetine girmeyerek kopyala yap mantığı ile üretim yapıyor olmalılar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri