2 Yerli Karavan Arasında Önerilerinizi Bekliyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan bgrvrl Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 19
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,503
Hevesin gelip geçici olma özelliği ile belki bazıları için durum karavana olmayabilir.
Göç ederken fırtınaya tutulup tar-ü mar olan soydaşlarına göre ayağı kırık olduğundan yerinden kıpırdayamıyan leylek, yine de şanslı sayılmalı ? 😉🥴

Bizim zamanımızda teşbihde hata olmaz derlerdi. Umarım hala geçerlidir ? 🙂
Benzetme de zaten benden değil.
Söyleyen de sanırım ya Darwin ya da Pollyanna olacakdı.. 🤓

Farklı bir konuya geçmiş gibi olacak ama izmir'de ikinci el bir karavan buldum. Satan kişi 78 yaşında O1 belgesi olup olmadığını bilmiyor kendi de ikinci el ve bu şekilde almış. Bir de satış işlemi A4 kağıtta satış sözleşmesi ile yapılyormuş sanırım noter aracılığı ile değil. O1 belgesi olup olmadığını öğrenmenin başka bir yolu yok sanırım. Bir de böyle satış sözleşmesi ile yapılan satış ne kadar güvenlidir emin olamadım. Bu konuda yani 750 kg altı ikinci el karavan alırken izlenecek en güvenli yol nedir?

Farklı bir konuya geçmiş gibi olacak ama izmir'de ikinci el bir karavan buldum. Satan kişi 78 yaşında O1 belgesi olup olmadığını bilmiyor kendi de ikinci el ve bu şekilde almış. Bir de satış işlemi A4 kağıtta satış sözleşmesi ile yapılyormuş sanırım noter aracılığı ile değil. O1 belgesi olup olmadığını öğrenmenin başka bir yolu yok sanırım. Bir de böyle satış sözleşmesi ile yapılan satış ne kadar güvenlidir emin olamadım. Bu konuda yani 750 kg altı ikinci el karavan alırken izlenecek en güvenli yol nedir?

Fatura varsa fatura kopyasını ekleyin ve şase numarasını yazın. Noterden satış anlaşması yapmak mümkün ama bildiğim kadarı ile epey pahalıya patlıyor. Aracın şase numarası faturasına yazılmışsa ve numara doğruysa bence çok endişelenecek bir durum olma ihtimali zayıf bence...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri