DOĞA SPORLARI OFF-ROAD KARAVAN DÜNYASI İKİ TEKER NAVİGASYON VE HABERLEŞME FOTOĞRAFÇILIK GEZGİNİN DÜNYASI GENEL KONULAR YARDIM İLETİŞİM

2000 1.8 Freelander Acil Yardım

'FREELANDER' forumunda samet_s90 tarafından 22 Ocak 2019 tarihinde açılan konu 455 kişi tarafından okunmuş, 5 cevap yazılmıştır

1. samet_s90

samet_s90 Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    0
    Merhaba Arkadaşlar
    Yaklaşık 1 ay önce takasla 2000 model 1.8 lpg li 5K freelander aldım.
    Aracımda 3 temel sorunum var. Siz tecrubeli arkadaşlara sormak istiyorum.

1.Sorun: Aracımda Zavoli marka LPG var. İlk çalıştırdığımda benzinde araç rolantisiz çok titreşimdi çalışıyor. LPG geçmeden ilerlemek istediğimde tekliyor dur kalklı gidiyor. Fakat LPG geçtikden sonra hiçbir sıkıntı yapmıyor. (ilk defa LPGli araç kullanıyorum.) Bu benzinde yaşadığım durum normalmidir. ?

2.Sorun: Bazen kontağı açtığımda konsolda ışıklar yanmıyor. Bu durumda marş almıyor araç. Fakat kontağı çevirdiğimde ışık yanmazsa anahtar ile oynuyorum çoğunda işe yarıyor ve ışıklar yanıyor araç marş alıyor.Bu durumu yaşıyan varmı çözüm anahtar cip'imidir acaba ?

3.Sorun: Aracda ufak bir tümsekde veya ufak kasislerde bile altından ses geliyor. Motor kulaklarındanmı amartisördenmi çözemedim tak tak diye birşey vuruyor tahminim alt sol kısımdan geliyor ses.

Diğer su eksitme vs problemini yazmama gerek yok sanırım. Araştırdığım kadar hepsinde su eksitme sorunu var.

Biraz uzun oldu ama hepinize çok teşekkür ediyorum

İyi forumlar.

2. ismetoz

ismetoz Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    2
    Meslek:
    Mekanik
    Lpg de normal çalışıp benzinde tekleme yapması genelde benzin pompası kaynaklı sorunlar olur öncelikle ,pompa sağlam ise sıkıntı enjektörler yapar,marş sorunu kontak anahtarından kaynaklı görünüyor,çip genelde tüm ışıkları açmama yapmaz sadece kırmızı ışık yanar ve marş basar fakat motoe çalışmaz çip ten olursa ,kontak anahtarına kntak sprey ile temizleme yapılabilir

3. samet_s90

samet_s90 Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    0
    Cevabınız için çok teşekkür ederim.
    Benzin pompasında arıza olsa araç ilk çalıştırmada benzinle çalışıyor hiç çalışmazdı diye düşünüyorum. Dediğiniz gibi enjektörleri kontrol ettireyim.
    Birde hocam şöyle bir sorum var . Ben aracımın 4x4 mü yokşa şaft sökülmüş 4x2 mi olduğunu nasıl anlarım. Vitesimde sarı buton var ne işe yaradığını bilmiyorum. Çok yeniyim freelander de

4. ismetoz

ismetoz Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    2
    Meslek:
    Mekanik
    Birde hocam şöyle bir sorum var . Ben aracımın 4x4 mü yokşa şaft sökülmüş 4x2 mi olduğunu nasıl anlarım. Vitesimde sarı buton var ne işe yaradığını bilmiyorum. Çok yeniyim freelander de
    Şaft sökulmüş ise eğil ve bak altına ,şaft sadece arkada vardır,önler direkt yavru şanzımandan çıkar aks lar dolayısı ile şaft yoktur önlerde

5. bothus

bothus Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    0
    sarı buton eğimli yerden basarsanız inerken devreye girer. şaft içinde bir kanala girip yada eğilip altına bakıp anlaşılıyor

6. samet_s90

samet_s90 Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    0
    Teşekkürler Arkadaşlar.
    Şaft sökülmüş.
    Fakat vitesdeki sarı butona basınca bir değişiklik olmuyor.
    Gösterge panelinde TC yazısı yazıyor ondan olabilirmi acaba.
    ,

Forumdaki Benzer Konular

Yükleniyor...