2000-2001 Model Nissan Pathfinder

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mstdgbkn Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 20
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,972

mstdgbkn

Kamp II
Yer
adana
2005 model rally raid i satıp 2000 ya da 2001 model 3.3 pathfinder almayı düşünüyoruz. sizin fikirleriniz nelerdir bu konuda. araç hakkında tecrübesi olan, aracı kullanmış ya da yakından tanıyan arkadaşlardan yardım beklemekteyim. araç gerçekten de uzaktan benim gördüğüm gibi karizmatik geliyor mu size de ? yoksa sadece bana mı öyle geliyor ? miroğlundan dolayı :smiley:

birde motor seçenekleri olarak 3.3 se - 3.5 le oluyor sanırım. hangisi tercih edilmelidir ?

Etiketler
Ynt: 2000-2001 Model Nissan Pathfinder

koskoca gezenbilir ailesinde fikir beyan edecek tecrübeli insanların olması lazım.

Valla hocam hiç aklımda yokken bende pathfinder sahibi oldum 2 ay önce, suzuki ya da kia bakıyordum bi hafta sonu araba pazarında bordo deri döşemeli bi tane gördükten sonra aklımdan hiç çıkmadı.Gerçekten karizmatik ve güzel bi araç, zamanının bütün donanım opsiyonları düşünülmüş eksiksiz bir makina!

umerto' Alıntı:
Valla hocam hiç aklımda yokken bende pathfinder sahibi oldum 2 ay önce, suzuki ya da kia bakıyordum bi hafta sonu araba pazarında bordo deri döşemeli bi tane gördükten sonra aklımdan hiç çıkmadı.Gerçekten karizmatik ve güzel bi araç, zamanının bütün donanım opsiyonları düşünülmüş eksiksiz bir makina!

sonunda bu araca sahip şanslı kişilerden birisine rast geldik :smiley: hocam bana bu araç hakkında biraz bilgi verir misin ? bu araç 5.2 cherokee ler gibi düz yolda giderken bile altından üstünden garip garip metal sesleri falan geliyor mu ? motor söyledikleri gibi 20 lt mi yakıyor ? kullanım konforu nasıl ? gidişi kuvvetli mi ? ve sizin aklında bulunsun diyebileceğiniz başka bir konu var mı ? gerçi benim alacağım araç 2000 model makyajlı kasası ama olsun. bence 4.7 grand dan çok dah hoş bir araç bu. ayrıca makyajsızları da 5.2 lere kıyasla çok güzel. zaten yaklaşık fiyattalar.

bende pathfinder ve GC düşünüyorum...ama gc lerin altından üstünden nasıl sesler geliyor anlamadım...bunu biraz daha açarmısınız...

maresal' Alıntı:
bende pathfinder ve GC düşünüyorum...ama gc lerin altından üstünden nasıl sesler geliyor anlamadım...bunu biraz daha açarmısınız...

yani şimdiye kadar sürekli gördüğüm 3 tane filan gc 5.2 var. böyle cıyk vıck diye sesler geliyor. bu arada araba bi sağa bi sola yatıyor. gaz verince de bu böyle. bi çukurda filan hep sesler geliyor 5.2 lerden. birtane rr p38 e binmiştim o da öyleydi ama pathfinder öyle değil sanırım. test etmem lazım yine de.

enteresan...neyse test sonucunu bekliyoruz o zaman...

benim aracı satınca almak istediğim pathfinderi test edecem inşallah. gerçi 19 lt yakıyormuş ama :smiley:

Her ne kadar amerikan pazarına göre üretilmiş olsa da 5.2 cherokee kadar yakmıyor bu araç nihayetinde japon üretimi . Aracın gidişi konusunda pek fazla yorum yapamayacağım çünkü daha önce bu sınıf bi araç kullanmadım ama düz yolda giderken rahatsız edici bir metal sesi falan duymadım. Bunların dışında karizma-çekicilik konusunda gc den daha üstündür.

umerto' Alıntı:
Her ne kadar amerikan pazarına göre üretilmiş olsa da 5.2 cherokee kadar yakmıyor bu araç nihayetinde japon üretimi . Aracın gidişi konusunda pek fazla yorum yapamayacağım çünkü daha önce bu sınıf bi araç kullanmadım ama düz yolda giderken rahatsız edici bir metal sesi falan duymadım. Bunların dışında karizma-çekicilik konusunda gc den daha üstündür.

bilgilendirme için sağolun. karizma çekicilik kısmına kesinlikle katılıyorum.

bende 99 yeni kasası var araç ile sormak istedikleriniz varsa yardımcı olabilirim

jasend' Alıntı:
bende 99 yeni kasası var araç ile sormak istedikleriniz varsa yardımcı olabilirim

sizin aracınızda makyajlı kasa sanırım. aracın en merak ettiğim yanı benzinde ne kadar yaktığı. bir testte 19 litre demişler. ve bence bu türkiyede bu aracın satışını yüzde 80 etkilemiş. şimdi adanada bir araç var 82 bin km de. bayan tarafından kullanılmış. bana göre satılacağı fiyat 25 bin tl. ama kendileri 29 küsür fiyat istiyor. o aracı düşünüyorum ancak fiyat beni düşündürüyor. ne yapmalıyım sizce ?

makyajlı kasası.evet aynen öyle şehir içi trafik durumuna göre değişmek ile beraber 18-19 lt.doğru değerdir.şehirler arası yolda normal şartlarda 15-16lt yaktığımı hatırlıyorum.82bin mil değil 82bin km ise aracın iyi durumda olması lazım yine de baktırmak gerekir servise diye düşünüyorum lakin benimkini almadan önce çok araca baktım hatta şehir dışına da çıktım birçok defa .baktığım bir araç km olarak 95bindeydi fakat piston etekleri vuruyordu.bence fiyat fazla ,dediğiniz fiyat makul sayılabilir temiz ve lpg li ise biraz dediğinizin üstune çıkabiliriniz bence, km si yüksek olup çok temiz durumda bakımlı araçlarda bulabilirsiniz piyasada hem bu araçların pek motor bakımından km derdi yok 450bin km sine rastladım motor hala verimli bi şekilde sorunsuz çalışıyordu.lpg siz ise ve taktırmayı düşünüyorsanız iyi bir lpg 2500tlyi bulur.

jasend' Alıntı:
makyajlı kasası.evet aynen öyle şehir içi trafik durumuna göre değişmek ile beraber 18-19 lt.doğru değerdir.şehirler arası yolda normal şartlarda 15-16lt yaktığımı hatırlıyorum.82bin mil değil 82bin km ise aracın iyi durumda olması lazım yine de baktırmak gerekir servise diye düşünüyorum lakin benimkini almadan önce çok araca baktım hatta şehir dışına da çıktım birçok defa .baktığım bir araç km olarak 95bindeydi fakat piston etekleri vuruyordu.bence fiyat fazla ,dediğiniz fiyat makul sayılabilir temiz ve lpg li ise biraz dediğinizin üstune çıkabiliriniz bence, km si yüksek olup çok temiz durumda bakımlı araçlarda bulabilirsiniz piyasada hem bu araçların pek motor bakımından km derdi yok 450bin km sine rastladım motor hala verimli bi şekilde sorunsuz çalışıyordu.lpg siz ise ve taktırmayı düşünüyorsanız iyi bir lpg 2500tlyi bulur.

evet araçta lpg yok ve tüp 2.400 tl 300 tl de işletme maliyeti var. araca da 27.000 tl istiyor. etti mi 30 bin tl :smiley: bence çok fazla bir fiyat. sonuçta alınca satmak fikrini aklımızdan çıkarmamız gerekiyor. ve yakıtı da astronomik. en iyisi uzak durmak :smiley:

o cüsseye ve motora 19 litre mi yakıyor? Canavar gibi benzin yakıyormuş valla. Yazık bize gitmez o zaman

Benim araçla bu yaz Rize-Samsun arasını lpg de 1 depo ile geldim. 110 TL'ye doldurmuştum. Bu da ortalama 0,27 kr/km yapıyor. LPG'li temiz bi model bulursanız tavsiye ederim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

SON KONULAR

Geri