2000 Model Honda CRV - Yakıt ve Uğultu Sorunu Hakkında

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan komanchi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 24
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 60,694
Benim aracım 98 CR-V ve brc lpg sistemi kullanıyorum , lpg nin litresinin 2,62 olduğu su anda aracım ş.içi 40 kuruş yakıyor ş.dışı 35 kuruş yakmamtadır , ama lpg ciler de diyor brc nin uyumsuz oldugunu , benim aracımda şöyle bi sorun da var rampayı gördü mü bayılıyor araç :( lpg den benzine alıyorum aynı sorun hala var

Etiketler
Ynt: 2000 Model Honda CRV - Yakıt ve Uğultu Sorunu Hakkında

legend91' Alıntı:
Benim aracım 98 CR-V ve brc lpg sistemi kullanıyorum , lpg nin litresinin 2,62 olduğu su anda aracım ş.içi 40 kuruş yakıyor ş.dışı 35 kuruş yakmamtadır , ama lpg ciler de diyor brc nin uyumsuz oldugunu , benim aracımda şöyle bi sorun da var rampayı gördü mü bayılıyor araç :( lpg den benzine alıyorum aynı sorun hala var
Merhabalar öncelikle aracınız standartların üstünde yakıt tüketiyor brc nin uyumsuz olduğunu bende 2 tamirciden bizzat duydum hatta araç sahibi birisi 2004 crv 150 bg brc lpg var ama gitmiyor demişti bizzat duydum gelelim aracın çekiş sorununa önce arızacılığa en basitten başlanır 1 hava filtresi ne zaman değişmiş ve filtre boruları temiz ve sağlammı 2 aracın benzin filtresi genelde araç lpgli diye benzin filtresini değiştirmiyorlar yanlış. sonuçta araç ilkte benzinle çalışıyor hele kışın daha çok benzinle çalışıyor 3 sonra gaz filtresi var bu ne zaman değişmiş 15 binde değişmesi gerek 4 subap ayarı her 20 binde yapılması gerek 5 bujiler sağlammı 6 olması en zor neden kompresyon kaçağı. olması en zor neden diyorum çünkü tahmin ediyorum aracınız maksimum 250 bindedir honda gibi bir araçta 250 binde kompresyon kaçağı olması çok düşük bir ihtimal yukarıda saydığım 5 maddeyi kontrol ettirin.
Selamlar

KILINÇ' Alıntı:
Merhabalar öncelikle aracınız standartların üstünde yakıt tüketiyor brc nin uyumsuz olduğunu bende 2 tamirciden bizzat duydum hatta araç sahibi birisi 2004 crv 150 bg brc lpg var ama gitmiyor demişti bizzat duydum gelelim aracın çekiş sorununa önce arızacılığa en basitten başlanır 1 hava filtresi ne zaman değişmiş ve filtre boruları temiz ve sağlammı 2 aracın benzin filtresi genelde araç lpgli diye benzin filtresini değiştirmiyorlar yanlış. sonuçta araç ilkte benzinle çalışıyor hele kışın daha çok benzinle çalışıyor 3 sonra gaz filtresi var bu ne zaman değişmiş 15 binde değişmesi gerek 4 subap ayarı her 20 binde yapılması gerek 5 bujiler sağlammı 6 olması en zor neden kompresyon kaçağı. olması en zor neden diyorum çünkü tahmin ediyorum aracınız maksimum 250 bindedir honda gibi bir araçta 250 binde kompresyon kaçağı olması çok düşük bir ihtimal yukarıda saydığım 5 maddeyi kontrol ettirin.
Selamlar
lpg filtresini yeni değiştirdim bujiler yeni ama dediğiniz gibi benzin filtresiyle oynamadım , arazım 200.000 de bu arada , rampadakı yorgunlugu bazen cidden nefret ettiriyo yani

legend91' Alıntı:
lpg filtresini yeni değiştirdim bujiler yeni ama dediğiniz gibi benzin filtresiyle oynamadım , arazım 200.000 de bu arada , rampadakı yorgunlugu bazen cidden nefret ettiriyo yani
Şimdi aracınız bu rampada bayılma olayını hem benzin hemde lpgde yapıyor gaz filtresini değiştirdiniz gazdada devam ediyorsa sorun filtrelerden değildir subap ayarını lpg ayarını kontrol ettirin bujilerde yeni diyorsunuz en son ihtimal enjektörleri ve dediğim gibi kompresyon basıncını kontrol ettirin birde şunu sormam gerek aracın rampada bayılma olayı aracın yüklü olması da önemli araçta kaç kişi var bagaj da ne kadar yük var araç tam olarak ne kadar güçten düşüyo size tam bir cevap verebilmem için aracı denemem gerek yada anlayan birine aracınızı denettirin aracınız kaç bg bunların bi 128 bg bide 150 bg olanı var 128 bg ise dediğim gibi ne kadarlık bi güç düşüşü var ona göre aracınızda sıkıntı var diyebiliriz ama araç yüksüz iken 128 bg bile olsa bir güç düşüşü var ise olması en zor ihtimallerede baktırın buna rağmen sorun devam ederse lpg sistemi uymuyor demektir

KILINÇ' Alıntı:
Şimdi aracınız bu rampada bayılma olayını hem benzin hemde lpgde yapıyor gaz filtresini değiştirdiniz gazdada devam ediyorsa sorun filtrelerden değildir subap ayarını lpg ayarını kontrol ettirin bujilerde yeni diyorsunuz en son ihtimal enjektörleri ve dediğim gibi kompresyon basıncını kontrol ettirin birde şunu sormam gerek aracın rampada bayılma olayı aracın yüklü olması da önemli araçta kaç kişi var bagaj da ne kadar yük var araç tam olarak ne kadar güçten düşüyo size tam bir cevap verebilmem için aracı denemem gerek yada anlayan birine aracınızı denettirin aracınız kaç bg bunların bi 128 bg bide 150 bg olanı var 128 bg ise dediğim gibi ne kadarlık bi güç düşüşü var ona göre aracınızda sıkıntı var diyebiliriz ama araç yüksüz iken 128 bg bile olsa bir güç düşüşü var ise olması en zor ihtimallerede baktırın buna rağmen sorun devam ederse lpg sistemi uymuyor demektir
dediklerinizi hep yapmıştım aracım 150 hp olanından , ya şöyle diyim rampayı görür görmez tek bile olsam bayılıyor

legend91' Alıntı:
dediklerinizi hep yapmıştım aracım 150 hp olanından , ya şöyle diyim rampayı görür görmez tek bile olsam bayılıyor
Bu söylediklerimin hepsini yaptırdıysanız ve aracınız üstüne üstlük 150 bg ise aracınızdaki lpg sistemini değiştirin ya bir şahısa satın yada lpgciye satın üzerine para verin hondaya en uyumlu lpg sistemi taktırın. selamlar

Rampadaki bayılma sırasında devir saatiniz kaçı gösteriyor ?
Aracım vakum sistemini ve yakıt hava karışım sistemini konrol ettirmenizi öneririm.

Ynt: 2000 Model Honda Crv - Yakıt Ve Uğultu Sorunu Hakkında

Bizim crv de de ayni sorun var yokusta hemen bayiliyor en ii yapilacak sey yokusun basnda ayagi gazdan cekip aracn 1 e gecmesini saglayip oyle hareket etmek...

Ynt: 2000 Model Honda Crv - Yakıt Ve Uğultu Sorunu Hakkında

Honda Crv ne yazık ki düşük devirlerde çok güçsüz kalıyor. biraz dik bir rampa çıkarken hızlanmaya çalışın, dip gaz yapın böğürür durur malesef. Kendim 99 model 150 beygir olanından kullanıyorum, böyle bir durumda kendim vites düşürüyorum. İkinci viteste 110 115 km hızı görebiliyorsunuz Bu arabaları çok acele etmeden kullanmak lazım. ama kışın sizi kesinlikle üzmez iyi bir lastikle.
arabamı çok seviyorum bu arada ;)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri