2000 WJ Ön Şaft Arıyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan barbecue Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 72
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 13,458

barbecue

Araçsız - Ankara
Yer
Ankara
Arkadaşlar,
2000 Model 4.7 Grand Cherokee için Ankara'da ön şaft arıyorum.
Çıkma veya yeni bulabilir miyim?
Almaya niyetlendiğim araçta ufak tefek problemler var. Çözümsüz değiller. Ancak bu ön şaft konusu canımı sıkıyor.
90 km nin üzerinde on defransiyel uğulduyor ve titreme yapıyor. Defransiyelin içi temiz kontrol edildi.
Ön şaftta problem olabileceğini düşünüyorum.
ŞAft bulma konusunda ve benzer sorunlar ile karşılaşmış olan dostaların yardımlarını rica ederim.
Saygılarımla,

Burak Dirican

Etiketler
Ynt: 2000 WJ Ön Şaft Arıyorum

barbecue' Alıntı:
Arkadaşlar,
2000 Model 4.7 Grand Cherokee için Ankara'da ön şaft arıyorum.
Çıkma veya yeni bulabilir miyim?
Almaya niyetlendiğim araçta ufak tefek problemler var. Çözümsüz değiller. Ancak bu ön şaft konusu canımı sıkıyor.
90 km nin üzerinde on defransiyel uğulduyor ve titreme yapıyor. Defransiyelin içi temiz kontrol edildi.
Ön şaftta problem olabileceğini düşünüyorum.
ŞAft bulma konusunda ve benzer sorunlar ile karşılaşmış olan dostaların yardımlarını rica ederim.
Saygılarımla,

Burak Dirican

aahhh ah bende de 96 zj var ön şafttan muzdaribim...3 kere sök tak yaptık bi iki parça değiştik olmadı. bende de aynı ses var. sıfırı 1200 tl imiş çıkma sahibinden comdan bulmuştum o da problemli çıktı geri verdim. inşallah bulursunuz

http://tubiba.turkcebilgi.com/omur-saft-balans

Ömür şaft balans İstanbul Bostancı oto sanayi sitesinde bir telefon edip görüşün...Hiç olmadı fikir alırsınız... ;)

Ömür Şaft Balans (İstanbul)
•(216) 5752770

Ömür Safttan İlker Bey ile konuştum İstanbul'dan.
Sağolsun cok yardımcı oldu.
Şaftın kendisinde bir problem olma ihtimalinin çok az olduğunu, muhtemelen şaftın balansında bozukluk olduğunu iletti.
Aracınız Istanbul'da olduğu için işiniz kolay.
Bostancı Sanayi Sitesinde işinizi çözebilirsiniz.
Benim işim biraz daha zor gibi.
Selamlar, saygılar...
Burak

barbecue' Alıntı:
Şaftın kendisinde bir problem olma ihtimalinin çok az olduğunu, muhtemelen şaftın balansında bozukluk olduğunu iletti.
Selamlar, saygılar...
Burak

ÇOK SEVİNDİM KESİN GİDİYORUM BOSTANCIYA O ZAMAN...

aradım bende 2 saate yakın bii işlemi varmış boşlukları alınıp balans yapılıyormuş 200 tl gbi bi masrafı olur dedi parça değişimi gerekmez ise....hafta içi gideeğim inşallah

barbecue' Alıntı:
Selamlar, saygılar...
Burak

ankarada şaşmazda çiniciler şaft balans var işlerinde 1 numaradırlar gitmenizi tavsiye ederim. bu arada aracınız hayırlı olsun

hunter06_1' Alıntı:
ankarada şaşmazda çiniciler şaft balans var işlerinde 1 numaradırlar gitmenizi tavsiye ederim. bu arada aracınız hayırlı olsun
Hocam,
İyi dileklerinzive bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.
Araç tanıdık ve bildik bir yerden o yüzden tavsiyeniz üzerine Çinicilere gotureceğim. Eğer skıntının çözümü var ise, işlemi bitireceğim.
Saygılarımla,
Burak Dirican

Çiniciler Şaşmaz'ı internette bulamadım. Bulduğum telefon numarası ise onlara ait değildi.
İletişim bilgileri veya adresi var ise paylaşır mısınız lütfen.
Saygılarımla,

Burak Dirican

barbecue' Alıntı:
Çiniciler Şaşmaz'ı internette bulamadım. Bulduğum telefon numarası ise onlara ait değildi.
İletişim bilgileri veya adresi var ise paylaşır mısınız lütfen.
Saygılarımla,

Burak Dirican

ismi çinici kardeşler olabilir akgün ustaya gidersen o sizi yönlendirir veya şaşmaz oto sanayisinde sorarsanız size gösterirler inşallah gönlünüze göre olur.. selamlar..

Yavuz Bey,
Teşekkürler.
İvedikteki adreslerini ve telefonlarını nette buldum.
Selamlar,

Burak

Merhaba

Burak ve Mert Bey, bu işlem sorunlarınızı çözdümü acaba? Benim WK aracımda da arka şaftta bir problem var, yenisi 630€ civarında dediler. Mesajlarınızı okuyunca yaptırdıysanız tecrübelerinizi ve sonucunu paylaşabilir misiniz?

Teşekkürler.

cihank' Alıntı:
Merhaba

Burak ve Mert Bey, bu işlem sorunlarınızı çözdümü acaba? Benim WK aracımda da arka şaftta bir problem var, yenisi 630€ civarında dediler. Mesajlarınızı okuyunca yaptırdıysanız tecrübelerinizi ve sonucunu paylaşabilir misiniz?

Teşekkürler.
Merhaba Cihan henüz gitmedim sanırım haftaya gideceğim. haberdar ederim mutlaka..

Cihan Bey,
Dun ogleden sonra bu konu ile ilgili Şaşmaz'da uzun uzun arşatırma yaptım ve çeşitli ustalar ile görüştüm ve farklı fikirler aldım.
Ortak karar; hem on hemde arka şaft için ÇIKMA ürün kullanılmaması yönünde. Hiç bir usta bunu cok mecbur kalınmadıkça kullanılmasını tavsiye etmiyor. Bu yolun kalıcı çözüm olmadığına inanıyorlar.
İkinci nokta, WJ kasalar için ön şaft probleminin kronik bir hastalık olduğunu iletiyorlar. Şaft boyunun kısa olmasından dolayı herhangi bir balans işleminin cok fayda etmeyeceği, muhtemelen on ve arka bağlantı parçalarının değişmesinin problemi bertaraf edeceği gene ortak karar.
Bu durumda yaptığım araştırmalar sonucunda internette Florida'da bir firmanın bu on ve arka parçaları tek tek sattığını buldum. Muhtemel başka satıcılarda vardır.
Denemek adına bir takım on ve arka parça getirteceğim ve değişime gideceğim, sonrasında ne olur hep beraber göruruz.

Cihan Bey,
Sizin sorunuza gelince, sorun arka şaftta olduğu için, bunda bir balans iel bir mıktar fayda sağlayacağını düşünüyorum. Bu düşüncemde sadece dinlediğim yorumlardan çıkardığım sonuç.
Şaftın boyu uzun olsa balansında bir problem olabilirdi demişti bir usta, eh sizinkide arka şaft olduğuna gore bu kritere giriyor derim. Bence usta bir şaftcıya gosterip fikir almanızda fayda var derim.
Saygılarımla,

Burak Dirican

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.