DOĞA SPORLARI OFF-ROAD KARAVAN DÜNYASI İKİ TEKER NAVİGASYON VE HABERLEŞME FOTOĞRAFÇILIK GEZGİNİN DÜNYASI GENEL KONULAR YARDIM İLETİŞİM
Duyuruyu Kapat
ARAÇ TESTİ: NISSAN X-TRAIL

NISSAN X-TRAIL'İ TOROSLAR'DA TEST ETTİK!.
OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2001 Model Lr Discovery Td5 Düzeltme Ve Yenileme Çalışmaları

'DISCOVERY' forumunda troyexplorer tarafından 22 Kasım 2016 tarihinde açılan konu 24948 kişi tarafından okunmuş, 540 cevap yazılmıştır

Bu Sayfayı Paylaş

1. troyexplorer

troyexplorer Zirve

Alınan Beğeni:
    455
    Şase boyamada sıradan boya kullanmak yaptığınız işin çöp olması demek, hele hazır satılan sprey tüp boyalar , iki günde pas kusar yeniden , çift karışımlı epoksi boya sittim sene pas kusmaz bilginiz olsun, ama yüzeyde hiç pas kalmaması lazım uygulamadan önce

2. troyexplorer

troyexplorer Zirve

Alınan Beğeni:
    455
    IMG_8879.JPG IMG_8880.JPG Tampon stoplarının birinin contası yoktu, öküz elekticinşn biri ampülü değiştirirken yerine takmayı unuttu herhalde...
    Yeni conta imal ettim...

3. yavuzhan

yavuzhan Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    8
    Bu işleri seviyorsunuz, imreniyorum valla. Benim hem elimden gelmiyor hemde uğraşacak zamanım hiç yok. Tebrikler.

troyexplorer bunu beğendi.

4. troyexplorer

troyexplorer Zirve

Alınan Beğeni:
    455
    Aslında özellikle şu şase olayı severek yaptığım bişey değil, elimde alet edebat varda yürüyor bir şekilde, bide özellikle bu arabada bu işleri dışarda yaptırmak cebi fazla yorar, malüm arabayla ustanın önüne yanaşınca , gözlerde euro işareti çıkıyor, dolayısyla elimden geldiğimce ve vakit buldukça kendim yapıyorum, zaten en kral usta benden daha iyi yapamaz , çünkü kılım ve detaycıyım
    Tonla para verip rezil olacağıma , kendim yaparım emin olurum mantığıda var tabi

milimadami bunu beğendi.

5. troyexplorer

troyexplorer Zirve

Alınan Beğeni:
    455
    Öte yandan genel anlamda arabayı tanıma yönündende faydalı, nerde ne sorun çıkartabilir, ne nerden gidiyor , hangi tesisat nerde, hepsini öğreniyorsun otomatikman, benim ilgi alanım o aslında , düzeltme işleri sökmüşken şunuda yapayim bunuda yapayim derken mecbur ilerliyor

6. ORİ

ORİ Kamp I

Alınan Beğeni:
    50
    Süleyman Bey,gerçekten bravo.Eline,emeğinize sağlık.

Ne iş yapıyorsunuz bilmiyorum ama,sizin kadar detaycı,titiz,mantıklı bir kullanıcı az bulunur sanırım.Ben bile kendimden şüphe etmeye başladım o kadar titiz bir insan olduğumu düşünmeme rağmen,az çok elimden gelir bazı şeylerde bir mühendis olarak.Benim tek ve en büyük sorunum yeterli vakit bulamıyorum uğraşmak için işten güçten.Bir tam gün vakit bulabilirsem koşuyorum aracın yanına çocuk gibi,laptop,takım taklavat yanımda,bi taraftan parça tespiti,bi tarfaftan sök ,temizle değiştir tak vs...

Ama birgün size daha üst modelini almak nasip olursa,sizin aracı alan kişide en az sizin kadar mutlu olacaktır eminim...:smiley:

troyexplorer bunu beğendi.

7. troyexplorer

troyexplorer Zirve

Alınan Beğeni:
    455
    Teşekkürler , kaptanım, denizde tek başınasın , herşeyden anlaman gerekiyor la karışık , birazda ne nasıl çalışıyor merakıyla harmanlanmış tecrübe diyelim

ORİ bunu beğendi.

8. 4x4awd

4x4awd Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    13
    Kullandığınız çift karışımlı epoksi boyanın markasını ve nereden aldığınızı merak ettim sakıncası yoksa buradan varsa özel mesaj yollar mısınız?

9. troyexplorer

troyexplorer Zirve

Alınan Beğeni:
    455
    Özeli yok , yani bana özel değil aşağıda fotografını koydum , araba boyası satan yerde olmaz yanlız bu, deniz malzeme ve boya satan yerlerde olur , karaköyde perşembe pazarı sahilinde arkadaş boya var ordan temin edebilirsiniz uygun fiyatlı , litreliği 30 lira
    Karışımı 3 e 1 , yani ufak ufak kullanmak isterseniz , 3 e 1 oranda karıştırmanız gerekiyor
    Mat ı yok yanlız yarı mat siyah, fırça , rulo veya kompresör farketmez uygulayabilirsiniz çabuk kurur , hızlı olmak lazım tabi
    Saç gemi , tekne vs . bunla boyanır tuzlu suya bile dayanıklı yani

Son düzenleme: 10 Mayıs 2017

10. troyexplorer

troyexplorer Zirve

Alınan Beğeni:
    455
    İş güç bu ara yoğundu , anca bugun el atabildim , arka şasedeki pası telledim, daha iyi oldu,depo saçımında paslı yerlerini aldım,arka dingilide temizledim, artık sıra boyada IMG_8875.JPG IMG_8969.JPG IMG_8971.JPG

mauvais ve AlperGny bunu beğendi.

11. troyexplorer

troyexplorer Zirve

Alınan Beğeni:
    455
    IMG_8991.JPG IMG_8994.JPG IMG_8997.JPG Ve boya...

12. troyexplorer

troyexplorer Zirve

Alınan Beğeni:
    455
    Bi ara tüm şaseyi temizleyip boyarım , lift kiralamak lazım tabi...

AlperGny bunu beğendi.

13. schweps

schweps Zirve

Alınan Beğeni:
    39
    Merhaba,
    Şasenin içine de bir göz atmayı ihmal etmeyin.
    Ben bir kaç haftadır fırsat buldukça şase içini temizlemeye çalışıyorum. Büyük topak haline gelmiş parçaları telle veya ulaşabildiğim deliklerden parmaklarımla ufalamaya çalışıyorum, bir yandan su verirken.
    Arka taraf sizde komple açıkken işiniz daha kolay olacaktır. Önden 8-10 derece kaldırıp su vererek tüm pisliği arkadan dökebilirsiniz.

14. troyexplorer

troyexplorer Zirve

Alınan Beğeni:
    455
    Şase içi arkadan kapalı, arkaadaki işler bitince ön tamponuda sökücem , ordan basınçlı su basarım, ama çamur yok içinde bunaraba offroad yapmadı hiç

15. troyexplorer

troyexplorer Zirve

Alınan Beğeni:
    455
    IMG_9003.JPG IMG_9006.JPG IMG_9008.JPG IMG_9016.JPG IMG_9003.JPG IMG_9006.JPG IMG_9008.JPG Arka çamurluk saçlarının ayakları kupa tarafına perçinle tutturulmuştu, bir daha perçinle uğraşmıcam çıkartması çok uğraştırıyor , somunlu vidayla sabitlicem , yukardan bagaj yan pandizotların altına denk geliyor mecburen yan pandizotları çıkarttım, daha önce hiç sökülmemiş temizliğini yaptım, izalasyonlar kopmuş onları yapıştırıcam , dış hava menfezinin dilleri kopmuş gitmiş , o yüzden içeriye çok toz almış

Forumdaki Benzer Konular

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...