2001 Model Lr Discovery Td5 Düzeltme Ve Yenileme Çalışmaları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan troyexplorer Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 582
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 113,368
IMG 9019
Kapı kapatınca hava sıkışmasını önleyen hava menfezinin durumu;
Normalde dış akımla kapanan iç akımla açılan dil kapatmaları olması lazım kopmuş gitmiş hepsi
Yenisine bi bakalım abuk subuk paraysa şayet, en azından toz ve su girmemesi için çaresi var
Yağmurlu havalarda arka sağ taraftan lastiğin su sesi sanki kapı açıkmış gibi çok net geliyodu, sebebi bu olabilir

Son düzenleme:

Etiketler
Ekli dosyayı görüntüle 61926 Ekli dosyayı görüntüle 61927 Ekli dosyayı görüntüle 61928 Ekli dosyayı görüntüle 61931 Ekli dosyayı görüntüle 61926 Ekli dosyayı görüntüle 61927 Ekli dosyayı görüntüle 61928 Arka çamurluk saçlarının ayakları kupa tarafına perçinle tutturulmuştu, bir daha perçinle uğraşmıcam çıkartması çok uğraştırıyor , somunlu vidayla sabitlicem , yukardan bagaj yan pandizotların altına denk geliyor mecburen yan pandizotları çıkarttım, daha önce hiç sökülmemiş temizliğini yaptım, izalasyonlar kopmuş onları yapıştırıcam , dış hava menfezinin dilleri kopmuş gitmiş , o yüzden içeriye çok toz almış

Menfezi ben tamamen kapadım ALU bant ile, tozdan boğuluyormuşum meğer..

Sent from my iPhone using Tapatalk

IMG 9030
IMG 9031
IMG 9032
Sonradan farkettim bagajdaki koltukları sabitleme yerinin arkasındaki saç sallantıdan koltuğun ağırlığıyla saçı yırtmış , yakın zamanda o saç ordan tamamen kopacaktı herhalde
Orda arkada öndeki saçın yarısına kadar çıkan başka saç var, arkadaki saça somunlu vidayla sabitledim ,sağ taraftakinde bişey yoktu ama onuda sağlama aldım
Bu benimkine özel bişey değil, koltuk olan her araçta olmuştur büyük ihtimal , zayıf yapmışlar orayı, oraları sökerseniz bu işlemi yapın kopmadan

Son düzenleme:

Ya bekarız yada boş vaktimiz çok :smiley:

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ne bekarım, nede biryere kıpırdıyamıyorum diyelim:smiley:
Kapının önünde takılıyoruz ama kapının önünde o kadar , iş te kapının önünde telefon kadar yakın, izinli gün yok ama yarı açık ceza evi Anadoluhisarında free yim :smiley::cool:

Son düzenleme:

Ya bekarız yada boş vaktimiz çok :smiley:

Ne bekarım, nede biryere kıpırdıyamıyorum diyelim:smiley:
Kapının önünde takılıyoruz ama kapının önünde o kadar , iş te kapının önünde telefon kadar yakın, izinli gün yok ama yarı açık ceza evi Anadoluhisarında free yim :smiley::cool:
Ben de gündüzleri Çubuklu da mesaideyim..... anlaşılan bahçe büyük :smiley: çünkü buralar dar ufak sokaklarla kaplı

Arabayı ilk aldığım günlerde şanzumandı , şanzumanla motorun birleşti yerdi vıcık vıcık yağlıydı çoğu araçta olduğu gibi, motorun külbutor kapağından sızan yağda aşağıya iniyor , mazot kütüğünden sızan mazotta aşağıya iniyor, kime göstersen motor arka keçe şanzuman ön arka keçe falandı fişmandı aşağıya inecek ,her inen şey için acayip paralar...
külbütör kapağı contasıyla mazot kütüğünü hallet motor arkasından damlayan yağ kesiliyor
Şimdi şanzumanın nerden yağ kaçırdığını çözdüm, vites pozisyon müşürünün içinden geçen milin şanzuman çıkışında keçe varmış onuda parça katoloğunda farkettim , yavaş kaçırmada şanzuman kartelini ordan hava akımıyla , arazi şanzumanını yağlıyor, artarsa müşürü geçip , müşür kolundan egsoza damlamaya başlıyor , 15-20 liralık keçe ne kadar masraflı değilmi yorum sizin...

İşini düzgün yapan vardır muahkkak onları ayırıyorum, gerisinin allah nası biliyorsa öyle yapsın
Basamakları sökünce bağlantı ayaklarının birinin arka vidası yoktu ve şaseden 1 cm gibi açık duruyordu , onun sebebi ne olabilir diye arabanın altına girdim yine...
Daha önce basamak sol önden bi darbe almış herhalde gerçi basamak ta hasar yoktu belkide basamak değişti bilemiyorum orasını, bu darbeyle birlikte bağlantı saplamasını kesmiş herhalde ,değiştiren ustanın yaptığı şeyi 1 haftalık çırak bile yapmaz o derece
Basamağın bağlantı saplamaları aynı zamanda kupanın saplamaları, dolayısyla üst tarafında lastik takozlar var , saplamanın çıkması içinde aracın tabanında plastik tapalar var, bu amcam şöför tabanında döşemeyi kaldırmış tapayı çıkarmış , kafasına göre uzunlukta bi saplama uydurmuş oraya bakmış uzun gelmiş saplama ,bi tane büyük somunu pulla kaynaklatıp saplamayı kısaltmış aklınca, yetmemiş üstte geniş bi pul olması lazım lastik takoza basan onu yok etmiş , tabandaki plastik tapayıda yok etmiş , en alttaki puluda koymamış , yuhhh artık yaw, bu iş için aldığın para haram zıkkım olsun bende hakkı varsa
Nasıl saplamaysa çıkartırken kesildi , uzun sabitleme somununun içinde kaldı, tornada içini boşalttırıp yeniden diş açtırdım, diğerlerinden alt ve üstü pulunun ölçülerini alıp pullarınıda yaptırdım yarın takıcam
Sol ön paçalığın üst parçasınıda bence aynı usta yok etti , altta pul olmayınca basamak önden yükseldi, basamak yükselince paçalıkta yükseldi , üst parça vida deliği denk gelmeyince onuda yok edeyim dedi herhalde

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

SON KONULAR

Geri