2001 Model Lr Discovery Td5 Düzeltme Ve Yenileme Çalışmaları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan troyexplorer Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 582
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 112,936

troyexplorer

Zirve
Yer
İstanbul
2001 model disco TD5 aracımı nihayet 2 hafta önce aldım, araç 139000 km de ve herşeyiyle orjinal , borusan çıkışlı yaklaşık 100000 km ye kadar borusan bakımlı . İlk etapta patron camiasında makam aracı olarak 100000 km kullanılmış, daha sonra 2. Sahibi 139000 km ye getirmiş ofroad falan fişman yok , arka körükler dahil faal durumda , ve bende 3. Sahibiyim

Etiketler

Motorun ben ellemeden önceki hali ve sonraki hali...

IMG 6873

IMG 6874

IMG 6892

IMG 6909

Aracın içinde tek kötü yer orta konsoldu , hallettim çok , şükür
Rahat çalışmak için orta paneli söktüm, akrilik tinerle plastiğin üzerindeki kötü yüzeyi sıfırladım , yeni halinden daha parlak oldu diyebilirim
Yanlız kolay bi işlem değil , 2 gün uğraştım, tiner plastiği erittiği için bombokta olabilirdi , risk aldım , orjinali gibi oldu

IMG 6945

IMG 6946

IMG 6965

IMG 6966

IMG 6967

Ses yapan yer çok , hepsini yavaş yavaş halledicem
Torpido kapağının kilit karşılığı ve kapak yaylarının oturduğu bi saç var göğüslükte, saç üç parça iki kenar bide üst parça, üst parça ve alttan sabitleme vidayla , üstten sabitlemeyi göğüslüğe plastik eritmeyle sabitlenmiş , herhalde kapağı kapatırken vurmaktan üst taraf plastik eritmeleri kırılmış ve ayrılmış zangır zangır oynuyordu , orda yeniden plastik kaynağı yapacak durum yok yer kötü çünkü
Çerçeveyi söküp dışarı aldım, üst saçın göğüsleğe basan kısmına silikon sünger yapıştırdım ara ara , sonra kapağın üst tarafındaki plastik çıtayı çıkarıp ordan tek somunlu vida attım taş gibi oldu

IMG 6926

IMG 6927

Son düzenleme:

Orta panel montajı tamam, çalmaklığın ampülüde kesilmiş , onuda değiştirdim takmadan
Sırada arazi şanzumanı ve elferini körük derilerinin değişimi var
Arazi şanzumanınki epeyce yıpranmış , elfrenininki fena değil o değişmiş herhalde daha önce , ikisinide tek örnek hakiki deriden yaptırıcam

IMG 6975

IMG 6976

IMG 6977

Oh oh oh hayırlı uğurlu olsun Allah kaza bela vermesin. Oynanmamış ama eski olması oynanmış ve bozuk olmasından bin kat iyidir, sorun yok.

Paylaşımlar da çok faydalı, özellikle torpido kapağı için olanı uygulayacağım ben de buradan bakıp. Direksiyon kolon plastiğine de bak, kesin orada kırıktır. Üst alt kapaklı direksiyonun arkasındaki parça. Onu da Rocco şeker sopasıyla tamir ediyorlarmış:smiley:)))

Hayırlı olsun, güle güle kullanın.
Bende aracı ilk aldığımda elfreni ve arazi freni derilerini değiştirmiştim. çok fark etti görüntüde :smiley:

:smiley:Oh oh oh hayırlı uğurlu olsun Allah kaza bela vermesin. Oynanmamış ama eski olması oynanmış ve bozuk olmasından bin kat iyidir, sorun yok.

Paylaşımlar da çok faydalı, özellikle torpido kapağı için olanı uygulayacağım ben de buradan bakıp. Direksiyon kolon plastiğine de bak, kesin orada kırıktır. Üst alt kapaklı direksiyonun arkasındaki parça. Onu da Rocco şeker sopasıyla tamir ediyorlarmış:smiley:)))

Direksyon alt kaplamasında sorun yok bende :smiley:

Arka camlardan açılıp kapanırken paldır küldür sesler geliyordu, usta milletinin bu tip konulardaki anlık sorun halletme muamelesine maruz kalmamak için , kapı döşemesini çıkarttım bugün , ben kriko da problem var diye düşünüyordum , hatta kriko arayışına başlamıştım , ( arka cam krikosu yok hiçbiryerde) , cam kızağı çürümüş yerinden çıkmış, cam kızağınıda sordum bulamadım , hazırını , sanayide yaptırıcam herhalde
Motor ve krikoda hiçbir sorun yok temizledim yağladım takmaya hazır
Cam motoruna ulaşmak için iç kapı saçındaki naylon mecburen alt taraftan açtım, naylon özelliğini kaybetmiş , yine kullanıcam onu ama altına iç kapı saçındaki boşluklardan arabanın içine su akmaması için önlem alıcam bu sonraki konu
Daha öncede başka başlıkta yazdım , şayet taban halısı üstten ıslanıyorsa , büyük ihtimal iç kapı saçındaki naylona müdahele edilmiştir daha önce , takviye bişey yapılmadıysa , yan cam lardan kapı içine akan su , özellikle araç yatık durumda ise naylonu geçip kapı döşemesinin arasından arabanın taban halısının üzerine akar bilginize...

IMG 6989

IMG 6991

IMG 6994

IMG 6995

IMG 7002

IMG 6998

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri