2001 Model Lr Discovery Td5 Düzeltme Ve Yenileme Çalışmaları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan troyexplorer Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 582
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 113,239
Evet evet girmiyeceğim herhalde , zaten yapamazlar istediğim gibi bişey
Toplantı arası dayanamadım yazayım bari dedim.

Bence de gereksiz.Aslında gerekli de olabilir.Benim gördüğüm çok güzel yapılmış olanlar var,gizli vinçli falan.Autocad de güzelce çizilir yapılabilir amaaa,fayda-maliyet-kullanım hesabı yapmak gerekir.Benim gibi bir kullanıcı için gereksiz.

Etiketler
Toplantı arası dayanamadım yazayım bari dedim.

Bence de gereksiz.Aslında gerekli de olabilir.Benim gördüğüm çok güzel yapılmış olanlar var,gizli vinçli falan.Autocad de güzelce çizilir yapılabilir amaaa,fayda-maliyet-kullanım hesabı yapmak gerekir.Benim gibi bir kullanıcı için gereksiz.
Köşelerini yani üstten plakalığa doğru dönerken ,radüslü yani yumuşak dönüşlü yapamıyorlar orhan yada işlerine gelmiyor sıkıntı orda

Köşelerini yani üstten plakalığa doğru dönerken ,radüslü yani yumuşak dönüşlü yapamıyorlar orhan yada işlerine gelmiyor sıkıntı orda
Doğrudur Süleyman Kaptan,hiç bir yorum yapamıyorum.İlgilendiğim bir konu değil,birkaç araçta görmüştüm sadece,ama merak ettim ağır olmuyor mu,nereden ağırlık alıyor vs.?Yapan kullananlar güle güle kullansın:smiley:

IMG 9775
IMG 9776
IMG 9782
IMG 9783
Sanırım benim turboda bi sorun yok , sorunun kayanağo turbo muhafazasını sökünce ortaya çıktı...
egsoz manifoltunun en sağdaki vidası düşmüş, ve ordan kaçırıyormuş , kurum yapmış etrafını, zaten belliydi şüpheleniyordum , çünkü turbonun türbününde boşluk yoktu , ve çıkan inleme sesi kayış çiyaklamasına benziyordu ...
ama turboyu yetkili servisine götürücem tabiki hiç olmadı bakımını yaptırırım sökmüşken
Manifoltuda çıkartıcam tabi bu arada contası değişecek

IMG 9788
Kaba temizliğini yaptım, kötü haber vidası düşen saplama kesilmiş , o yüzden düşmüş somun , şimdi o saplama ordan nasıl çıkacak kısmı bi yana bütün saplamaların çıkması lazım o kesildiyse hepsi kesilmeye yüz tutmuştur

IMG 9789
IMG 9790
Saplamaları iki vidayı birbirine sıkarak çıkardım ama bir tane daha kesildi tam dibinden matkapla deldim ortadan ikisinide,bi büyük boy sipariş ettim altın baş matkap ucu, çürüte çürüte en son klavuz gönderirim iş biter

Nası olduğunu çözdüm...
You tube da bi videoda görmüştüm , adamın biri egsoz manifoltunu söktü, aynı saplama onun aracındada kesikti, egsoz manifoltu yılların yorgunluğuyla sıcak soğuk sıcak soğuk , atma yapıyor, yani yan çıkışlar dönüyor , döndükçe saplamaya daha çok yük biniyor ve saplamayı kesiyor, o adamınki baya bi atıktı yarım santim kadar benimki o kadar değil...
Düz bi mastarım yok ama düz saylılabilecek bi demir levhada baktım sağ taraftaki çıkış 2,3 milim atık gibi ,tam ölçü tezgaha bağlanınca çıkar
Egsoz manifoltunda çürüme yok , blok taşlaması yapılan yere götürüp sıfırlanması gerekiyor tabi böyle takılırsa yine kaçırır
Buda kronik bi sorun yıllanma itibariyle şayet egsoz manifoltu hiç sökülüp düzeltilmediyse sizin aracınızdada aynı şey olması olası...

Saplama almıştım ama , buna çelik saplama almak lazım orjinal saplamalar yumuşak malzeme , manifolt ısınıp şekil değiştirirken saplama sağlam olup tutacakki ,aynı şey olmasın....

Manifoltun koparttığı saplama en sağ alttaki, saplamaları çıkartırken benim elimde kalan saplamada en sol alttaki , manifolt bel vermiş birini koparmış birini de yaralamış anlıyacağımız , diğeri benim elimde kaldı

Son düzenleme:

IMG 9797
IMG 9801
Kırılan saplamaları çıkarma işide tamam , ters dişli klavuz işi çözdü...
Sırada soğutma suyunu boşaltıp, egsoz çıkışının arasında blok tapasını söküp sızdırmazlığını sağlamak var...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri