2001 Model Lr Discovery Td5 Düzeltme Ve Yenileme Çalışmaları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan troyexplorer Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 582
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 113,349
IMG 9811
IMG 9812
IMG 9813
IMG 9814
IMG 9815
IMG 9816
Manifoltu cns tornayla düzelttirdim...

Turboyu servise götürdüm sökülüp yağ kaçağı ve burç testleri yapıldı , taş gibi hiçbir sorunu yok, yıkandı temizlendi ,haybeye turbo alacaktık...

Yağ soğutucusunun girişindeki minik hortumu orjinaliyle değiştirdim, isabet olmuş yarılmış içten, turbo falan takılınca değiştirmek zor olurdu , iyi oldu...

Devlrdaim girişiyle hararet müşürü rekorundan su kaçırıyordu söktüm temizliğini yaptım krom kelepçe ile sıktım...
Bi tapa kaldı tapayı da hallettimmi toplamaya başlarım herşey hazır...

Etiketler

Pipo hortumunu bende değiştirdim kaçak filan kalmadı valla
Turbo yu söküyorlarmı yoksa söküp götürmek mi lazım

Sent from my iPhone using Tapatalk

Oraya gitmedim uzak diye alper , Atatürk sanayiye gitmiştim, manifolt için, orda bi turbocu vardı , ona baktırdım sorun varmı diye, bişey çıksaydı oraya götürcektim ama sadece test etti temizledi topladı , bi sorunu yok yani

Pipo hortumunu iyi çıkarabildiler sağı solu sökmeden yeri boktan, bide arkadan gelen borunun vidasını çözmeden yerine oturması imkansız , şanzuman üst vidasına bağlı ayağı borunun

IMG 9823
IMG 9824
IMG 9825
IMG 9826
IMG 9831
Tapa yı söküp temizledim yeniden loclite layıp taktım..,,

Manifolt , turbo , hortumlar hepsi tamam , egsoz manifoltunu tork anahtarla ayarlı sıktım . 8 milim saplamaya somun sıkılma torku 3 kg , 30 nevton yapıyor aşağı yukarı ...
Yarın suyu doldurup marşa basarım ....

Son düzenleme:

IMG 9835
IMG 9838
IMG 9840
Çalıştırdım, herşey stabil, sıkıntı yok, yüksek devirde inleme sesi tarih oldu , motor sesi daha az, çekiş %20 arttı, yazılım yerine bu işlemleri yapmanız daha mantıklı olur, motorun kaybettiği gücü yakalarsınız...

Son düzenleme:

IMG 9841
Yap çubuğunun en ucunda siyah bi plastik var , bugun yağ seviyesini kontrol ederken bezle cubuğu sildim elimde kaldı o plastik...
İyi kendi kendine motorun içine düşmedi, yağ çubuklarınızın ucundaki bu siyah plastiği kontrol edin düşecek gibiyse koparıp alın bi işlevi yok...

IMG 9882
IMG 9883
IMG 9885
IMG 9888
IMG 9892
Evet nerde kalmıştık...
Ön tamponu sökmedik ayıp olmasın ...
Daha öncede söyledim aracın muhtelif yerlerden yağ akıtması bi bakıma iyi, ön tarafta şasede çok paslı yer yok... fazla uğraştırmayacak...

IMG 9899
IMG 9900
IMG 9901
IMG 9902
Şase temizleme işlemine başladım , önce motor kısmını yapayim dedim ama şu işten biran önce kurtulmak istiyorum , o yüzden komple yapıcam

Motor kısmı tamam gibi arka tarafa doğru gittikçe baktım tozu toprağı zımparalıyorum , alt yıkamacıda buldum kendimi , ilaçla komple yıkattım , yarın zımparaya devam

Bu arada kartelin gerçek rengini gördüm sonunda...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,078
Kaydolan Son Üyemiz
zaferguloz

SON KONULAR

Geri