2002 Gc 2.7 Aracimi Ayni Kasa 4.7 V8 Ile Değiştirmek Istiyorum Ayni Keyfi Alabilirmiyim ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ozkan.durna Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 26
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,437

ozkan.durna

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar;

Şu anda 2002 model 2.7 G.cherokee'ye biniyorum. Aracımdan oldukça memnunum. Gerek yakıt gerek sağlamlık herşeyi ile iyi bir araç.

Lakin geçenlerde yanımdan bir tane v8 geçti wj kasa. Motor ve egzoz sesine hayran kaldım. sanırım hava filtresi ve egzoz değiştirilmiş ama gerçekten tahrik edici bir sesi vardı.

Sonuç olarak 4.7 v8 lerde lpg ile dizel yakıt maliyetini ve performansını yaşayabilirmiyim.

Birde 2.7 alırken bir çok özelliğe dikkat etmem söylenmişti. 4.7 için önerileriniz neler olur?

Şimdiden Teşekkürler.

Etiketler

sürüş konforu vs yaklaşık aynı olur da tüketim konusunda şehir içinde çok geziyorsanız üzülürsünüz. gerçi lpg nin birim maliyeti ucu zolduğunda belki çok fark etmeyecektir ancak tüketilen miktar illaki fazla olacaktır.

ben olsam bindiğim ve bildiğim dizeli satıp ta macera aramam...

Herkese merhaba ayni dert bende de var abi 2002 2.7 grand cherokee m var bende v8 istiyorum abininde dedigi gibi cok riski macera arar gibiyim kendi aracima da cok mahraf ettim lakin v8 cok istiyorum bende ayni kararsizlikla geciyor gunler yakita gelince offroad klupte herkese sordum 40 45 krs dediler tupte ben ise 2.7 50 kurus yaliyorum sehirler arasinda sehir ici hesaplamadim bile günluk depo dolduruyorum lastiklerim 265/70r17 a/t ama

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4.7 motora şehir içi 40-45 kuruş nasıl yaktırılıyor ben de bunu anlayamıyorum.
Bu tarz araçlarda mantıktan çok duygular ön plânda. Genellikle ... şunu yapmak istiyorum cümlelerinin anlamı; lütfen sözlerinizle bana destek olup cesaretlendiriniz, demek oluyor. Yani ezcümle; eğer v8 kullanmak istiyorsanız, alınız hevesiniz kalmasın. :smiley:

4.7 motora şehir içi 40-45 kuruş nasıl yaktırılıyor ben de bunu anlayamıyorum.
Bu tarz araçlarda mantıktan çok duygular ön plânda. Genellikle ... şunu yapmak istiyorum cümlelerinin anlamı; lütfen sözlerinizle bana destek olup cesaretlendiriniz, demek oluyor. Yani ezcümle; eğer v8 kullanmak istiyorsanız, alınız hevesiniz kalmasın. :smiley:
Hocam bilgi candır ona buna sordum bilmeyenlere korkuttular 2.7 aldik isin icine girince ogrendim suan 2.7 ile 4.7 nin tupte yaktiginin iki katini yakiyorum neredeyse cok pismanim coooook insallah nasip olur 5.2 veya 4.7

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2.7 dizel yakar arkadaşlar,çok defa forumda bahsedildi 15 lt gibi tüketimleri normal karşılayın diye. LPG'li V8 ise 50 krş yine yakar,hatta XJ 4.0 motor alırsınız 35 krşları yakalarsınız.

Fakat yakıt tüketimine çok fazla faktör etki eder örneğin AT lastik kullanırsınız 2 lt artar MT takarsınız 3-4 lt artar,aracı yükseltirsiniz artar,çelik tampon koyarsınız artar vs vs gibi. Ama değişmiyen birşey var ki eğer Jeep alacaksanız benzin+lpg'li alın rahat edin.Dizel ile uğraşmaya değmez ayrıca az filan da yaktığı yok.

2.7 dizel yakar arkadaşlar,çok defa forumda bahsedildi 15 lt gibi tüketimleri normal karşılayın diye. LPG'li V8 ise 50 krş yine yakar,hatta XJ 4.0 motor alırsınız 35 krşları yakalarsınız.

Fakat yakıt tüketimine çok fazla faktör etki eder örneğin AT lastik kullanırsınız 2 lt artar MT takarsınız 3-4 lt artar,aracı yükseltirsiniz artar,çelik tampon koyarsınız artar vs vs gibi. Ama değişmiyen birşey var ki eğer Jeep alacaksanız benzin+lpg'li alın rahat edin.Dizel ile uğraşmaya değmez ayrıca az filan da yaktığı yok.
AYNEN KATILIYORUM . BİR DE, TURBO SUYMUŞ,POMPASIYMIŞ VS. UĞRAŞIYORSUN ÜSTÜNE.

Vallaha bence Jeep dediğimiz Benzinli olmalı. V motor olmalı :smiley:
Keyfi böyle çıkıyor bu aracın. Standart araçlarda yakıt tüketimleri gayet iyi. Donanım olursa tüketim yükseliyor.
Benim 5.2 LTD 65 krş civarıda yaıyordu. şimdiki aracım 3.7 standart 35 krş yakıyor. Daha ne olsun...
Eğer hevesiniz var ise bence hiç düşünmeyin 2001 model üstü WJ alın...

Hatta şu aracıda tavsiye ederim.
2004 Jeep Grand Cherokee 4.7 49.999 TL Sahibinden satılık ikinci el - 301809001

5.9 V8 limitedim vardı sattım. Şimdi 2003 V8 Overland kullanıyorum hiç lpg takılmadı. hiç bir oynama yok araç orjinalinde. Benzinde ş. içinde 75 kr ş. dışında 60 kr falan yakıyor. Ve kesinlikle sana derim kii V8 ... O kadar! Al onu :smiley:

Bir sürü araç buldum. çok güzel araçlar. fakat dizeli elimden çıkaramadım bu konuda yardıma ihtiyacım var. bu araçlardan anlayan esnaf var mıdır çünkü her esnaf anlamıyor ve ölü fiyatlar veriyorlar. bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz. aracım malum sitede ilanda da var arayan soran da yok :smiley:

Bir sürü araç buldum. çok güzel araçlar. fakat dizeli elimden çıkaramadım bu konuda yardıma ihtiyacım var. bu araçlardan anlayan esnaf var mıdır çünkü her esnaf anlamıyor ve ölü fiyatlar veriyorlar. bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz. aracım malum sitede ilanda da var arayan soran da yok :smiley:

İlan numarasını verebilirmisiniz?

Arkadaşlar yakıt konusunda çok hassas bi kullanıcı olarak bende nacizane fikirlerimi/tecrübelerimi paylaşmak isterim.

Aracım 2003 Overland 2.7.

Kullandığım lastikler;

255/65R17 Continental Crosscontact LX. ve
245/70R17 Cooper Discoverer STT

Aracım 217.000 kmde. Henüz alalı 2 ay oldu. Aracımı tanıdığım bir özel serviste gördüm yıllardır bakımlarını onlar yaptıklarını söyledikleri içinde az çok mazisi ile ilgili bilgiye sahibim. Bakımları düzenli ve muntazam yapılan bir araç.

Gelelim yakıt konusuna;

65 lt mazot ile 600 km yol yapıyorum. Hız limitlerini aşmıyorum. Bunun en fazla 100 kmsi şehirdışıdır. Antalya Kemer de yaşıyorum. Mazot litre fiyatı 3.91.

3.91 x 65 = 254,15 TL.

254,15 / 600 = 0,4235 TL.

Bu veriler aracın ekranındaki ort. Tüketim değerinden bağımsız, reel olarak gerçekleşen değerlerdir. Ekrandada ort. Yakıt gerçekleşenle hemen hemen aynıdır. Uzun yolda 90 km sabit hızla 100 kmde 8.3 litre yakmaktadır.

8.3 litre x 3.91 TL = 32,43 TL / 100 km.
0,3243 TL/km
Şehirlerarası yakıt tüketimim mevcuttur.

Aracımda yükseltme kiti yok. Ekstra tavanında led bar, ön tampon içerisindede vinç mevcut.

Bendeki durum budur.

Bu değerlere V8 makinaların çalışacağını düşünmüyorum. 3.7 V6 Cherokee idi bi önceki Aracım o bile buna göre çok fazla yakıyordu.

Saygılar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR