2003 2.7 Crd Aldım, Birkaç Sorum Var...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan uslsy Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 285
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 72,448
Herkese merhabalar,
Yarın 2002 model 2.7CRD göreceğim. Araç sahibi bir arkadaşımın tanıdığı. Aracı aldıktan sonra geçtiğimiz 4 ay içinde 4" GET ve %80 durumdaki BF A/T lastikler dahil yaklaşık 17-18bin TL aracın bakımına harcama yapmış. Epey bir parçanın orijinali ile değiştiğini, özellikle bu konu başından beri bahsi geçen majör parçaların değiştirdiğini söyledi (liste isteyeceğim)
Ankara'da aracı gösterebileceğim "SÖZDE" olmayan bir belki birden fazla usta önerisi rica ederim.

Etiketler
Herkese merhabalar,
Yarın 2002 model 2.7CRD göreceğim. Araç sahibi bir arkadaşımın tanıdığı. Aracı aldıktan sonra geçtiğimiz 4 ay içinde 4" GET ve %80 durumdaki BF A/T lastikler dahil yaklaşık 17-18bin TL aracın bakımına harcama yapmış. Epey bir parçanın orijinali ile değiştiğini, özellikle bu konu başından beri bahsi geçen majör parçaların değiştirdiğini söyledi (liste isteyeceğim)
Ankara'da aracı gösterebileceğim "SÖZDE" olmayan bir belki birden fazla usta önerisi rica ederim.
17-18k bu zamanda çok büyük bir para değil. aracın detaylı durumunu bilmiyorum tabiki ama sanki aracı baştan yaratmış gibi bir algı olmasın kafanızda.

usta tavsiyesi için lokasyon söylemeniz lazım :smiley:

ankara'yı pek bilmiyorum. sadece akgün aydın'ın çok namını duydum ama o usta ölünce elemanları başka yerlere kaymış galiba. biraz karışık durum. ankara piyasasını bilen arkadaşlar daha iyi yorumlar.
Konuyu başından itibaren okudum. Bir kaç usta ismi geçiyordu ancak o mesajların üzerinden zaman geçmiş. Güncel bilgiye ulaşabilmek için yazayım dedim. Konu sahibi @uslsy ve @Erem 'in yanıt vermelerini umuyorum 🙏🏻

Herkese merhabalar,

Atelye - Adem Kurt a gidin. Şaşmaz da. Düzgün hizmet alırsınız. Doğan tavsiye etti dersiniz.

800km yaptım İzmirde direksiyon basınç hortumunun O-Ringi miadını doldurdu.

Direksiyon pompasına giriş bölümünden yağ kaçırmaya başladı. Deli gibi bir ses.. Sanki uzaktan kumandalı araba.

İzmirde 2. İsanayiye götürdüm, direksiyon pompası bozuk değişecek dediler, fan ve basınç hortumuda değişcek dediler toplam 6.000tl masraf çıkardılar.

Ustamı aradım önemli değil abi gelince hortumun ucuna rekor atarız sen ATF ekleyerek tatiline devam et dedi.

Sanayiden önceden duyduğum Wynns direksiyon katkısı diye bir madde aldım. Direksiyon hidroliğini koyduğumuz hazneye döküp içinede ATF şanzuman yağı ekledim. Düzeldi akıntıyı da kesti.

Maliyet 50TL.. Düşünün 6.000 nerede 50TL nerede.

Arkadaşlar her zaman diyorum araçtan önce usta bakın kendinize. Ustanız iyi ise her araç büyük parça sorunları hariç masrafsız.
Ben size nasil ulasabilirim

Herkese selam.

Önceden yazdığım direksiyon basınç hortumundaki kaçak konusunu tarihin tozlu sayfalarına gömdük sonunda. :smiley:

Bunun tüm WJ ler için kronik bir problem olduğunu göz önünde bulundurarak hortumun iki ucundaki O-ringleri değiştirmek yerine bunları söküp yerlerine Ankara > Şaşmaz > Özkay Rekor da rekor yaptırdık. Gayet güzel ve sağlam oldu. Her bir ucu 25TL den toplam 50 TL ye yaptılar. 800ml de ATF direksiyon yağı eklendi. Mis gibi oldu.

İlk başta hortum içinde kalan havayı atamıyor sistem direksiyon gaz verdiğinizde yumuşuyor ayağınızı gazdan çekince sertleşiyor. Bu havayı atması biraz sürüyor. Yaptıran olursa panik yapmasın. Biz panik yaptık az daha direksiyon powerını açıyorduk. Allahtan açmadan attı havayı. :D

Hatırlatırım, İzmir 2. saniyede yapılan tespit ve çözüm için verilen fiyat teklifi 6.000 TLdi.

1,5 lt atf = 50 tl
1 lt atf = 30 tl
2 adet rekor = 50 tl
1 lt atf = 30 tl
İşçilik = 50 tl
Toplam maliyet = 210 TL

Bilgilerinize. :smiley:

Not: Ankaraya dönünce hemen yaptırsaydım bu kadar çok yağ gitmezdi maliyet bi 60 tl daha düşük olurdu o zaman ama işler güçler izin vermedi işte.
Bu ses ve durum bende de var istanbuldayim ve kaziklanmadan halletmek istiyorum. Yok mu helal sut emmis bu ornekteki gibi beninkurtarabilecek bi usta? Sordugum yerler o degisecek bu degisecekle aciyor agzini..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR