2003 Ranger 4X4 XLT Hakkında Bilgi?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan fikret Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 24
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,379

fikret

Yeni Üye
Selamlar,Ford ranger almaya niyetlendim sizlerin kıymetli görüşlerini rica ediyorum.Motor ömrü,yakıt tüketimi ve kullanım maliyetleri konusunda fikir verebilirseniz çok sevinirim.Herkeze keyifli geziler. FİKRET

Etiketler
Ynt: 2003 Ranger 4X4 XLT Hakkında Bilgi?

Bende ranger bakıyordum 2008 fakat fordları arazide pek sevmiyorlar sanırım... ne bir off-road gezisinde ne fotoğraflarda ford yok, nissan bakmaya başlıyorum sanırım...

Evet bende çok kararsızım sorunlu bir araç sahibi olmak istemem ama fiyat olarak uygunlar.

Merhaba arkadaşlar,
Bu katagorideki arabaların yakıtları biri diğerinden farklı değil.Yakıt sarfiyatı tamamıyle kullanıcının elinde.Çok basarsan çok yakar az basarsan az yakar.Ford hariç bütün bayiilerde araba var niye acaba çünkü Ford larda satış çok.Resmen büyük firmalar gelen araçları kapatıyor bakın Anadoluda hes inşaatlarında şantiyelerde hep Ford var bulamayan Tata alıyor.Hemen hemen hepsinin işletme maliyetleri aynı fakat gelgörki Ford içlerindeki en sağlam arabalardan biri.2009 şubat ayında 6 aylık araştırma ve bekleme sonucunda tanıdığım olan bir bayiiden aldım.Ford lar resmen yok satıyor.Ranger'e ne yapmalı diye ararsanız görürsünüz arazideki halini.
Benim aracım 4X2 XLT modeli otomatik kaplı kabinli ruhsata işli ful bir araba bir kuruş masraf yok satıyorum satma nedenim servis için 20 kişilik bir araba almak park yerinde sıkıntı olacak o nedenle satıyorum.İsterseniz özelden mesaj atabilirsiniz.
Kalın sağlıcakla.

arkadaşlar bende 2006 thunder var öncelikle içiniz rahat olsun rangerler arazide oldukça iyi araçlardır. rahatlık olarakta nissan larla kıyaslarsanız eğer taksi gibi desem yeridir eğer bizim sitede fazla ranger yok ama merak etmeyin bende aracı ilk alırken çok araştırdım arazide iş yapan bütün dostlarım ranger dedi aldım ve çok memnunum aracın yakıtı abartıldığı gibi değil şehir içi 0.27- 0.30 arası yakıyor. aracı aldıktan sonra off road için gerekli olan bir kaç değişikliği yaparsanız (şnorkel,vinç,yükseltme kiti,lastik,tampon )gerçek bir arazi canavarı elde edersiniz

Öncelikle bu konuyu yeni gördüm kusura bakmayın ama arkadaşlarında sölediğine katılıyorum ranger ı kullanmayan bilemez hele onun zevki alanda beniim gibi vazgeçemez bunları laf olsun diye sölemiyorum yeni araç sahibi olacak olan arkadaşlar bende 2003 4x4 xlt/gp var benim araç özel üretim botaş'tan çıkma normal ranger'in bazı parçaları buna küçük geliyo o benim için sorun değil çünkü araç şu ana kadar parça sorunu yaşatmadı yaşadığınız zamanda parça fiyatları abartılı değil aracın gücüne gelince size bir gece başıma geleni anlatayım ;)Trabzon NOVOTEL de Güvenlik olarak çalıştığım zaman Renault'un bizim otelde bir organizasyonu vardı. organizasyon bitti gece malzemeler firigofirik tıra yüklendi ve tır bizim otoparka büyük geldiği için otoparkın köşesinde tırın sığabileceği bozuk biryer vardı ordan çıkarmaya çalıştılar ben sadece izliyorum karışmıyorum çünkü orası çamurdu dinlemediler girerkende ordan girmiş fakat yağmur yağınca çamur oldu haliyle ve sadece tırın üzerindeki yük 40 tonmuş ve tırı ağırlınıda siz koyun üzerine tabi bizim tır haliyle battı başladılar uğraşmaya gece saat 02:00 ve yola çıkmaları lazım neyse uzatmayalım idda ettiler benim arabanın onu çekemeyeceğini açıkcası bende şüphelendim ama onlar çamur atınca arabama kızdım ben ilk denemede iki kat halat koptu ikincide çelik halatı iki kat yaptım ve aracı olduğu yerden çıkardım ve o gece benim araç beni yine şaşırttı :eek: araç gerçekten çok güçlü rakım falan dert değil 2000 rakımda nivalar veya motoru küçük olan diğer araçlar bayılıyo yanlış anlamayın ama ranger taşlardan atlaya atlaya gidiyoo tek problemi onuda söleyeyim şase uzun olduğu için aracı çapraz sokarsanız kalırsınız burdada sizi ya tecrübe yada biz vinç kurtarır geri kalan yerlerde hiçbir sorun yaşamazsınız lastiklerinizde dişli MT lastik oldumu kazıya kazıya sizi çıkarır....

2004 ranger xlt 4*4 sahibiyim.Aracı 0 aldım mesleğim elk. Müh. trafo-O.G.işi yaparım şu an aracım180,000km de rangerle hem hat çekerim hem yük taşırım açıkcası traktör niyetine kullanırım,şimdiye kadar tırmanamadığı yer olmadı(mantık dahilinde)ve rutin bakımlar hariç hiç masrafım olmadı,arazideki becerisini hayret ettim.ford rangerden gerçekten memnunum.İkinci eli düşük deniyor satma niyetim yokki

selam arkadaşlar bende size yeni katıldım,daha doğrusu katılmayı ve bir ranger almayı planlıyorum,fakat ben offroat larada elimden geldiği kadar katılmayı düşünüyorum,bu sebeple,arabayı nasıl ve en
iyi şekilde nerede donatacahımı bilmiyoum,bu konuda bana yardım edebilirseniz sevinirim

fFORD RANGER 4X4 YÜKSELTME KİLİTLİ DİFRANSİYEL TAMPON VİNÇ YEDEKPARÇA SERVİS AKİF YILDIRIM

MERHABA RAŞİT USTA
PICK UP VE AKSESUAR HERŞEY 4X4 ARACIM VAR DİYORSANIZ MUTLAKA WWW.REKAMOTORS.COM ZİYARET EDİNİZ. YOK BEN DAHA ÇOK BİLGİ ALMAK İSTİYORUM, ARACIMA ZARAR VERMEDEN EN MÜKEMMEL İŞÇİLİK VE UYGUN FİYAT DİYORSANIZ RASİT@REKAMOTORS.COM YADA (0532 361 95 80) (0216 459 66 67) TELEFONLARDAN BANA ULAŞABİLİRSİNİZ.

DSC032301

Navara200301

Navara200301

iyi günle ranger severler :smiley: bizimde 2003 ranger var ama araziye alıyoruz ama ekranda yanan sarı ışık arda yanıp sönüyo yani araziye geçmiyo sizce sorun ne olabilir teşekkürler

lewane_lee' Alıntı:
iyi günle ranger severler :smiley: bizimde 2003 ranger var ama araziye alıyoruz ama ekranda yanan sarı ışık arda yanıp sönüyo yani araziye geçmiyo sizce sorun ne olabilir teşekkürler
aracınızı çamurlu bir yerde 4H modunda deneyin 4 çekere geçip geçmediğini zaten 4L ye taktığınızda fark kendini göstercektir bir ihtimal lambayla ilgili bir sorun olabilir eğer lambada poblem yoksa geçmiş olsun şanzuman probleminiz var :(

kht58' Alıntı:
aracınızı çamurlu bir yerde 4H modunda deneyin 4 çekere geçip geçmediğini zaten 4L ye taktığınızda fark kendini göstercektir bir ihtimal lambayla ilgili bir sorun olabilir eğer lambada poblem yoksa geçmiş olsun şanzuman probleminiz var :(
yok 4H dede araziye geçmiyo yani lambayla ilgili bişey değil zaten babamda sormuş şanzıman demişler nasıl olurki yada çok mu pahalıya patlar :( cvp için tşkler kht 58

lewane_lee' Alıntı:
yok 4H dede araziye geçmiyo yani lambayla ilgili bişey değil zaten babamda sormuş şanzıman demişler nasıl olurki yada çok mu pahalıya patlar :( cvp için tşkler kht 58
bildiğim kadarıyla hiç tamir ettirmeden yenisine bakarsanız daha uygun oluyor ama size tavsiyem Ford servisiyle görüştükten sonra yaptırmadan önce Mazda servisleriylede bir görüşün parçalar B2500 ile birebir aynı

lewane_lee' Alıntı:
Merhaba,
Bende dün bir 2003 ranger xlt aldim. Ayni problem benim araçtada var. Bayramdan sonra ön dif. Indiricez. Sizin problem nasil sonuçlandi merak ettim.
Selamlar...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR