2004-2005-2006 Jeep Cherokee 2.8 Crd,nasıl Bilirsiniz?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan omnitemporal Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 168
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 179,767
Sizin öneriniz ne yönde olur ben fazla yükseltmek istemiyorum o yüzden get yeterli gibi geliyor ban aama bazı kişiler get iyi değil yükseltme kiti taktır diyorlar kararsız kalıyorum...
Salı günü aracıma yükselte yapıcaz sonuçları paylaşıcam ve lifte kaldırınca ilk işim yan basamaklardan kurtulmak olucam

Etiketler
11-12 lt günlük kullanım ortalamasıdır. Şehir içi fabrika verisi 12-13 lt bu aracın zaten.Ekonomi için alıyorsanız değmez,Amerikan alıyorsanız benzin+lpg'den şaşmayın derim.

Dün Ben'de yarışlara gittim Kemerburgaz'da çok güzeldi ve eğlenceli geçti buradan tanıştığım Ersin bey'le tanıştık orada araçlar hakkında konuştuk ve bana sağolsun bayağı fikirler verdi :smiley: Demem o kiti arkadaşlar muhakkak sizden daha iyi bilen insanlar var bu işleri muhakkak onlara sorun derim herşeyi :smiley:

Dün Ben'de yarışlara gittim Kemerburgaz'da çok güzeldi ve eğlenceli geçti buradan tanıştığım Ersin bey'le tanıştık orada araçlar hakkında konuştuk ve bana sağolsun bayağı fikirler verdi :smiley: Demem o kiti arkadaşlar muhakkak sizden daha iyi bilen insanlar var bu işleri muhakkak onlara sorun derim herşeyi :smiley:
Şuan serviste aracım şaşmazda şeref otoda Hayrettin ustaya emanet 2 inc yükseltme yapılıyor süspansiyon sistemini ve sürüş keyfini bozmayacak bi sistemle bakalım inşallah güzel olur bekliyoruz..bu arada yeni birşeyi acı bir tecrübe ile öğrendim sizinlede paylaşayım sizde yaşamayın benim deli oğlanın lastiği patladı üzerinde 255/70/16 hankook at/m vardı gece arazide dolaşdık biraz yanağından yırtılmış stepneyi taktım yanlız stepne aynı ebatta değildi orjinal ebatdaydı sabah işe giderken bir süre sonra normal olmayan birşeyler hissettim ve hemen usta gittim lifte kaldırdık ön diff yanıyor kasıntıdan ötürü diffi kırmış sakın ha sakın farklı ebat stepne kullanmayın,ben lastiği değiştirecektim ama bagaja sığmaz o yuvada iyi duruyor diye ona lastik almamıştım böyle oldu bilginize

Paylaşım için çok teşekkür ederiz geçmiş olsun umarım fazla bir masraf çıkmaz...
Bu arada bende yükseltme uygulucam 2" uyguladıktan sonra yorumlarınızı alabilirmiyim ? araca başka bir şeyler yapmak gerekiyormu ? benim aklımda 3" yükseltme var ama diğer parçaların değişmesi gerekiyormu ?

Paylaşım için çok teşekkür ederiz geçmiş olsun umarım fazla bir masraf çıkmaz...
Bu arada bende yükseltme uygulucam 2" uyguladıktan sonra yorumlarınızı alabilirmiyim ? araca başka bir şeyler yapmak gerekiyormu ? benim aklımda 3" yükseltme var ama diğer parçaların değişmesi gerekiyormu ?
Çıktı kardeşim çıktı hele bi kullanalım henüz teslim almadım yorumlarımı aktarırım

Bende keçe değişimine girmiştim banada sağlam çıkmıştı :(( geçmiş olsun daha fazla masraf açmadan uzun yıllar binersin yorumları bekliyorum bende aracımı yaptırıcam ona :smiley:))

Eger agır offroad niyetiniz yoksa,hem şehiriçi hemde hafif arazi olsun,hem konforlu olsun bunun yanında hızlıda olsun,görüntüsüde modern olsun diyorsanız tabikide benim gibi 4,7wj alın

Xperia Z
sizden şu linke göz atmanızı istesem çok şey istemiş olurmuyum acaba bu araka gerçek isminizi ve nerede yaşadığınızı da merak ettim doğrusu mail adresim cemil081@windowslive.com 2001 Jeep Grand Cherokee 4.7 48.000 TL Galeriden satılık ikinci el - 281472412 şimdiden teşekkürler

boya önemli değil. bu araçlar eski. kaza ciddi değilse, o da önemli değil. kasko dan yapılmışsa, araç park yerinde tamponu bile kırılsa, o tampon değişir ve orijinal malzeme takılırsa da binlerce liralık masraf çıkar.

bizim WK nın tamponu boyalı mesela, araç 2 senelikken park yerinde birisi gelip takmıştı. kaskodan 3 4 bin tl masraf çıkmıştı. bu kaza gibi kayıtlara geçer. yine ışıkta beklerken ticari aracın birtanesi aynasının altını sol arka direğe çarptı ve orayı ezdi. arkası kapalı olduğu için mecburen dışarıdan çektirip parçalı boyattık. yine kaza gibi kayıtlara geçer ve bedeli de nerden bakasanız o tarihte 2 3 bin tl dir. plakadan sorgulatınca kaza olarak çıkar bunlar.

mesela bizim KJ nin tavanı hariç heryeri boyalı. ama hiç bir ciddi kazası yok. çok diri bir araba. zaten orasını burasını söküp baktıkça belli oluyor. söküp toplamadığım yeri kalmadı. ayrıca zaten ben boyattmıştım aldığımda.

yani bence, önemli olan aracın diri olması, ve mekaniğinin de iyi korunmuş olmasıdır eski araçlarda. araçlar görece yeni ise, o zaman da verilen para daha çok olacağı için bence beklentiler daha yüksek olmalı, araçlar tercihen yetkili servis bakımlı olmalıdır. işçilik işyi ise boya problem edilecek birşey değil. şahsen, orası burası, satılırken boyalı derler diye düşünülerek, yamuk yumuk bırakılmış, soluk boyalı bir aracı almazdım.

Bende keçe değişimine girmiştim banada sağlam çıkmıştı :(( geçmiş olsun daha fazla masraf açmadan uzun yıllar binersin yorumları bekliyorum bende aracımı yaptırıcam ona :smiley:))
2bdfec5773a50d293d245d632f40b0c7
Merhaba kardeşim aracı yaptıralı çok oldu ben unutmuşum bahsetmeyi yükseltmeden sonra ben çok bi fark görmedim açıkcası yol tutuşunda haliyle birazcık virajlarda daha esnek oluyor ama tehlikeli bir durum söz konusu değil arazi içinse mükemmel oldu artık altını sürtmüyorum sanayiye girmişken sepet işinide hallettim tabi sadece yan basamak işi kaldı haa bu arada ön difransiyeli yaptırdığım için çok memnunum o sesten nefret ediyordum..iyi bir ustaya yaptırırsan sorun olacağını düşünmüyorum trafikte falan çok keyifli

2bdfec5773a50d293d245d632f40b0c7
Merhaba kardeşim aracı yaptıralı çok oldu ben unutmuşum bahsetmeyi yükseltmeden sonra ben çok bi fark görmedim açıkcası yol tutuşunda haliyle birazcık virajlarda daha esnek oluyor ama tehlikeli bir durum söz konusu değil arazi içinse mükemmel oldu artık altını sürtmüyorum sanayiye girmişken sepet işinide hallettim tabi sadece yan basamak işi kaldı haa bu arada ön difransiyeli yaptırdığım için çok memnunum o sesten nefret ediyordum..iyi bir ustaya yaptırırsan sorun olacağını düşünmüyorum trafikte falan çok keyifli

Teşekkür ederim değerli yorumların için bende 2" get attırmayı düşünüyorum makineye biraz daha yüksek olur ayrıca birde lastik yanaklarını geniş almak istiyorum ki makine biraz daha kalksın. Allah kaza bela vermesin gayet temiz ve güzel duruyor sepet te hayırlı olsun )

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri