2004-2005wj Kasa Mi 2006 3.0crd Mi ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan darien Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 17
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 17,522

darien

Yeni Üye
Degerli dostlar merhabalar.Ismim ilker yeminli tercumanim ve yakin zamanda hayalim olan bir jeep almak istiyorum.Formu bastan asagiya inceledim.Sizlere sorucagim sorular ise sizin tecrubenizden yararlanmak icin bana yardimci olucagini dusunuyorum.Butcem 50.00 ila 75.000 arasi yani.2.7 mercedes motoru olan wj kasa (2004-2005)hosuma cokgidiyor fakat 50-60 bin tl verene kadar biraz daha verip acaba daha guncel kasa olan 3.0crd (2006)modeline mi yonelsem? inanin arada cok kaldm.Amacim off road degil cogunlukla asfaltta bazen de sile yollarinda gecicek zaman.Kesinlikle dizel dusunuyorum.Sizce hangisini tercuh etmeliyim? ikiside mercedes motoruna sahip ve bu bana guven veriyo,km leri 180.000-200.000 civarinda ama tabikide ekspertiz yaptiricam. Gonlum 2.7 wj diyor ama cok eskidi kasasi artik;mantigim ise 3.0crd (tek begenmedigim sey icindeki deri koltuk kalitesi)Konfor odakliyim.Lutfen dusuncelerinizi paylasirmisiniz.? Saygilar sunuyorum

Etiketler
Ynt: 2004-2005wj Kasa Mi 2006 3.0crd Mi ?

Dizel araçta yeni olanı almak her zaman daha iyidir. Dizel teknolojisi sürekli ilerleme gösteriyor.

Daha yeni dizel teknolojisi beraberinde onarım ve Bakım için daha çok nakit ihtiyacı. Ne kadar teferruat o kadar müşkülat...

Eski araba mı çabuk bozulur yeni araba mı? Biz de kullanıyoruz bu araçları değiştirmediğimiz parçası kalmıyor ama benzinli de ucuz birçok harcama kalemi. Eski dizel araçta sadece enjektör takımı ki büyük ihtimal arıza verir 5-10 bin TL ücreti Jeep'te.

Arkadaslar sizden ricam bana bu iki arac arasinda yorum yapmaniz.Sizce hangisi tercih etmeliyim?2005 wj kasa mi 2006wk 3.0crd mi ya dahic o topa girmeyip 2009-2010 model sorento yada captiva tarzi(modeller yuksek oldugundan) onlara mi yonelmeliyim.?

Bu aralar sitede çok fazla yeni üye 1-2 mesajdan sonra uçuk projelerle ortaya atılıyor bilemiyoruz tabi kendileri ne kadar ciddi, ciddi ciddi cevap vermeli mi yoksa öylesine üye olup meraktan birşeyler mi soruyorlar nedir? Kendileri bu araçlardan ne beklemektedir? Eskiden olsa arazide şöyle böyle numaraları var muhabbetleri olurdu şimdilerde sosyal ortam prestij vs muhabbetleri dönüyor. Eski üyelerin de çoğu ortada yok bu araçlardan anlayan adamlar da kara kayıp yani artık buralarda pek takılmıyorlar. Bu arada madem o kadar masraf yapmaya niyetiniz var bilmem son fiyat listesine baktiniz mi? http://jeep.com.tr/fiyat-listesi.html adamlar turkiye piyasasina biraz uyum gostermis 1.4 motor vs getirmis? gercekten sizin acinizdan o 3 litrelik motor lazim mi ne ise yarar hangi amacla kullanilir bildiginiz icin mi o yone yoneldiniz yoksa sirf merak mi bilemiyoruz tabi- yine de yardimci olmak adina bir yol gosterelim dedik, kolay gelsin..

2 araç arasında tercih sormuşsanız WK 3.0CRD derim , diğer arkadaşlar gücenmesin de WJ alınacaksa 4.7 V8 alınır , kasası tabi ki güzel ama 2.7 CRD WJ az yakan çok kaçan bi araba olarak göremiyorum. aylık gelir iyi ise , hafta içi sadece işten eve evden işe gidip geliyosan , otopark sorunun yoksa şehir içinde günde 5-10 adrese pazarlamacı gibi koşturup gidip gelmiyosan WK 3.0CRD derim , paşa paşa binersin arada bi arıza çıkabilir 3-5bin lira masraf hayatını karartmayacaksa WK derim , 3-5bin lira masraf Mercedes te de çıkabilir , BMWde de çıkabilir , lüks arabaya biniyosan cepte 5bin lira olacak sürpriz arızalar için.
konfor olarak da WK nın Laredo versiyonu kumaş koltukları çok hocuma gidiyor , rahat binilecek araba , Kia Sorento ; Chev Captiva gibi araçlar piyasa arabası , esnaf arabası. Zevk istiyosan Jeep. Günlük ayağımı yerden kesse yeter dersen Captiva.

sn enbay oncelikle cevabiniz icin tesekkur ederim.Diger arkadaslara da tesekkur eder cevaplari a saygi duyuyorum.Yalniz amacim macera arama degil gercekten sizlerin bilgisi oldugunu dusundugum icin ve bu iki arac arasinda kaldigim icin sordum.Otopark sorunum yok hafta 2-3 kez kullanicagim bir arac olucak.Masraf her arac cikartir sadece yrn bir gun uzer mi bezdirir mi? yoksa mercedes motoru vardir sanzimanida iyidir deyip almak mi lazim? Km leri cok yuksek,gozumu korkutmuyor degil:smiley:

Sahibi düzgün kullanmışsa ki en önemlisi bu ıvır zıvır sorunlar çıkartır (radyatör temizlenmesi,arka aks rulmanı değişimi vs vs işte). Ama kötü kullanmışsa en sık rastlanan enjektör ayarının bozulması oluyor.(2 bin lira civarı ayar ücretleri oluyor). Normalde bu araçlar en 500 bin km büyük arıza çıkartmadan giderler.

ilk sahibinden bulmaya çalışın , tek kişi binilmiş araç her zaman için üstündür , ilerde benim de almak istediğim araçlar listesinde , şuan için erteliyorum , 2008-2009 gibi makyajlı kasaları ilerde vergisi düştükçe almayı düşünüyorum , macera değil tabi ama sonuçta 6 silindirli 3000cc turbo dizel ağır bi araç. mesela VW Tiguan 2.0TDI avantajları olan bi araç ama asla Jeep değildir. km ile oynanmamış olmasına ve ilk sahibinden olmasına dikkat edin bence. araçların masrafı cüssesine göredir bence , mesela C180 Mercedes ile S350 Mercedes eşit değildir işletme maliyeti olarak.

WK kasayı 1 gün boyunca test edebildim , kasislerde çok sessiz bi araba ama mesela binen birisine sormuştum sadece ıslandıkça şanzımanda arıza ışığı yanıyor o kadar demişti , başka arıza açmadı dedi, yukarda yazıldığı gibi "her araç masraf çıkartır". bezdirecek bi araç değil , temizini hatta toprak yol yerine uzun yolda kullanılmışını bulursanız isabet olur. muhtemel turbo - enjektör arızalarına karşı 5000 TL bi kenarda olacak , onun dışında temizi alınacak bi araba. bakım masrafını , vergisini araştırın ama. 1.6 2.0 araç gibi değildir.

Insallah nasipse bizede iyi temiz kullanilmisi denk gelir.Peki aracin ekspertizini nerede yaptirmami onerirsiniz? bostanci sanayi? maslak ataturk sanayi de ki jeep servisine mi? Bir sorum daha olucak bunu forumda bulamadigim icin soruyorum.Suan ki yillik vergisi ne kadar? 6aylik 1300tl civari mi? (2006wk kasa 3.0crd) aldigimi varsayarsak.?

4.7 WJ benzinliden, 3.0 wk crd ye geçen birisi olarak diyebileceğim, 3.0 wk nın yakıtı kokladığı yönünde :smiley:
ancak imalat kalitesi ve işçiliği kesinlikle WJ de daha yüksektir ve WJ çok daha konforludur ancak daha kötü bir yönlendirme ve süspansiyon sistemine sahiptir, yapısı gereği bu böyle.

yinede hangi araç daha az yol yapmış ve iyi bakılmışsa o alınmalıdır, dizel işi sakat çünkü. Elde patladığında acaip masraflı herşey.

sayin kll cevap icin tesekkur ederim.Konfor odakliyim ama iste iki kasada da km ler cok yuksek.Sadece guncel oldugu icin 3.0wk kasa yi dusunuyorum. Sizce dostlar aldigim taktirde,satmaya kalksam satabilir miyim? yoksa son sahibi mi olurum? 2005 yada 2006 kasa olucak. tesekkur ederim.

bu araçların hiçbirisinde araç düzgün olduğu sürece son sahibi olmazsınız. nissan filan değilki? şu ana dek zarar edip te sattığım bir tek jeep ürünü olmadı.

Bende uzun kararsızlıklar, endişeler ve gelgitlerin sonunda 2000 4.7 Wj aldım. Sitede geçmiş dönemde değerli bilgilerini paylaşan arkadaşaların katkıları ve şuan yorum yapan dğerli "KLL" ve "tenekekutu"nun da katkıları sayesinde Şubat ayından beri wj sahibiyim. Kısa bir süre kullanıcısı olmama rağmen ciddi bir sıkıntı ile karşılaşmadım sadece radyatörünü temizlettirdim okadar. İnanılmaz derecede memnunum. Ben j kasa 2012 model astramı satarak Wj aldım ve iyiki almışım diyorum. Saygılarımla....

sn mavituna, cevap için teşekkürler.
İnanın bende gelgitlerdeyim.okumadığım forum araştırmadığım topic kalmadı.wj kasa benim hayalim olan cok beğendiğim kasa ve gerçekten almayı düşünüyorum.Hergün kullanmıycagım için mazotu cok düşünmüyorum yakıosa yaksın 10-11lt(2.7 için söylüyorum) Tek tereddütüm ise km leri çok yüksek vede motor arıza çıkardımı acaba başa çıkabilirmiyim? diye kendime soruyorum.Yıllık vergisi ve bakım masrafları vs.... sonuçta 10 yaşında hatta 11 yaşında bir araç.Temiz kullanılmış olması iyi güzel ama bulmak zor tabi.Istanbulda yaşıyorum,gelir düzeyim fena değil fakat işte 45.000 50.000 tl bağlıycaz sonuçta...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri