2005 3.7 Yakıt Durumu Araştırması

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan gurcanbulut Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,407

gurcanbulut

Kamp I
Arkadaşlar merhaba,
Kış aylarının gelmesi, havaların soğuması, trafiğin artması ile yakıt tüketimim alt üst oldu. Sizlerden bilgi almak istedim. Yazın 18-19 lt olan lpg tüketimin 23 lt civarina çıktı.

Sizde durum nedir?

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Etiketler
ankara da sürekli trafikte 14 ile 16 litre arası LPG yakıyordu. şimdi güzergah farklı. %20 kadar trafik %80 sürekli sabit otoyol hızı var. 100 km gibi sabit hız. ortlama 12 13 litre arası yazın biraz daha düşüyor. LPG karışım oranlarından ötürü. Kışın ilk çalıştırmada harcanan benzin de çok artıyor.
80 bin km dir kullanıyoruz, şu ana kadar uzun yolda bir yolculuk için gördüğüm en düşük değer 10.6 litre LPG olabildi oda dümdüz yol idi. şu ana kadar kullandığım dizel olmayan Jeep ürünleri içinde en az yakanı bu araç. ne yazıkki şanzıman karakteri de bir o kadar kötü. kocaman motorun gücünü törpülüyor. 200 hp üzeri bir araç için vasat.

ankara da sürekli trafikte 14 ile 16 litre arası LPG yakıyordu. şimdi güzergah farklı. %20 kadar trafik %80 sürekli sabit otoyol hızı var. 100 km gibi sabit hız. ortlama 12 13 litre arası yazın biraz daha düşüyor. LPG karışım oranlarından ötürü. Kışın ilk çalıştırmada harcanan benzin de çok artıyor.
80 bin km dir kullanıyoruz, şu ana kadar uzun yolda bir yolculuk için gördüğüm en düşük değer 10.6 litre LPG olabildi oda dümdüz yol idi. şu ana kadar kullandığım dizel olmayan Jeep ürünleri içinde en az yakanı bu araç. ne yazıkki şanzıman karakteri de bir o kadar kötü. kocaman motorun gücünü törpülüyor. 200 hp üzeri bir araç için vasat.
O zaman benim aracımda bir sıkıntı var diye düşünebiliriz...

lastikler fark ettiriyor. bu kesin. ateşleme sistemi de çok fark ettiriyor. bujiler ve hava filtresi sürekli yeni olacak. başka ne etki edebilirki?

2003 Jeep Liberty/Cherokee 4WD

bakın bu resmi ortlama değeri. 17 MPG demek 100 km de yaklaşık 16.6 litre demek. yani benim ölçülmlerime yakın.

lastikler fark ettiriyor. bu kesin. ateşleme sistemi de çok fark ettiriyor. bujiler ve hava filtresi sürekli yeni olacak. başka ne etki edebilirki?

2003 Jeep Liberty/Cherokee 4WD

bakın bu resmi ortlama değeri. 17 MPG demek 100 km de yaklaşık 16.6 litre demek. yani benim ölçülmlerime yakın.
Yol bilgisayarında görünen bende de 16.3 lt ama lpg tüketimini hesapladığımda sonuç 23 lt lerde görünüyor. Bujilerim biraz eskimiş olabilir onlara bir ara bakmakta yarar var dediğin gibi...

2005 2.8 crd aracıma yazılım yüklettim arazi lastikleriyle yakıt tüketimi ortalama 9-10 lt civarında. bu araca göre makul diye düşünüyorum

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri