2005 Jeep Liberty 3" Yükseltme Ve Kumho At51 Uygulaması

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan gurcanbulut Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 48
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 24,543

Uygulama sonrası araç hakkındaki görüşünüz

• Vaaauuvvv Harika Olmuş

• Bence Güzel Ama Daha iyi olabilirdi sankim

• Pek Hoşuma gitmedi

• Afedersinde bi halta benzememiş

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Vallaha özellikle ve donanım olarak ikiside nerdeyse aynı. ARB bir tık daha kalitelidir tabiki... Biraz maddiyatınıza göre karar verin derim... İkiside çok rahat işinizi görür... Yalnız Ironman ne kadar yükselmiş öyle... Ben araştırma yaparken 2000 civarıydı...

vallahi ya hiç sorma, döviz artması direkt yansıdı. arb de 3200 felandı galiba.
ironman şok emiciler daha kalın gözüküyor arb ye göre, acaba var mıdır bir hikmeti :smiley:

Hocam yükseltme işini araştırırken bir yığın şey söylendi bana. Benim araç benzinli olduğu için daha geniş bir seçim alanım vardı Allahtan...
Rough Country alırkende bir yığın şey söyleyen oldu. Ben aldım memnunum sıkıntısı yok. Bunlarda da sıkıntı yaşayacağını sanmam. İkiside kaliteli ürünler... Birini seç taktır keyfine bak :D

Ben ironmandan yana kullanacagim secimimi

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sonuçta ikiside avustralya firması, bende aradaki fiyat farkına değecek birşey olduğuna inanmıyorum, sadece birazcık marka değeri =)

ön tekerden sıçrayan ufak taşlar arka çamurluğun ön tarafını zımpara gibi yiyecek 1 sene içinde. denedim gördüm. o nedenle ön teker dodiğinin arka tarafına mutlaka çamurluk gibi birşey takmalısınız.

Merhabalar, bende 2003 model KJ ile aranıza katılmış bulunuyorum. Benim aracın ön süspansiyonda uygulanan 5.5 cm lik get i, yurtdışında bir sitede gördüğüm resimdeki kauçuk get gibi uyarlayabilir miyiz acaba? Bendekin de amortisör ve yay komple yükseltilmiş durumda, dolayısı ile orjinal ön amortisör çalışma aralığı azalmış. Yandaki kauçuk GET uygulamasında ise GET amortisör üzerinden geçirilerek sadece YAY ın yükseltilmesi sağlanmış.. Bunu deneyen tecrübe eden varmıdır acaba? Arkadaşların dediği gibi kasisten geçerken ufaktan tak diye ses yapıyor amortisör tam çalışamadığı için..

teşekürler,

20191010 090659

20191010 090126

Son düzenleme:

Arkadaşlar selam,

Uzunca bir aradan sonra konu ile ilgili mesaj gelince konu ile ilgili acı tecrübelerimi paylaşayım dedim :smiley:

Arkadaşlar Rough Country 3" yükseltme kitini kullanmayın. Varsa aracınızda sökün...

Neden bu kadar net konuşuyorum?
yaklaşık 3 sene aracımda kullandım. bu yükseltme aracın sınırlarında bir yükseltme. Extra bir modifikasyon yapmazsanız araca çok zarar veriyor. Örneğin ön alt kollar fazla gergin duruyor, direksiyon kutusu fazla açılı çalışıyor v.s. bu gerginliklerden dolayı sürekli burçlar bozuluyor, direksiyon kutusunda sorunlar çıkarıyor, arka V kolu ben 2 kere değiştirdim :smiley:

Ben rough country de yaşadığım tonla olumsuzluk sonucu önlere 3 cm get yaptırdım. 3-4 ay gibi bir süre kullandım. Çok büyük bir fark yaşamadım. He pat küt vurma sesi azaldı hatta büyük ölçüde yok oldu ama diğer sorunla devam etti...

Sökmek ve orjinal kullanmak daha mantıklı...

Merhabalar, bende 2003 model KJ ile aranıza katılmış bulunuyorum. Benim aracın ön süspansiyonda uygulanan 5.5 cm lik get i, yurtdışında bir sitede gördüğüm resimdeki kauçuk get gibi uyarlayabilir miyiz acaba? Bendekin de amortisör ve yay komple yükseltilmiş durumda, dolayısı ile orjinal ön amortisör çalışma aralığı azalmış. Yandaki kauçuk GET uygulamasında ise GET amortisör üzerinden geçirilerek sadece YAY ın yükseltilmesi sağlanmış.. Bunu deneyen tecrübe eden varmıdır acaba? Arkadaşların dediği gibi kasisten geçerken ufaktan tak diye ses yapıyor amortisör tam çalışamadığı için..

teşekürler,

Ekli dosyayı görüntüle 515090

Ekli dosyayı görüntüle 515091

Ben rough country de yaşadığım tonla olumsuzluk sonucu önlere 3 cm get yaptırdım. 3-4 ay gibi bir süre kullandım. Çok büyük bir fark yaşamadım. He pat küt vurma sesi azaldı hatta büyük ölçüde yok oldu ama diğer sorunla devam etti...

Sökmek ve orjinal kullanmak daha mantıklı...
Ironman 2" yükseltme kiti
Arkadaşlar selam,

Uzunca bir aradan sonra konu ile ilgili mesaj gelince konu ile ilgili acı tecrübelerimi paylaşayım dedim :smiley:

Arkadaşlar Rough Country 3" yükseltme kitini kullanmayın. Varsa aracınızda sökün...

Neden bu kadar net konuşuyorum?
yaklaşık 3 sene aracımda kullandım. bu yükseltme aracın sınırlarında bir yükseltme. Extra bir modifikasyon yapmazsanız araca çok zarar veriyor. Örneğin ön alt kollar fazla gergin duruyor, direksiyon kutusu fazla açılı çalışıyor v.s. bu gerginliklerden dolayı sürekli burçlar bozuluyor, direksiyon kutusunda sorunlar çıkarıyor, arka V kolu ben 2 kere değiştirdim :smiley:
Günaydın aynı sıkıntıları Ironman 2" yükseltme kitindede yaşarmıyız peki ?

Ironman 2" yükseltme kiti

Günaydın aynı sıkıntıları Ironman 2" yükseltme kitindede yaşarmıyız peki ?

Kardeşim Iron Man kullanmadım. Ancak 2" olduğundan daha verimli olur diye düşünmekteyim. Çünkü 3" aracı çook kasıyor. Birde bildiğim kadarıyla Iron Man kit komple yay ve Amortisörden oluşuyor. Daha az kasıntılı olacaktır diye düşünüyorum ama tecrübem yok :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR