2006 Lc Prado Ve Zeytinburnu Gökdere Toyota Servis Rezaleti.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan falken Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,306

falken

herdaim..
merhaba arkadaşlar
araba piyasası uçunca yeni araba alamayacağımı anlayıp 4 yıldır sorunsuz kullandığım 2006 model land Cruiser Prado aracımı elini yüzünü toplayıp 5 sene daha bıneyim dedim.aracım 365,000kmde motor şanzıman orjinal.hiç ellenmedi.

3 haziran 2020 bir abimizin tavsiyesi ve ısrarı üzerine zeytinburnu demirciler sanayide Gökdere toyota Ali ustaya bıraktım.tüm alt yapı ve işçilik bedeli olarak 9500tl ödedim fatura ektedir.
(daha sonra da aliyi tavsiye eden arkadaşın da yetkili servise gittiğini duyunca dumur oldum)

mevzular bundan sonra başladı:

13 haziran 2020 arabayı teslim aldığım ertesi sabah sıkmadığı bijonlar yüzünden araba bijon kesti.yol kenarında kaldırıma vurarak durdum.
allahtan hızım düşüktü. kaza yaptım fotolar ektedir.hasar ve değer kaybını geçtim.bunu telafi etmek için sadece gelip yol kenarında bijon saplamasını değiştirip arabayı orada bıraktı. çekiciye yükledim gökdere otomotiv ali ustaya gönderdim.fakat bu kazada değişen hiçbir parçayı değiştirmedi.Jant parçalandı değişmedi,spaceri değişmedi. dodikleri bile tamir edip üzerine takmış.

23 haziran 2020 gün sonra arabanın altında yağ kaçakları olduğunu farkettim.kontrol etmek için rot balansçiya götürdüm.ön difransiyel ve transfer kutusu yağ atmaya başladı.akslar boşluk yapmış. salıncak somunları sıkılmamış. videolar ektedir.

15 temmuz 2020 araba geç çalışmaya ve vites geçişleri değişmeye başladı.arabada bi enayilik olduğunu hissetmeye başladım.fakat iş yoğunluğu sebebiyle sonra giderim dedim.

21 temmuz 2020 revizyon ettirdiğim dediği alternatör de şarz etmeyi kesti yolda kaldım.kendi elektrikçime söktürdüm.değişti denilen parçaların yarısının değişmediğini gördüm.ısrarla değiştiğini idda ettiler.kendi elektrikçime tamir ettirdim.resim ektedir.tamir edilen alternatörün parasını ödememek için çok direndiler.

23 temmuz 2020 araba otomatik şanzıman hata verdi.hareket etmedi.yolda kaldım.işin rezalet boyutunu siz düşünün.
bu kez eskiden de memnun olduğum toyotek besim ustaya götürdüm.
7litre yağ olması gereken şanzımandan 5,5lt yağ çıktı.şanzıman emiş filtresi takılırken yanlış takılmış.contayı ısırmış.şanzıman yağ emmediği için de kavrama türbin vs.hepsi yanmış.besim usta komple revizyon yaptırdım.şanzımanda 9500tl masraf çıktı.arabmın yattığı da cabası.

14 agustos 2020 arabayı aldım.çalışır halde.sıkıntıların hepsini halletmiş besim usta.

15 agustos 2020de gökdere ali ustayı aradım.durumu anlattım."arabayı bana getirseydin ben şanzımanı yapardım" dedi.götürseydim (muhtemelen kullanıcı hatası diyecekti.ben yanlış yaptım diyecek hali yok ya.)şanzımanı besim ustanın yaptığını bu ücretin bir kısmını telafi etmesini hatta toyotek besim ustadan bilgi almasını söyledim.kendisi besim ustayı iyi tanır.besim ustayla görüşmeye rağmen hatasını kabul etmedi.bu konuda para vermeyeceğini suçun benim olduğunu söyledi.

siz siz olun işini bilmeyen adama araba götürmeyin.

gökdere toyota ali ustadan sonra olan arızaların videoları:
https://photos.google.com/share/AF1QipMD_TPv92vMRD-Uapo9yJ4uAKuLe93_jQYpdKzrMj4HSI5zmKKIVvU_G56iX2XTcg?key=cXZBT2xYX0xnZExKdUQxR0YtVXd0SkZLcGwyQThBhttps://photos.google.com/share/AF1QipOxcbtMOL43pjbBdPa8jLt4Wxa30R7J_kBMskeQs2tzWH9I0-UwnUyfCPrpqT5c1w?key=ZGZVRWR4alJQcVBwcEttQ3RvbUJKM256OVVndlJBhttps://photos.google.com/share/AF1QipMEwLLfwv_gog1wtvLYjpH4-6RSEoFTEBedGarjS1K99YOBC4hoI2DlH12unWA2ug?key=a0FaNnhjU0hhTG1mY0ZKWFNIbXVQNlBpUzZ2R253https://photos.google.com/share/AF1QipM21Jw3mmWi4HSccQW0i-IGPZDDVY8TcNTHPdCYiWXHi3pSh00dCbedXbzCQt3yZw?key=LWZUWWtWSGh0TjB3TFVNVzVJSzBqbjNFdVQzeVZBhttps://photos.google.com/share/AF1QipO78j0k8utroIimDyROQ501eki_gxNjnxyCTYQSQ1oMmJ8R1hd6hiod_WZ3J341Kw?key=LUhGa0tqYWducy14Vl9IT1hxcnczM1V5eHhfbEdRhttps://photos.google.com/share/AF1QipOUegSIaLMug3L6Wq2Nw6aGopONeVWtiFla19J1WXUvW42S8LQoB3AU12JdkdNRXg?key=Tm91enU5TjR0dEp1dndJc251blVYcTdfMEU5SW1n

IMG 20200613 150931

IMG 20200617 222842

IMG 20200617 222849

IMG 20200618 084148

IMG 20200618 084543

IMG 20200722 140049

Etiketler
Çok geçmiş olsun,daha küçük boyutta olsa da hepimiz bu işlerden muzdaribiz. Umarım süreç, bir şekilde lehine sonuçlanır..

Yapılan işler de öyle ahım şahım ustalık isteyen şeyler değil.Sadece dikkat ve ikinci kere kontrol isteyen şeyler.Kötü bir tecrübe olmuş sizin için ama keşke baştan tanıdığınız ustaya teslim etseydiniz aracınızı.Esnaflığı böyle olan servislerin değiştirdim dediği parçalardan da şüphelenirdim ben olsam.

eyw sağğolun.bu saaten sonra yapacak pek bişi yok.arabayı yopladım güzel oldu.
bundan sonra ustayı merak eden herkese bir referans olur umarım.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri