2006 Sorento mu, Yoksa 2003 Grand Cherokee mi?

Etiketler

Ynt: 2006 Sorento mu, Yoksa 2003 Grand Cherokee mi?

alıcanız sorentoda esp yoksa kesinlikle yaklasmayın
virajlarda inanılmaz bi yana yatma egiliminde arac,cok uzun süre kullanmadım ama kullanırken baya bi tedirgin etmişdi beni

2004 de sıfır alacaktım nasip 2006 ya imiş sıkıntısız kullanıyorum 8)
Landımıda sattım artık araziye sorento ile çıkcak gibiyim :D
Gezenbilirin buluşmalarına da zaman uyarsa ;)

selamlar

kesinlikle cherokee.böyle bir karşılaştırma nasıl yapılabilir.biri her şeyi ile jip.diğerinin sadece adı jip.bu kadar yani

Tabii ki Jeep Grand Cherokee

bende nick'imde anlaşılacağı gibi cherokee liberty kullanıcısıydım, şimdilerde 2006 sorentoya biniyorum ama hem arazide hem asfaltta kia cherokee'nin çeyreği bile etmez arkadaşların dediği gibi jeep diğeri çakma cip

birinin adı da kendide jeep diğerinin adı da kendide motorunun çalışmasıda konforuda TRAKTÖR (sorento sahipleri kızmasın lütfen) ;D

bahcivankurt' Alıntı:
birinin adı da kendide jeep diğerinin adı da kendide motorunun çalışmasıda konforuda TRAKTÖR (sorento sahipleri kızmasın lütfen) ;D

selimsarper' Alıntı:
Biri Jeep diğeri değil

Doğru birinin adı Jeep diyerinin heryeri ::smiley: :-X :-\

X5 e binen birisi Sorento aldı ve X5 in sadece hızı var dedi birebir kullanan ve Sorentoya 3 ay sıra bekledi benim gibi ;D ;D ;D
Ben Jeep ve X5 kullanmadım ve binmedim aradaki farkı hepsini kullanıpda sıralayan varsa onada saygı duyarım :smiley: ;) :D 8)

Sorento'yu biliyorum, Traktörü de. Hatta traktör kullanmışlığım da vardır :smiley: İkisi arasında bir benzerlik kurmak için bayağı bir düşündüm, sonra gerçekten birbirlerine benzediklerini farkettim. Zira her ikisinde de 4 tekerlek, direksiyon, gaz ve fren pedalları, farlar, sinyaller ve sürücü için oturma yeri, motor, egsoz, yakıt deposu, vites, şanzıman ... gibi birçok ortak noktaları var. Bunlar Jeep Cherokee, Range Rover, X5, Q7'de de varlar. Bu mantıkla, sayılan bu araçlar için de "traktör" benzetmesi yapmak yanlış olmasa gerek.

Özay, lütfen alınma ama ";D" ifadesi bile bu benzetmeyi kabul edilebilir yapmıyor. Eğer 2.7 crd grand chorekee'ye (ismini göremediğim için nick'ini kullandım) tecrübelerin ile fikir vermek istiyorsan bunu konu başlığındaki iki modeli karşılaştırmalı olarak ve somut verilerle yaparsan daha faydalı olacaktır "bence". Eğer Sorento'nun dizel motorunun diğer dizellere göre daha sesli ve sarsıntılı çalıştığını söylersen bu anlaşılır ama "motorunun çalışmasıda konforuda TRAKTÖR" dersen bu Sorento'ya bariz bir haksızlık olur.

Abı yapmayın kıa yı kullanan hıc kımse memnun degıl...

Herkes traktor benzetmesını yapıyor...

Kullanan hiç kimse beğenmediği için mi sınıfının en çok satan aracı oluyor?

Ben o kadarını bılemem banada kıa al dedıler ama ben Cherokee yı tercıh ettım herkesın kendı zevkı:D

Bir araçtan beklentiniz ne yöndeyse o açıdan değerlendirmek gerekir. Bir SUV olarak Sorento beklentileri fazlasıyla karşılayabilecek bir araçtır. Dizayn olarak lexus RX modelinin ilk serisi ile benzer olması da araca prestij kazandırmış, Özellikle ABD pazarında uygun fiyata erişilebilir bir Lexus gibi değerlendirilen araç olmasını sağlamıştır.
Fiyat/Ferformans değerlendirmesinde yüksek puanlar almakta sunulduğu pazarlarda bu nedenle çok tercih edilmektedir. Özellikle x force serisi ile ilk serideki olumsuzluklar giderilerek konfor ve kalite ve performans arttırılmıştır. Ama bu aracı Lexus RX, Aviator veya Grand Cherokee gibi lüks amerikan araçlarla ile karşılaştırırsanız tabii ki beklentileriniz bazen karşılanmaz. Zaten segment olarak da aynı grupta değiller.
Traktör benzetmesine gelince... arazide bir traktörden daha iyisini kolay kolay bulamazsınız :smiley: Sorento gerçekten bir traktör gibi midir bilmiyorum.

Ben 2006 sorento yerine 2003 Cherokee tercih ederdim. Aynı fiyata daha fazla konfor ve arazi kabiliyeti.

Lexus rx

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri