2007 Otomatik L200 Hararet Sorunu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan uye46 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 13,477

uye46

Ana Kamp
Yer
istanbul-hadımköy
Web
www.basarirbilgisayar.net
slm arkadaşlar 2007 otomatik bir l200 üm war ve hararet sorunum war böyle bir durum yaşayanlar var ise yardımcı olsun..
diğer konuya yazdığım cevabı drek buraya yapıştırıyorum,

aynı sorun bende de war :smiley: yanlız benimki araziye girip zorladığımda , klima açık dik rampa çıktığımda yada klima açık trafikte kaldığımda oluyor, ilacını boşuna ustalarda arama...geneli olmasada benim rastladıklarımın hepsi çözüm için değil para kazanmak için birşeyler yapıp para kazanmanın peşinde,

benim değiştirdiklerim:
-radyatör kapağı
-radyatör iç ve dış temizliği
-soğutma sıvısı
-termostat
-fan pervanesi
-fan termiği
-avans müşürü
-hararet müşürü

harcadığım para 2000 i geçti
her usta birşeyler değiştirdi hak etmedikleri paraları aldılar sorun düzelmedi,
üzerine bide motor yapalım düzelik 7000 tl dediler bende 5000 e 32000 km de mak.müh.tarafından müfürlü ve faturalı motor buldum,son bir ihtimal radyatör önünde klima radyatörü war onu kendim değiştirip tekrar zorlayacam yine artarsa sandık motor alıcam daaa da us

Etiketler
Conta gaz kaçağı test aleti (hararet yapan onca sebep arasında bu da var, ve kolay el atamadığınız ya da mecbur kalmadıkça atmak istemeyeceğiniz motorla ilgili bir problem)

http://www.amazon.com/Lisle-75500-Combustion-Leak-Detector/dp/B0007ZDRUI

Fiyatı $31 kadar. Bir o kadar da posta parası tutsa $60 eder. Bu günlerde 1$=yaklaşık 3 lira, 180 lira eder.

Neticede motoru açmadan conta sağlam mı değil mi öğrenirsiniz. Değilse, yukarıdaki masrafları boşuna yapmışsınız.

Sanırım o kadarını bu aleti yapma gereği duyanlar da düşünmüştür, demekki her zaman o kadar belli bir şekilde söyledikleriniz gözlemlenmiyor.

conta kaçağı olsa ya su eksiltir yada suyu yağa karıştırı
Yıllardır bende boyle bılıyordum gecen ay Arkadaşın fiestası conta yakana kadar. Araçta hararet problemı cıktı hararet gostergesı kafasına göre gezıyordu yukarı aşağı benım yorumumda dırek conta yakmış oldu. Radyatorde yag yok, su eksilmesi yok görünürde hiç bir sorun yok. Termostatlar, musırlerı kontrol ettık-değiştirdik Ama sorunu çözemedik. SOn çare açtırdık conta yanmış bazen su eksiltmeden yag karıstırmadan da yakabiliyormuş yada farkedilmeyecek kadar kaçırdı yada eksiltti bilemıyoruz.
Bu alet ne kadar başarılı onuda test etmek lazım bana çok güven vermedı acıkcası..

Bu alet ne kadar başarılı onuda test etmek lazım bana çok güven vermedı acıkcası..

E herşeyin bir sınırı vardır elbet. Mesela adam doktora gitti hastayım diyor.
Doktor:
- Eline bir kaşık alıp boğazı kabarmış mı bakabilir, bazı diğer ip uçları ile beraber değerlendirip bir karar vermeye çalışabilir.
- Kan tahlili isteyip belli değerlere bakabilir
- Doku örneği alıp mikroskop altına konulmasını isteyebilir.
- ....
Bu işin sonu yok. Elde ne imkan varsa kullanabilir, ya da çok maliyetli deyip kullanmayabilir, ya da belki elde imkan yoktur yapacak birşey de yoktur geniş spektrumlu antibiyotik verip eve geri yollayabilir, hasta yanlış teşhis sonucu iki gün sonra daha kötü halde geri gelebilir.

slm arkadaşlar 2007 otomatik bir l200 üm war ve hararet sorunum war böyle bir durum yaşayanlar var ise yardımcı olsun..

aynı sorun bende de war :smiley: yanlız benimki araziye girip zorladığımda , klima açık dik rampa çıktığımda yada klima açık trafikte kaldığımda oluyor, ilacını boşuna ustalarda arama...geneli olmasada benim rastladıklarımın hepsi çözüm için değil para kazanmak için birşeyler yapıp para kazanmanın peşinde,

benim değiştirdiklerim:
-radyatör kapağı
-soğutma sıvısı
-termostat
-fan pervanesi
-fan termiği
-avans müşürü
-hararet müşürü

üzerine bide motor yapalım düzelik 7000 tl dediler bende 5000 e 32000 km de mak.müh.tarafından müfürlü ve faturalı motor buldum,son bir ihtimal radyatör önünde klima radyatörü war onu kendim değiştirip tekrar zorlayacam yine artarsa sandık motor alıcam daaa da us

Merhaba,

aynı sorun benim araçta'da var daha önce 2009 model olanda vardı şimdi şansıma bak 2010 model araçımda'da var bende aynen senin gibi , yok radyatör, yok termik.....

sen bir çözüm buldun mu?

Merhaba,

aynı sorun benim araçta'da var daha önce 2009 model olanda vardı şimdi şansıma bak 2010 model araçımda'da var bende aynen senin gibi , yok radyatör, yok termik.....

sen bir çözüm buldun mu?
Cevap alamamışsın sanırımda belki sen verirsin sen bir çözüm buldun mu? Benzer sorun bende de başladı radyatörde kaçak yok herşey iyi çalışıyor fakat klimayı açınca ve yüklüyken rampalı yollarda anında su kaynatıyor eksiltiyor ve hararet tepeye yükseliyor

benim değiştirdiklerim:
-radyatör kapağı
-soğutma sıvısı
-termostat
-fan pervanesi
-fan termiği
-avans müşürü
-hararet müşürü

benim değiştirdiklerim:
-radyatör kapağı
-soğutma sıvısı
-termostat
-fan pervanesi
-fan termiği
-avans müşürü
-hararet müşürü

Merhaba problemi nasıl cozdunuz.bendede 2008 model var çözemedim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR