2008-2009 Grand Cheroke 3.0 Crd Almak Istiyorum Nelere Dikkat Etmeliyim ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Merhale38 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 36
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,522

Merhale38

Yeni Üye
2008-2009 grand cheroke almak istıyorum . İlk 4x4 deneyımım olacak . Şuan ki aracım leon 1.6 tdi dsg . Şimdiden teşekürler.

Etiketler

Başka sorunuz merak ettiğiniz varsa cevaplayabilirim ben de alalı 2 3 ay oluyor bu forumdaki arkadaşlar çok yardımcı oldu şimdi görev sırası bizde

Kayseride bilgi alabileceğim özel servis bulmadım bir kaç araba buldum makyajsız kasa kaput boyalı tavsıye edermısınız motorunun saat gıbı oldugu söylenıyor galeride araba bakımlarını sordugumda bu yaştaki araba illa bakım ister dio benım çok önemli olarak nelere dikkat etmem gerekir

kaç km de olduğu ve nasıl bakıldığı çok önemli.

170 bin km de 0 km den beri bizim olan araçtan örnek vermek gerekirse. 100 bin km ye kadar yetkili serviste bakılmıştı.

Kontak anahtarı zaten serviste değişmiş olmalı yada değiştirecekler çünkü bozuluyor. biz zamanında parasıyla dğeiştirdik recall sonradan geldi.

Turbo henüz bozulmuyor bu km de. Ancak pervane kanatlarının aşınmaya başladığını gördüm kontrol ederken. Enejktörlerde de problem olmaması gerekir 200 bin km altında. Tabi kullanılan yakıtın kalitesi çok önemli.

Bu araçlarda, yağ soğutucusunun contaları bozuluyor bu nedenle masraf çıkıyor. Soğutucu değişmese bile 3 bin tl civarı tutuar iyi bir özel serviste. Aracın altında yağ olmayacak yani. Ben kaçak başlangıçta olduğu için yağ kaçak önleyicisi koydum yarım şişe ve terlemeyi kesti.

Birde gövde üzerinde paslanma olmaması lazım, boya kaporta işi masraflı iş çünkü. Kaput aluminyum dur ve düzeltilmesi normalde mümkün değil o nedenle başka bir kaputla değiştiryse bence sorun olmayacaktır.

İkinci kronik durum, ön defransiyelin burçları bozulur dınkdunk ses yapar. Bunu tamir edince bu seferde şaft ve arka defransiyel kaynaklı daha az belirgin vuruntuları duymaya başlarsınız ki, sabit hızda sakin giderken gazdan çekince bu sefer arkadan bir dınkdunk hissi gelir. Yapacak birşey yok, defransiyel ötene kadar devam.

Duman atmayacak, vites geçişlerinde vuruntu olmayacak, titreşim olmayacak. İç aksam, sunroof herşey düzgün olacak. Bu araç.ların süspansiyonu serttir ancak çok iyi yol tutar normal kullnımda, yatma hissi, yuvarlanma hissi, boşluk vs varsa tüm süspansiyonun elden geçmesi gerekir ve 3 4 bin tl harcarsınız.

10 litre yağ alır, parçaları hala pahalı çünkü mercedes motorlu. Bulabilseydim düzgününü, ikinci bir tane daha alacaktım ancak bulamadım.

kaç km de olduğu ve nasıl bakıldığı çok önemli.

170 bin km de 0 km den beri bizim olan araçtan örnek vermek gerekirse. 100 bin km ye kadar yetkili serviste bakılmıştı.

Kontak anahtarı zaten serviste değişmiş olmalı yada değiştirecekler çünkü bozuluyor. biz zamanında parasıyla dğeiştirdik recall sonradan geldi.

Turbo henüz bozulmuyor bu km de. Ancak pervane kanatlarının aşınmaya başladığını gördüm kontrol ederken. Enejktörlerde de problem olmaması gerekir 200 bin km altında. Tabi kullanılan yakıtın kalitesi çok önemli.

Bu araçlarda, yağ soğutucusunun contaları bozuluyor bu nedenle masraf çıkıyor. Soğutucu değişmese bile 3 bin tl civarı tutuar iyi bir özel serviste. Aracın altında yağ olmayacak yani. Ben kaçak başlangıçta olduğu için yağ kaçak önleyicisi koydum yarım şişe ve terlemeyi kesti.

Birde gövde üzerinde paslanma olmaması lazım, boya kaporta işi masraflı iş çünkü. Kaput aluminyum dur ve düzeltilmesi normalde mümkün değil o nedenle başka bir kaputla değiştiryse bence sorun olmayacaktır.

İkinci kronik durum, ön defransiyelin burçları bozulur dınkdunk ses yapar. Bunu tamir edince bu seferde şaft ve arka defransiyel kaynaklı daha az belirgin vuruntuları duymaya başlarsınız ki, sabit hızda sakin giderken gazdan çekince bu sefer arkadan bir dınkdunk hissi gelir. Yapacak birşey yok, defransiyel ötene kadar devam.

Duman atmayacak, vites geçişlerinde vuruntu olmayacak, titreşim olmayacak. İç aksam, sunroof herşey düzgün olacak. Bu araç.ların süspansiyonu serttir ancak çok iyi yol tutar normal kullnımda, yatma hissi, yuvarlanma hissi, boşluk vs varsa tüm süspansiyonun elden geçmesi gerekir ve 3 4 bin tl harcarsınız.

10 litre yağ alır, parçaları hala pahalı çünkü mercedes motorlu. Bulabilseydim düzgününü, ikinci bir tane daha alacaktım ancak bulamadım.
bilgileriniz için teşekür ederım.
hatasız 2008 model 139000 km bır araç var 129000tl isteniyor değer mi?

önceki sahipleri tarafından nasıl bakıldığı önemli, bakımları zamanında ve doğru parça ile yapılmış mı?
boya önemli değil, yeter ki büyük kazasız olsun..
ben 230 binde aldım, 260 da sattım, alırken genel bir bakım yaptırdım (ağır bakım, uzun bir listeydi), satarken ise vites, turbo ya da enjektör problemi yoktu, pallerde sanırım ufak bir problem vardı, 1500 tl bir masrafı çıktı. ön diften hafif uğultu geliyordu, servis normal dedi, yağ kaçağı fln da yoktu.
kullanım sırasında ilk ağır bakım harici olarak devirdaim pompası, fan müşürü değişti, çok şükür başka da masraf çıkarmadı. aracı düzgün ve bilinçli kullanırdım, mazotu opet dışında almadım,yağ bakımları her 10 binde bir yaptırdım.

düzgün kullanılmış, kurcalanmamış ve çok el değiştirmemiş bir araç ise almanızı tavsiye ederim. kenarda ne olur ne olmaz 10 bin nakit durmalı ki bir sorun çıktığında canınız sıkılmasın. kayseri de servis var mı (fiat servisleri de bakım yapıyor) ya da anlayan usta var mı ona bakın ki bu en önemli kısım.

aylık yaptığım km yaklaşık 6000 e çıktığı için satmak zorunda kaldım ama ilk fırsatta 2. araba olarak alacağım inşallah :smiley:

2008 makyajlı kasa limited, 140k da 130 bin biraz fazla gibi, ama ilanlara bakınca da gördüm ki 200k altı araçların hepsi galeride, şu an kimse satmıyor sanırım, çünkü satsa yerine muadil alabileceği bir araç için en az 100 bin eklemesi lazım üzerine. aceleniz yoksa bekleyin biraz derim.

bilgileriniz için teşekür ederım.
hatasız 2008 model 139000 km bır araç var 129000tl isteniyor değer mi?

2006 modelinin düzgünü 80 bin ederse makyajlısı da o km de o kadar eder herhalde. biraz tuhaf araç piyasası... bence pazarlık edilirse ve 100-115 bin tl civarında alınabilir araçlar makyajlılar.

2006 modelinin düzgünü 80 bin ederse makyajlısı da o km de o kadar eder herhalde. biraz tuhaf araç piyasası... bence pazarlık edilirse ve 100-115 bin tl civarında alınabilir araçlar makyajlılar.
En son olurunun 125 000 tl oldugunu söyledi bende o fıyatın çok oldugunu düşündüm beklemedeyim

Arkadaşlar bu arada maalesef geçen gün sıkıntıyla karşılaştım geçen hafta güncellemeleri mengerlerde yapmıştık boya korumayı da üstüne bu hafta ailem aracı kullanırken aşırı derece titreme olmuş arabada eve zor getirmişler yarın mengerlere götürücem endişeliyim sadece hata bulmak için bile 300+kdv ödemesi yapıcam devamında umarım çok büyük bir şey çıkmaz fikri olan böyle bir sıkıntıyla karşılaşan duyan var mı?

ne oldu bu "mangırlar" işi ? titreme sebebi neymiş?
Ön takımlara baktıklarını test sürüşü de yaptıklarını arıza göstermediğini aldığımız benzinden kaynaklı olabiliceğini düşündüklerini söylediler ben kullanırken denk gelmedim daha sonra ailem yine çok daha hafif olmak üzere titreme hissetiklerimi söylediler alırken rot balans yaptırmıştık ama tekrar bir rot balansçıya göstermeyi düşünüyoruz şimdi olmadı Bursa’da özel servis olan Birlik Oto’nun yorumları iyiydi oraya göstericez zaten bakıma 300km kaldı

Ön takımlara baktıklarını test sürüşü de yaptıklarını arıza göstermediğini aldığımız benzinden kaynaklı olabiliceğini düşündüklerini söylediler ben kullanırken denk gelmedim daha sonra ailem yine çok daha hafif olmak üzere titreme hissetiklerimi söylediler alırken rot balans yaptırmıştık ama tekrar bir rot balansçıya göstermeyi düşünüyoruz şimdi olmadı Bursa’da özel servis olan Birlik Oto’nun yorumları iyiydi oraya göstericez zaten bakıma 300km kaldı
birlik oto iyidir. ali osman usta bu araçların dilinden anlar. ona bir göstermekte fayda var.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri