2008 Mitsubishi Pajero Yokuşta Geri Kaçırırmı.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan discovery2 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,958

discovery2

Yeni Üye
arkadaşlar herkese selam, burdan güzel bilgiler alıyorum ,benim bir sorum olacak ,
2008 model Mitsubishi pajerom var 25- 30 derecelik yokuşlarda d de iken freni bırakınca geri kaçırıyor, 10-15 derecelik açılarda geri kaçırmıyor bu bir sorunmudur bana bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.teşekkürler
bu araç için sınır nedir yani max kaç derecelik açı altında araç yokuş yukarı d de iken freni bırakınca geri kaymadan tutunabilir ,bu açı kaç derece olunca geri kaymaya başlar bu model araçları kullanan arkaşlarım lütfen bu konuda deneyimlerinizi yazarsanız sevinirim

saygılar.

Etiketler
Ynt: 2008 Mitsubishi Pajero Yokuşta Geri Kaçırırmı.

Otomatik şanzımanda türbin rölantide bir kısım gücü şanzımana iletir ve düz yolda düşük hızda hareket etmesine sebep olur. Ancak bu güç rampalarda yeterli olmaz ve rampada geri kaçması normaldir. ( 3.2 did lerde yokuş kalkış destek sistemi yoktur )

ben cevap için teşekkür ederim
fakat beni birazdaha bu konuda aydınlatırsanız sevinirim ,şöyleki araştırmam göre eğer şanzıman içindeki kavrama sistemi ve oringlerde bir aşınma oldu ise bu aşınan maddelerin koparak karter muhafaza içindeki mıknatısta toplanması gerekir desek doğru olurmu bu konuda kesinlikle emin olmak istiyorum çünki arabanın şanziman yağı değişimi gecikmiş bu sebeple endişeliyim fakat benim kendi denememde araç 15 derecelik yokuşlarda tuttuğunu gördüm geri kaçırmıyor.sizden tekrar cevap bekliyorum aslında sizinle telefonla görüşmek isterim ,eğer mümkün deyil ise, 2008 mitsubishi pajero konusunda veya bu arabanın şanzımanı ile uğraşmış bir ustanın gsm numarasını verirseniz sevinirim
teşekkürler.

2006 pajero kullanıcısıyım bu tümünde böyledir pajeroda yokuş kalkış destegi yoktur kesinlikle problem veya arıza deyildir boşuna kendinize uğraş yaratmayın ama şanziman yagı çok önemli her 80.000 km deyişmesi gerekir şamzumanın ömrüyle direk alakalıdır dışarıda 3-5 ucuz diye şervisten şaşmayın saygılar

discovery2' Alıntı:
ben cevap için teşekkür ederim
fakat beni birazdaha bu konuda aydınlatırsanız sevinirim ,şöyleki araştırmam göre eğer şanzıman içindeki kavrama sistemi ve oringlerde bir aşınma oldu ise bu aşınan maddelerin koparak karter muhafaza içindeki mıknatısta toplanması gerekir desek doğru olurmu bu konuda kesinlikle emin olmak istiyorum çünki arabanın şanziman yağı değişimi gecikmiş bu sebeple endişeliyim fakat benim kendi denememde araç 15 derecelik yokuşlarda tuttuğunu gördüm geri kaçırmıyor.sizden tekrar cevap bekliyorum aslında sizinle telefonla görüşmek isterim ,eğer mümkün deyil ise, 2008 mitsubishi pajero konusunda veya bu arabanın şanzımanı ile uğraşmış bir ustanın gsm numarasını verirseniz sevinirim
teşekkürler.
Şanzımanda 1- vites yükselme ve düşüşlerde sorun yoksa 2- d-p-r geçişlerinde sorun yoksa yağın değişim km sinin aşırı geçmemişse Mitsubishi otomatiğinde sorun yaşamazsınız. Bende 2011 var şanzıman yağı değişmiyormuş. Türkiye dışındayım. Şanzıman yağını değiştirin yola devam edin.

vastost ve orhan bilgiler için teşekkür ediyorum .
fakat aracın şanzıman yağ değişimine bakınca her 40 binde diye biliyordum benim aracım 40 binde değişmiş fakat bir daha gözükmüyor ,bu arada şanzımanın yağını değiştirdik şanzımanın alt taraftaki yağın toplandığı kapağı açtık ve içinde, kapağın dibinde
4 tane mıknatıs var mıknatısların üzerinde 1 ila 2 gr mı geçmiycek ağırlıkta metal birikmiş 7 senelik bir arabada bu kadar birikim herhalde normaldir ,bu konudada bilgilerinizi bekliyorum ,geri kaçırmanın normal olduğunu zaten belirtmiştiniz ,bu arada internette yağın değişimini yaptıktan sonra 100km sonra tekra değişimi öneriyor çünkü yağın boşaltılması demek iç kıssımda biriken yağın boşaltılması anlamına gelmiyormuş bir kıssımda kompresor veya türbin bölümünde kalıyormuş bu sebeple bir daha değiştirin deniyor tekrar teşekkür ediyorum bilgilerinizi bekliyorum.

discovery2' Alıntı:
vastost ve orhan bilgiler için teşekkür ediyorum .
fakat aracın şanzıman yağ değişimine bakınca her 40 binde diye biliyordum benim aracım 40 binde değişmiş fakat bir daha gözükmüyor ,bu arada şanzımanın yağını değiştirdik şanzımanın alt taraftaki yağın toplandığı kapağı açtık ve içinde, kapağın dibinde
4 tane mıknatıs var mıknatısların üzerinde 1 ila 2 gr mı geçmiycek ağırlıkta metal birikmiş 7 senelik bir arabada bu kadar birikim herhalde normaldir ,bu konudada bilgilerinizi bekliyorum ,geri kaçırmanın normal olduğunu zaten belirtmiştiniz ,bu arada internette yağın değişimini yaptıktan sonra 100km sonra tekra değişimi öneriyor çünkü yağın boşaltılması demek iç kıssımda biriken yağın boşaltılması anlamına gelmiyormuş bir kıssımda kompresor veya türbin bölümünde kalıyormuş bu sebeple bir daha değiştirin deniyor tekrar teşekkür ediyorum bilgilerinizi bekliyorum.

Vastost = Vosdost

Tam olarak yılını bilmiyorum ancak 2011 ve sonrası 3.2 did lerde şanzıman yağının çok zor koşullarda ( Dakar veya ağır off road ) ancak 100 bin km de bir değiştirildiğini yetkili servisten öğrendim.
Yağ değişiminde araçtan çıkan yağ çok kötü durumda değilse ( su almış veya özelliğini çok kaybetmemişse ) bence 100 km sonra değiştirmeye gerek yoktur. Yapılırsa iyi olur mu olur tabi çünkü mutlaka şanzıman içinde bir miktar yağ kalacaktır. 1-2 gram metalden sorun olmaz. daha önce dediğim gibi şanzımanda sorun gözükmüyorsa yola devam edin.

teşekkür ediyorum bilgiler için ,ben aracın gereken tüm yağlarını değiştirdim ,şanzıman ön arka diferansiyel yağı ve orta kıssmda bulunan arazı dişlileri işe ilgili bir yağlama yeri daha var,ve birde kardan yağı dişilisine gres bastırdım şu anda mükemmel herhangi bir soru yok

iyi çalışmalar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR