2008 Model Peugeot Boxer 13 M3 Dreamliner Karavan Dönüşümü

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Zafer Aksu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 248
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 72,610
Zafer bey, İzmir merkezli kullanımda 4 mevsim lastikleri kışın karlı yerlerde de gezebilme amacıyla mi tercih ettiniz.. genelde 4 mevsim lastiklerin verimsiz olduğuna dair yorumlar okumuştum ama kendim hiç kullanmadım.
Gürcan bey sizinde geri bildirim izle yazlık lastik aldım Lassa Transvey2 bilginiz olsun teşekkür ederim

MAR-LX1M cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Etiketler
Lastikler tamam 3802dabd54dab4a942658eb2f57e6974 0b36cf05c904ed0af35e3f160f1d8c9c Aafcd2e4b67375baac1b09f5a70b9d91 Dcfca5aaffb503c00b82aba04d9ada2f

12 volt tv sorununa en sonunda çözüm buldum..Ben lg aldım 19 volt ile çalışan... adaptörle çalışan herhangi bir tvye ki genelde 19 volt ile çalışıyorlar bu aleti araya koyunca 12-220 her iki sistemde de tv çalışacak..uygulamadan sonra resim atarım..

20191121 204638

20191121 205014

Gürcan bey sizinde geri bildirim izle yazlık lastik aldım Lassa Transvey2 bilginiz olsun teşekkür ederim

Zafer bey, güzel günlerde kullanın lastiklerinizi:smiley:
Sizi önümüzdeki hafta müsait olduğunuz bir vakit ziyaret etmek isterim. Belki biraz da çıraklık yapma fırsatı verirsiniz bize.. :wink:

Selam buzdolabı 1. Testte 30 saat çalıştı. Akü bitmedi ama 11.5 amper de invertör uyarı verdi kapatıp açtım 10 dakika sonra yine uyarı verdi. 10 amper küçük bir akü şarj cihazı aldım yavaş dolsun diye birde arkadaşımdan alıcam 30 amper 3 saattir şarjda 12.5 e çıkardı sabaha kadar bakıcam kaça çıkacak diye akü tam dolunca bir Test daha yapıcam buzdolabı için onuda paylaşırım 472b425a417c8f3c86f4a446d32683b4 46f9b84de45cd148d9c8d27ef84be9ae

Merhaba,
Bu hafta forumda sorun vardı giremedim. Bu hafta komple izalasyonu bitirdim. Yer ve tavan laminant bitti. 5 mm kaplama suntası ile arka bagaj yanlar ve kapıları kapladım. Arka yatak başlarını keçeli kumaş ile kapladım. Ayrıca koltuk yanı da kumaşla kapladım. Arka tarafa 2 hoparlör daha ekledim ve TV yi taktım. TV yi ön aküye bağladım sürekli şarj olduğu için zaten 12 volt. TV ön konsol teypten kontrol edilebildiği gibi ayrıca Aux kablosuyla araç ses sistemine de bağlanıp USB ve ya PC ile bağlantı yapılabilecek. Tavana 3 tane 1 metrelik kendiliğinden kanallı beyaz Led taktım. Tesisatlarını ayrı ayrı çektim. 3 ayrı Duy koydum ayrı ayrı açma kapama özelliği oldu yani ışık çok çok yeterli mobilya bitince 2 tane de gizli Led koyacağım loş ışık için. Sandıkları yapınca İnvertör ve Akü şarj cihazlarınıda tesisat ekleyeceğim. 600 watt invertör 60 watt lık amonyaklı mini buzdolabı ve gerekli durumlarda bilgisayar şarjı için kullanılacak. Bazı ufak el aletlerinide çalıştırıyor bana yeterli geldi. 20 amper akü şarj aleti belirli aralıklarla sitede kapalı garajda aküyü şarj edecek bazen aracın kendi aküsünü de bu şekilde şarj edeceğim. Yan çıtaları taktırdım arka plakalığı taktım. İkili koltuğu araç tavanına sabitledim gayet sağlam oldu. Baya yorucu oldu benim için bu haftasonu kendime izin verdim bir hafta boş geçicem sonrasında önce ön puf ile mobilyaya başlayacağım. Şimdilik durumlar böyle bütçe biraz zorlanmaya başladı ama yolun çoğunu geçtik sayılır bahara kadar böyle yavaş yavaş devam 858353c339b3414c9822bfa3d645eb78 2eae5f566333b2484cba52d9c5e92e60 8009aef6b28d5a9a635b20330c2f48a3 127d198bf0df8fbcbb5a904ef273a248 5532247d2c19c6886b83dbd0c34d1459 Cca374f7f4cb254511ec6d737541f758

Zafer bey, artık karavan havası oluşmaya başlamış, ellerinize emeklerinize sağlık..
Mutlaka değerlendirmesini yapmissinizdir ama, öndeki çiftli yolcu koltuğunu neden tekliye cevirmediginizi merak ettim. Çünkü bu haliyle yolculuk sırasında arka tarafa - çocukların yanına gidip gelme olayı imkansıza yakın oluyor. Size lazım olan da 4 kişilik yapı olduğunu sandığım için bu aşamada bu fikrimi paylaşmak istedim.

Zafer bey, artık karavan havası oluşmaya başlamış, ellerinize emeklerinize sağlık..
Mutlaka değerlendirmesini yapmissinizdir ama, öndeki çiftli yolcu koltuğunu neden tekliye cevirmediginizi merak ettim. Çünkü bu haliyle yolculuk sırasında arka tarafa - çocukların yanına gidip gelme olayı imkansıza yakın oluyor. Size lazım olan da 4 kişilik yapı olduğunu sandığım için bu aşamada bu fikrimi paylaşmak istedim.
Selam tabi çok düşündüm lakin biz 5 kişilik bir aileyiz o yüzden 4+1

Zafer Bey merhabalar, karavan yapım sürecinizi ilgiyle takip etmeye devam ediyorum:smiley: Ben de benzer bir araçla ile benzer aşamalardan geçiyorum. Fethiye'de yaşıyorum ama şu an için bir kaç günlüğüne izmir'deyim. Hazır buradayken aracın yan taraflarına eklemek istediğim camları halledeyim dedim. Acaba bu konu ile alakalı bildiğiniz bir usta veya bir dükkan var mı? Beni yönlendirmenizi rica edebilir miyim?

Zafer Bey merhabalar, karavan yapım sürecinizi ilgiyle takip etmeye devam ediyorum:smiley: Ben de benzer bir araçla ile benzer aşamalardan geçiyorum. Fethiye'de yaşıyorum ama şu an için bir kaç günlüğüne izmir'deyim. Hazır buradayken aracın yan taraflarına eklemek istediğim camları halledeyim dedim. Acaba bu konu ile alakalı bildiğiniz bir usta veya bir dükkan var mı? Beni yönlendirmenizi rica edebilir miyim?
Selam takip ettiğin için teşekkürler Evet var 6. Sanayide Sezer Oto Cam çok iyiler 550 lira teki en çok memnunum yardımcı olur Özkan abi bende arada Fethiye ye geliyorum iş için numaranızı bırakırsanız beni arayabilirsiniz bende geldiğimde bir kahvenizi içerim selamlar Özkan abinin no +905548719755 bu benim numaram 05325551895

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri