2008 Model Peugeot Boxer 13 M3 Dreamliner Karavan Dönüşümü

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Zafer Aksu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 248
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 72,684
Zafer Bey, hikayenizi bir solukta okudum heyecanla takip etmeye devam edeceğim. Maaşallah diyeyim de nazar değmesin. Çok güzel ilerliyorsunuz, son halini görmeyi sabırsızlıkla bekleyeceğim . Kolay gelsin...
Merhaba bir kaç ayı daha var ama hızlanacak artık çok teşekkür ederim görüşleriniz için

MAR-LX1M cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Etiketler
çok güzel bir anlatım merakla takip edeceğim. bende araştırma ve teknik öğrenme aşamasındayım. iki sene sonra kendi karavanımı yapmaya başlayacam(iki sene daha başka işlerim var :smiley: ). size kolay gelsin emeklerinize sağlık
Merhaba acelesi yok araştırmak hayal etmek araştırmak ta keyifli ama yapmak daha keyifli tabi

Kolay gelsin,umarım kapı fitillerinden randıman alırsınız.Ben alamadım,çünkü her aracın fitili aynı gibi gözükse de farklı imiş:(Ayrıca sabitlediğiniz arka kapıya büyükçe bir amortisörlü karavan camı takabilseniz(pahalı maalesefo_O)Süper olurdu diye düşünüyorum.Ben yeni yapacağım karavana mutlaka takacam o camı:smiley:
Selam kapı fitillerinden aşırı memnunum çok teşekkür ederim. Evet arkaya cam şık olurdu ama maalesef bütçeye takılıyoruz şimdilik

Merhabalar,
öncelikle güzel anlatımın için teşekkür ederim. Okuması ve takip etmesi çok keyifli bir hikaye oluyor.
Ben de karavan yapımı için geçen hafta Citroen Jumper aracımı aldım. Seninkine çok benzer şekilde 1 haftadır saatlerim oto sanayilerinde geçiyor :smiley:

Aklıma takılan bir soru var bilginiz var mı diye danışmak istedim. Ben de benzer şekilde yan taraflara camlar taktıracağım, bu taktıracağım camlar araç ruhsatında herhangi bir sorun yaratıyor mu? Bununla ilgili bilgisi olan var mı?
Merhaba hayırlı olsun ruhsat karavana dönerken zaten projede camlar çiziliyor yani sorun teşkil etmiyor ama faturalarını almayı unutmayın her zaman ulaşabilir fikir alabilirsiniz hayırlı olsun şimdiden

Merhaba Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun

Bu hafta bayram arası verdik. Ailece İstanbul'daydık. Hazır gelmişken birkaç malzeme aldım iç montaj öncesi. Dolap kapakları için Bas Çek kilit arıyordum klasik kullanılan 35 liralık kilitleri beğenmedim. 50 liraya iyi bir kilit buldum 12 tane ondan aldım resimlerini bugün paylaşırım. Haricen kapakların kenar bantları, ütü için koruyucu ( Pvc bantı yakmasın diye ) vidalar, 25 lik ve 45 lik metal uçlu. Menteşeler, bağlantı aparatları, raf için askı, Katlanır masa ayağı gibi malzemeleri aldım.

Bu arada aküyü neyin bitirdiğini buldum 2 hafta önce 200 liraya tamir ettirdiğim sarj dinamosu araç çalışmıyorken akım çekiyormuş bu konuda sizlerinde fikrini alayım diye düşündüm benim düşüncem şu anki sarj dinamosu tamir edilebiliyorsa yine tamir ettirip yeni bir şarj dinamosu alayım diyorum. Yeni alacağım dinamo 1.000 TL yenisini araçta eskisini yaşam akülerin sarjında kullanayım diyorum. Böylece yaşam aküsünü hem güneş paneli hem şarj dinamosu hemde 220 sabit elektrik girişi ile besleyebilirim.

Cumartesi arka kapının son işlemleri, tavan sepeti ve merdiveni birde arka sabit yatağın profillerini yapmaya çalışacağız sonrasında yalıtımla devam edeceğim.

Yeniden cumhuriyet bayramınızı kutlarım
A696095d21a04abc76c309f75a4a2a80

Aynısını geçen sene 20 tl den almıştım.Bu resmen soygun:(
20 liraydı bende geçen sene sorduğumda 30 35 lira olmuş onlar maalesef her geçen gün fiyatlar artıyor ama bizim maaşlar yerinde sayıyor işte bunlar hep bütçe aşımı artık mobilya için 6.000 lira hesaplanmıştım onuda mümkün olduğu kadar kendim yapacağım.
Bu arada tüm Karavan yapanlar için güzel bir söz bence bunun üzerine düşünmeliyiz.

"Mükemmel iyinin düşmanıdır"

Kesinlikle katılıyorum.Basit olsun işlevsel olsun ve tabii ki ucuz olsun.Ben karavanımı bu mantıkla yaptım ve bu mantıkla kar amacı gütmeden satışa çıkarttım. Hiç beklemediğim kadar yoğun bir ilgiyle karşılaştım.Kısmetse perşembe günü izmir den gelip alacaklar.

Bugün çok çalıştım bugün yaptığım diğer bir işlem ise dün tampon maceramı anlatmıştım 100 lira tamire istediler 120 liraya aldım tekini geçen sanayide boyacıya gidince alp beyazı Peugeot Boxer 2008 model dediğimde bana akrilik rutüş boyası vermişti. Daha doğrusu boyayı sprey haline getiriyorlar yanlış hatırlamıyorsam 35 liraya yaptı şişesini. Bugün gözüme panjur kaput alt tampon ve ufak far altı far üstü kapakları hoş gelmedi ya Allah Bismillah diyerek asıldım anahtar takımına ne var ne yok söktüm. Hepsini alp beyazıyla önce keçe zımoarayla zımparaladıktan sonra bir güzel boyadım. Sıra kaputa geldiğinde çok tereddüt etsemde gayet başarılı oldu. Tam zafer çığlıkları atarken önlem olsun diye etrafına çevirdiğim gazete uçup kaputa yapıştı. Önce biraz ağladım tabi sonra ne yapabilirim diye düşündüm tabiki bir şey yapamadım ve jantlardan devam ettim. Boya kurumaya başlayınca zımparalamaya niyetlendim ama gene olmadı en son sinirlenip boyanın yapışan kısmını sıpatula ile kazıdım ve yine kurumasını bekledim. En son kruuyunca 30 dk zımparaladım ve bir daha boyadım he hey sonuç başarılı. Ama olacağı bu ya heyecandan bu kezde sileceklerin altındaki plastiği kaplamamışım ve oda beyaz oldu. Sonra dedim ki ulan ya sen beni bitireceksin ya da ben seni. Komple heryeri kağıt bant ile kapayıp elime plastik boyasını aldım bu kezde bütün plastik aksamı boyadım işte sonuç ( gözlerim yaşlı oturdum gururla seyrediyorum) dip not boyayı önce kapı altındaki boyası çıkmış merdivende denedim sonra kaputa daldım after before ektedir efendim. Ekli dosyayı görüntüle 515310Ekli dosyayı görüntüle 515311Ekli dosyayı görüntüle 515312Ekli dosyayı görüntüle 515313Ekli dosyayı görüntüle 515314

elinize sağlık, çok güzel olmuş. benim diyen boyacıya taş çıkartırsınız

Günü boş gelmedik Migrostan çift yorgan ve çift yastık aldık. Yorgan çok kalın değil ama 8 ay yazı yaşayan ege için ideal artı battaniye olacak. Yastıklar ise test edildi oldukça başarılı yorgan 70 yastık 30 lira
21220f5059a9a9f45a02adff71e9f819
83d37134b888bb5f3254461be40624e4
66d1448b8129109df77cbf8c07d8c207

Merhaba iyi akşamlar yarına hazırlıklara başladım. Araç planını birde içeriye birebir çizdim ama tabi montajda sapmalar alıştırmalar mutlaka ve mutlaka olacaktır. Genel hatlarıyla planım çıktı diyebilirim. Yarın arka bagaj kapısı ve tavan sepetini bitiririz diye ümit ediyorum uzun bir gün olacak Allah yardımcım olsun
949fbdc7861395c33f1228151af0b071
439fa756c57beea3feb4c7a5cd03e27e
A91c7ebf6c328841d96c193a896cf843
7cf28d036d74939f97311bd7a6333331
58ec8c20b82b67b1f22dc3bd6fbec878
58c2314e4a2ceeea6df7360f72d93203

Merhabalar iyi pazarlar,
Dün arka bagaj kapısının alıştırmasını yaptık. İçeriye iki tane sürgülü kilit takacağım. Üst sepeti bitirdik sepetini içini ahsapla kaplayacağım ayrıca dışınıda akşapla kaplayınca bence güzel olacak. Merdiveni yaptık ama hava karardığı için montajını yapamadık. Şarj dinamosunu değiştirdim 850 liraya yeni dinamo aldım. Eski şarj dinamosunuda tamir ettirip ikinci dinamo olarak kullanacağım yaşam akülerinin şarjları için. Artık dışarıda çok işim kalmadı önümüzdeki haftadan itibaren izalasyona başlıyorum
7ec86909a89a2e74e2d49b1244cb6b07
C33001b882b4327132e57640b127c969
21705430cab09f6acc4a72f8123c7d16
2c83396f1759fd519c77154ae74949f5
Aa9fdcea897c8b440656fa469740ea8b
625c2b7889796acc6272be67bfc77edd

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR