2009 Fl2 Yardımmm

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ultrakedi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,281

ultrakedi

Yeni Üye
Merhaba Arkadaşlar
1 hafta önce 2009 fl2 sahibi olma mutluluğuna haiz oldum
Lakin aracın kullanım klavuzu yoktu ve ilk defa tanıştığım aracımda ufak sorunlar var çözemediğim
bu yüzden sizlerden yardım rica ediyorum
konu kaloriferi ve klimayı kullanabilme kabiliyetsizliğim :smiley:)
ısıtmak için kaloriferi açtığımda motor devrinin düşmesi ve orta açma kapama düğmesinde auto ışığının altında düşey turuncu ışığın yanması çözemediğim bir sorun
aynı anda eco ve off düğmesindeki off ışığıda sönüyor klima devreye girdi diye off a basınca tüm ışıklar sönüyor ısıtma duruyor yani sistem kapanıyor sanki ilk aldığımda böyle değildi ????
birde kaloriferi açınca motordan extra bir motor çalışıyormuş gibi ses geliyor (bende klima devreye giriyor diyorum çünkü arabanın rolantisi düşüyor) bu da yakıtı olumsuz yönde etkiliyor
bunun normal çalışma sistemi nedir lütfen yardım
şimdiden teşekkürler sağ olun var olun (az gülün ama bana he :smiley:))

Merhaba Arkadaşlar
1 hafta önce 2009 fl2 sahibi olma mutluluğuna haiz oldum
Lakin aracın kullanım klavuzu yoktu ve ilk defa tanıştığım aracımda ufak sorunlar var çözemediğim
bu yüzden sizlerden yardım rica ediyorum
konu kaloriferi ve klimayı kullanabilme kabiliyetsizliğim :smiley:)
ısıtmak için kaloriferi açtığımda motor devrinin düşmesi ve orta açma kapama düğmesinde auto ışığının altında düşey turuncu ışığın yanması çözemediğim bir sorun
aynı anda eco ve off düğmesindeki off ışığıda sönüyor klima devreye girdi diye off a basınca tüm ışıklar sönüyor ısıtma duruyor yani sistem kapanıyor sanki ilk aldığımda böyle değildi ????
birde kaloriferi açınca motordan extra bir motor çalışıyormuş gibi ses geliyor (bende klima devreye giriyor diyorum çünkü arabanın rolantisi düşüyor) bu da yakıtı olumsuz yönde etkiliyor
bunun normal çalışma sistemi nedir lütfen yardım
şimdiden teşekkürler sağ olun var olun (az gülün ama bana he :smiley:))

Selam
Öncelikle hayırlı olsun aradan bir ay geçmiş belki çözmüşsünüzdür konuyu. Program butonuna basarsanız hızlı buğu çözümüdür klima ve cam ısıtıcılarını aynı anda açar
Auto bildiğiniz auto klima ayarı derecesi ayarlanır sağ ve sol olarak ,klima devreye girer
Klimasız ısınmak için sadece ortadaki hız ayarı düğmesini açıp üfleme hızı ayarlanır istediğiniz yöne butonlara basarak üflemeyi yönlendirebilirsiniz
Off da kapatma zaten

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Çevrimiçi üyeler

Geri