2009 Sorento Hakkında Merak Ettiklerim

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Accipiter Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 15
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,245

Accipiter

Ana Kamp
Arkadaşlar 2009 model Sorento alma niyetim var. 60.000 seviyelerinde fiyatları var ve 4x4 dizel otomatik bir araç için aklıma çok yatıyor fakat;

* kronik sorunu var mıdır?
* yakıt tüketimi 100km'de ne kadardır?
* bu araç konusunda özellikle dikkat edilmesi gereken noktalar var mıdır?
* son olarak da özetle bu araç alınabilecek bir araç mıdır sizce?

Etiketler
1.kronik sorun yok bakımlı orjinal fazla kurcalanmamış olursa memnun kalırsınız
2. Yakıt bende 2005 140 hp var 170 hp olanlar benden 1 lt az yakar ama ne hikmetse o kadar yalancı var ki bir sitede 5-6 lt yaktığını iddia eden de var hesabım aynı yolu gidiş ve dönüştür %20 şehir içi vardır sakin kullanımda 9.3 lt 100km yola yakıt ve süratli (140-180) gibi uzun yolda şehir içi trafikte yakıt ayni 13lt çevre yolundan 110 km hız ile 10-11.5 lt arası yakıt harcıyorum rüzgarı arkama alıp veya rampa aşahı salıp yol bilgasarından gördüğüm 7lt rakkamı değil depoyu full doldurup git gel yaptıktan sonra tekrar doldurarak ve bir miktar şehir içi dahil rakkamlardır 2 ton 4x4 arac için çok değil bence
3- ilk yada 2 sahibinden özenle kullanılıp bakımları zamanında yapılmış araç alırsanız dikkat gerektirecek durum olmaz
4- parçası her yerde var birçok lüks araca nazaran ucuz ustasıda var

1.kronik sorun yok bakımlı orjinal fazla kurcalanmamış olursa memnun kalırsınız
2. Yakıt bende 2005 140 hp var 170 hp olanlar benden 1 lt az yakar ama ne hikmetse o kadar yalancı var ki bir sitede 5-6 lt yaktığını iddia eden de var hesabım aynı yolu gidiş ve dönüştür %20 şehir içi vardır sakin kullanımda 9.3 lt 100km yola yakıt ve süratli (140-180) gibi uzun yolda şehir içi trafikte yakıt ayni 13lt çevre yolundan 110 km hız ile 10-11.5 lt arası yakıt harcıyorum rüzgarı arkama alıp veya rampa aşahı salıp yol bilgasarından gördüğüm 7lt rakkamı değil depoyu full doldurup git gel yaptıktan sonra tekrar doldurarak ve bir miktar şehir içi dahil rakkamlardır 2 ton 4x4 arac için çok değil bence
3- ilk yada 2 sahibinden özenle kullanılıp bakımları zamanında yapılmış araç alırsanız dikkat gerektirecek durum olmaz
4- parçası her yerde var birçok lüks araca nazaran ucuz ustasıda var

cevabınız için çok teşekkürler. bir araç var aklımda. soldan darbe almış sanırım. değişen parçaları: direksiyon kutusu, aks ön sol, radyatör panel sacı, intercooler komple, far sol, on tampon bakalifti, salıncak ön sol, viraj demiri ön, helezon yayı ön, ön aks rulmanı sol, ön amartisör sol, stop lambası sol.

liste epey kabarık gibi :D

ben teknik olarak çok da anlamam açıkçası. bu araç kesinlikle alınmaz mı yoksa bu parçaların değişmiş olması hayati değil midir? bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz?

Ben ticaret yapmıyorum Kişisel fikrim sorento hak ettiği fiyatı bulamayan bir araç hasarlısıda bir okadar değeri düşüyor alınmaz yada satılmaz diyemem ekpertiz firmalarına gösterip test yaptırıp alınabilir ucuz alıp ucuza satarsınız diye düşünüyorum

Ben ticaret yapmıyorum Kişisel fikrim sorento hak ettiği fiyatı bulamayan bir araç hasarlısıda bir okadar değeri düşüyor alınmaz yada satılmaz diyemem ekpertiz firmalarına gösterip test yaptırıp alınabilir ucuz alıp ucuza satarsınız diye düşünüyorum

tekrar teşekkürler..

o kadar parçası değişen aracı düzgün toplayan usta varmı? belki vardır ama hiç denk gelmedim. bence önden kaza geçmişi olmayan bir araca bakın.

o kadar parçası değişen aracı düzgün toplayan usta varmı? belki vardır ama hiç denk gelmedim. bence önden kaza geçmişi olmayan bir araca bakın.

teşekkürler aynen öyle yapıp kazasız bir sorento aldım bugün. biraz daha fazla ödedim tabii ama kafam şimdi rahat...

Hayırlı olsun güle güle kullanın resim isteriz

çok teşekkürler,sağolun. fotoğrafı burada:

NOBWN0

Hayırlı olsun çok güzelmiş aracınız. Rabbim kaza bela vermesin inş.. Daha önce 2004 vardı bende. Şimdi 2009 X-force düşünüyorum. İnş temiz bir şey denk getiririm..

çok teşekkür ederim. Allah hiçbirimize kaza bela göstermesin. Ben aracı alırken bir süre bekledim, iyice inceledim. İnşallah hayırlısı olur..

Beyaz Renk ya da Gümüş Gri nasıl olur sizce? Piyasada çok yok bu renkler. Sırf siyah rengin çilesinden dolayı çekiniyorum. Aslında siyah çok daha yakışıklı duruyorda. Eski sorentomu her hafta yıkamaktan gına gelmişti. Bundan dolayı gümüş gri ya da beyaz düşünüyorum..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,410
Kayıtlı Üye Sayımız
172,066
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri