2010 Fiat Ducato L4h2 Karavan Yapımına Başlıyoruz

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Karavanlahayat Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 119
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 38,219
Merhaba,
Ankara'da yoğun yağış altında kalmış olsak da hafta sonunu değerlendirmek için Kızılcahamam Şahinler Tabiat parkına kampa gittik. Bu sırada tenteyi de yağışta denemiş olduk :smiley: Kurulum kolaylığı ve su geçirmezliği ile hakkını verdi.

Ankara merkeze 80 km uzaklıktaki Şahinler tabiat parkına kişi başı 50 TL ödeyerek girdik. Çocuklara ücret almadılar. (buradaki ücretleme biraz kafalarına göre gibi geldi bana ama tartışmadık). milli parklar uygulamasında karavan giriş ücreti 45 TL görünüyormuş. sonradan uygulamadan gördük. Giderseniz dikkat etmenizde fayda var.

İçeride çok geniş ve birbirinden uzak-izole bir kamp alanı var. günübirlik piknikçiler için göl etrafında çeşitli imkanlar mevcut (wc, çeşme v.s.) Doğa yürüyüşü için mükemmel. Yola yakın olmasına rağmen yol sesi neredeyse hiç gelmiyor. iç bölgede duyma ihtimaliniz yok.

Yüksek çam ağaçları bol gölgelik alan imkanı sunuyor. Yaz için güzel.

Genel olarak bize güvenli geldi. Çadır kampçıları yoğun. Ateş yakmaya ne yazık ki izin veriyorlar.

Bilgilerinize.

selamlar.
Hemen yanıbaşındaki Yayla Mokamp'da güzeldir hani...

Etiketler
Hemen yanıbaşındaki Yayla Mokamp'da güzeldir hani...
Yücel bey merhaba,

bir sonraki Ankara kıyısındaki kamp alanları listemizde Mocamp da var. Aslında ilk çıkış niyetimiz Mocamp olacaktı ancak karavancı bir arkadaşımızın tavsiyesi ile burayı deneyimlemek istedik. İyi ki de gitmişiz :smiley:

Tavsiyeniz için teşekkürler. Selamlar.

Yücel bey merhaba,

bir sonraki Ankara kıyısındaki kamp alanları listemizde Mocamp da var. Aslında ilk çıkış niyetimiz Mocamp olacaktı ancak karavancı bir arkadaşımızın tavsiyesi ile burayı deneyimlemek istedik. İyi ki de gitmişiz :smiley:

Tavsiyeniz için teşekkürler. Selamlar.
Yayla Mokamp Alafranga tuvaleti bulunan, temiz,nezih, yemyeşil, düzenli ve oldukça dinlendiricidir. Yılda pekçok defalar Yayla Mokampı ziyaret ederim. Bana mesire yerinden ziyade kamp zevkini yaşatan bir yerdir.
Yayla Mokamp'ı deneyimlemenizi tavsiye edebilirim.
Sevgiler..

Araçta koltuktan dönüşen yatak var mı?
Merhaba.
Öncelikle hayırlı olsun. Aklıma takılan bir konu var. "Yatağa dönüşebilen koltuk" konusu. Bu yataktan kasıt aracın arka kısmına yaptığımız 130-140 cm x 200 civarında olan yatak mı yoksa şöför arkasına yapılan oturma gurubundanki yatağa dönüşebilen koltuklar mı ?

Merhaba.
Öncelikle hayırlı olsun. Aklıma takılan bir konu var. "Yatağa dönüşebilen koltuk" konusu. Bu yataktan kasıt aracın arka kısmına yaptığımız 130-140 cm x 200 civarında olan yatak mı yoksa şöför arkasına yapılan oturma gurubundanki yatağa dönüşebilen koltuklar mı ?

Hocam teşekkürler,

Darısı tüm isteyenlere olsun diyelim.

Aslında her ikisi de aynı işi görüyor. Uyumak için bir Alan olması gerekiyor. Aşağıda daha açıklamalı şekilde yazdım.

Selamlar.

TSE'nin baktığı ana dizayn şartları:
  • Koltuk ve masa (Ön ya da arka kısımda oturma ve yemek yeme ve günlük kullanım amaçlı)
  • Yatak ( Ön veya Arka kısımda Sabit ya da koltuklardan da dönüştürülebilen yatak)
  • Yemek yapma alanı (Burada ocak sabit ve seyyar olabiliyor)
  • Depolama imkanı sunan bir bölme / dolap

öncelikle hayırlı olsun bende başlayacağım hazırlık aşamasındayım bende sizin gibi 4 kişi seyhat edebilecek gibi ruhsat çıkarmak istiyorum 4 kişilik ruhsat için hangi aşamalardan geçtiniz yada geçeçeksiniz bilgi verebilirmisiniz

öncelikle hayırlı olsun bende başlayacağım hazırlık aşamasındayım bende sizin gibi 4 kişi seyhat edebilecek gibi ruhsat çıkarmak istiyorum 4 kişilik ruhsat için hangi aşamalardan geçtiniz yada geçeçeksiniz bilgi verebilirmisiniz
Merhaba,

Çok teşekkürler, dilerim siz de kolaylıkla ve sağlıkla karavanınıza kavuşursunuz.
Öncelikle hangi araçtan başlayacağınıza göre cevap değişecektir.
Panelvan'dan dönüştürülecek ve yeni koltuk koyulacak ise sertifikalı koltuklar ile projelendirme sonrasında tse kontrolü sonrasında ruhsata işlenebilir.
Minibüsten dönüştürecekseniz, orjinal koltuklarda değişiklik yapmadan projede koltukların görülmesi yeterli oluyor. (süreçlerde bir değişiklik olmadıysa tabi) Sadece koltuk sayısı düşümü yapılıyor. biz 16 kişilkten 5 kişilik olarak revize ettirdik.

Selamlar.

Merhaba,

Çok teşekkürler, dilerim siz de kolaylıkla ve sağlıkla karavanınıza kavuşursunuz.
Öncelikle hangi araçtan başlayacağınıza göre cevap değişecektir.
Panelvan'dan dönüştürülecek ve yeni koltuk koyulacak ise sertifikalı koltuklar ile projelendirme sonrasında tse kontrolü sonrasında ruhsata işlenebilir.
Minibüsten dönüştürecekseniz, orjinal koltuklarda değişiklik yapmadan projede koltukların görülmesi yeterli oluyor. (süreçlerde bir değişiklik olmadıysa tabi) Sadece koltuk sayısı düşümü yapılıyor. biz 16 kişilkten 5 kişilik olarak revize ettirdik.

Selamlar.
kapalı panelvan aldım 15m3 birkaç yeri aradım bu konuyla ilgili siz karavanınızı yapın bitirin bize gelin biz projelendirelim diyorlar ama bir arkadaşımda eğer arkada yolcu taşıyacaksan araç boş olacak önce koltuğu koyup teste gideceksin dedi onay aldıktan sonra karavanını bitir diyor hangisi doğru şaştım

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri