2010 Hyundai Santa Fe 2.2 Crdİ 197 Ps

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan MuratHoca6887 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 24
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 16,241

MuratHoca6887

Ana Kamp
Arkadaşlar bu araç hakkında biraz bilgiye ihtiyacım var..
* Yakıt tüketimi
* Bakım Masrafları
* Parça Sorunu
* Kronik Sorunları(varsa)
* Konfor... vs...

Bu araçtan almayı düşünüyorum bu ara. 7 kişilik olması önemli kriterlerimden biridir. Bildiğim bir araç değil. Forumlarda da genelde 2010 öncesi (150 PS olan) santafelerle ilgili bilgiler var.

4X4 modu nasıldır? Off road olarak düşünmüyorum(zaten offroad yapılacak bir araç gibi durmuyor) ama biraz engebeli piknik alanları için yeterli midir? 35-45 cm kadar suyun içinden geçip gider miyiz mesela? Yükseklik olarak yeterli midir? Canlı olarak yakından hiç görmedim aracı. Yaşadığım yerde malesef yok bu araçtan..

Teşekkürler..

Etiketler

Yeni gördüm mesajınızı.

Bende 2009 model ama 155 HP olan 7 kişilik var. Bu ara model. 150 HP de değil, 197 'de. Ama aldığımdan beri chip tuning ile kullanıyorum. 185 HP civarı.

İlk sahibiyim, 9 yıldır tek büyük sorun şanzıman dan çıktı. 140.000 de aracım bu yaz yolda bıraktı. Komple şanzıman değiştirdik. 100.000 de trigger bakımı yapmıştım sadece. Kronik sorunu şanzıman mış. Öyle dediler. 15.000 TL ye 2 el mal oldu. Sıfırı 27.000 dediler. Aslında sıfır alacaktım, kurlardan önce idi, 1-1,5 ayda gelir dediler. Beklemek istemedim. Muhtemelen kur artışı ile şimdi 40 civarı olmuştur.

Yakıt uzun yolda 8 lt civarı. Ş.içi kısa mesafe de 14-15 i buluyor. İstanbul içi karışık 10 lt oluyor.

Aldığımda navigasyon lu geri görüş kameralı multi-medya taktırmıştım, NECVOX marka. Eskidi teknoloji olarak ama memnunum. Navi güncellemesini yapıyorum SD kart ile, sorunsuz.

Derileri trimleri kaliteli. Ses yıpranma yok. Bu sene satacaktık. Ama daha iyisi ne alacağız 7 kişilik derken karar veremedik, kurlar çıktı vs kısmet değilmiş.

Genel olarak memnunum. Temizi tavsiye ederim. F/P olarak çok başarılı.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yeni gördüm mesajınızı.

Bende 2009 model ama 155 HP olan 7 kişilik var. Bu ara model. 150 HP de değil, 197 'de. Ama aldığımdan beri chip tuning ile kullanıyorum. 185 HP civarı.

İlk sahibiyim, 9 yıldır tek büyük sorun şanzıman dan çıktı. 140.000 de aracım bu yaz yolda bıraktı. Komple şanzıman değiştirdik. 100.000 de trigger bakımı yapmıştım sadece. Kronik sorunu şanzıman mış. Öyle dediler. 15.000 TL ye 2 el mal oldu. Sıfırı 27.000 dediler. Aslında sıfır alacaktım, kurlardan önce idi, 1-1,5 ayda gelir dediler. Beklemek istemedim. Muhtemelen kur artışı ile şimdi 40 civarı olmuştur.

Yakıt uzun yolda 8 lt civarı. Ş.içi kısa mesafe de 14-15 i buluyor. İstanbul içi karışık 10 lt oluyor.

Aldığımda navigasyon lu geri görüş kameralı multi-medya taktırmıştım, NECVOX marka. Eskidi teknoloji olarak ama memnunum. Navi güncellemesini yapıyorum SD kart ile, sorunsuz.

Derileri trimleri kaliteli. Ses yıpranma yok. Bu sene satacaktık. Ama daha iyisi ne alacağız 7 kişilik derken karar veremedik, kurlar çıktı vs kısmet değilmiş.

Genel olarak memnunum. Temizi tavsiye ederim. F/P olarak çok başarılı.

Detaylı bilgiler için teşekkür ederim. Piyasada genelde 2010 makyajlı kasa öncesi SantaFe var. O yüzden makyajlı kasa kullanıcısı bulmak çok zor..
Bu arada şehiriçi 14-15 lt yakıt çok geldi bana. 2004 sorento vardı bende. O da şehir içi 14 lt yakardı. Güncel fiyatlarla şehiriçi bu araç insanın canını yakar biraz.
"Yeni kasa için 10 lt yakıt olsa şehir içi iyi" diyecem artık :smiley:

Şehir içi gerçek anlamda ama. İstanbul içi ortalamasını şehir içi diye algılayanlar var.

Bu günde 3-4 km. Motor ısınmadan, bakkal çakkal, komşu gezmesine giden eşimin ortalaması. Çok değil bence. 1.6 binekler bile bu şekilde 10 lt rahat görür. Araç 2 ton ve motor 2.2 lt. Ayda 1/2 depo bile yakmaz eşim. Senede 6-8 bin Km yapar. Onun da 2-3 bini yazlığa gidip gelmede. Bence F/P olarak alınır bir araç. Yedek parça vs sorunu yok. X5 veya GL konforunda değil ama fiyatı da ona göre. VW den daha ucuz kullanım maliyeti.
Detaylı bilgiler için teşekkür ederim. Piyasada genelde 2010 makyajlı kasa öncesi SantaFe var. O yüzden makyajlı kasa kullanıcısı bulmak çok zor..
Bu arada şehiriçi 14-15 lt yakıt çok geldi bana. 2004 sorento vardı bende. O da şehir içi 14 lt yakardı. Güncel fiyatlarla şehiriçi bu araç insanın canını yakar biraz.

merhabalar..siteye yeni üye oldum...aracı aldınız mı ? bende 2007-2009 santa fe düşünüyorum...kamp ve piknik için...arkadaşta vardı bir zamanlar..binmiştim...harikaydı..genişliği sessizliği sağlamlığı....200.000 km ye gelince satmışlardı...çıkan tek sıkıntı direksiyon ile ilgiliydi...aldıysanız izlenmleriniz nedir ?

merhabalar..siteye yeni üye oldum...aracı aldınız mı ? bende 2007-2009 santa fe düşünüyorum...kamp ve piknik için...arkadaşta vardı bir zamanlar..binmiştim...harikaydı..genişliği sessizliği sağlamlığı....200.000 km ye gelince satmışlardı...çıkan tek sıkıntı direksiyon ile ilgiliydi...aldıysanız izlenmleriniz nedir ?
Temiz bir araç denk getiremedim bir türlü malesef. Şimdilik Ford S-max var 7 kişilik. Çok memnunum ama 4x4 olmadığı için satacam. Bu araçla gitmek istediğim yerlere gidemiyorum.
Santa Fe arayışlarım devam ediyor. Bi tane X5 buldum 7 kişilik ama yine de 2011 Sorento ve SantaFe bakıyorum. Malum X5 biraz tuzlu diğerlerine göre.

Temiz bir araç denk getiremedim bir türlü malesef. Şimdilik Ford S-max var 7 kişilik. Çok memnunum ama 4x4 olmadığı için satacam. Bu araçla gitmek istediğim yerlere gidemiyorum.
Santa Fe arayışlarım devam ediyor. Bi tane X5 buldum 7 kişilik ama yine de 2011 Sorento ve SantaFe bakıyorum. Malum X5 biraz tuzlu diğerlerine göre.

Ben şu aracı buldum..
2009 Hyundai Santa Fe 2.2 CRDi 111.900 TL Galeriden satılık ikinci el - 747324789

Biraz fiyat düşmesini bekliyorum...çok yüksek fiyat çekmiş...bakalım...kısmet

Hocam o paraya bir sürü yeni kasa yeni motor şanzıman olanı var. Varsın 150 bin km de olsun. Aşırı uçuk bir rakam o araç. O modelde bir santafe için 100 bin TL bile çok.70-80 Bin TL arasında çok var onlardan.

Hocam haklısında km düşük diye düşünüyorum...Ne bileyim hayatımda hiç 2.el almadım...yıpranmamış olsun diye

Hocam o paraya bir sürü yeni kasa yeni motor şanzıman olanı var. Varsın 150 bin km de olsun. Aşırı uçuk bir rakam o araç. O modelde bir santafe için 100 bin TL bile çok.70-80 Bin TL arasında çok var onlardan.

150 binde alsam..3-4 yıl kullansam 200 binde araç satılır mı ? Al sat yapmayacağım 3-4 sene kullanmak istedim

Hocam ben santa fe kullanıcısıyım fakat 2009 model için fiyat çok yüksek makyajlı ve 197 hp lik 2010 ve sonrası yani 2011 model olan olmuş olsa neyse fiyat iyi diyeceğim ama 2009 için rakam çok yüksek

Lthmb 515833318c4e

Hocam ben santa fe kullanıcısıyım fakat 2009 model için fiyat çok yüksek makyajlı ve 197 hp lik 2010 ve sonrası yani 2011 model olan olmuş olsa neyse fiyat iyi diyeceğim ama 2009 için rakam çok yüksek

Valla herkes aynı şeyi söyleyince vazgeçtim...Peki 2010 -2012 6 ileri otomatik versiyonu 150-160 bin km aralığında alırsam 200 bine geldiğinde satabilir miyim ? Yazdığım gibi sürekli model yenilemek istemiyorum..3-4 yıl kullanırım...
Bir de bunu buldum...
2010 Hyundai Santa Fe 2.2 CRDi 115.111 TL Sahibinden satılık ikinci el - 709173697

Evet bu makyajlı kasa olanı 197 hp lik olanlardan buna bu paralara yakın verilebilir. Pazarlık yapma yeteneğinize bağlı ne kadar uygun alabilirseniz o kadar iyi

Hocam satılmayan araba yok. Avatar resimdeki araç 2001 model 3.2 v6 motor opel frontera 220 bin km de satmıştım. Satılmazsa bu satılmazdı. Hakikaten hyundai santa fe ler çok sağlam çok konforlu ve bakımını yaptırdığın sürece kolay kolay arıza çıkartmazlar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri