2010 Mondial Rapıdo 400---GS 400 :)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan İbrahim35 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 50
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 17,811

İbrahim35

Kamp I
Yer
İzmir/Urla
Mondial 2010 yılınabirçok yeni modelle giriyor. Özellikle yüksek hacimli motorların yapılması.En büyüğü ise Enduro sınıfı olan 400 cc lik Rapıdo. 380 cc su soğutmalı motorunla 30 beygirlik bir güç ve 5500 dv/dk da 30nm tork sunmakta. Özelliklede GS tarzı bir görüntüye sahip olması.Ön jant ve arka jantın aynı ebatta olması dezavantaj olabilir ama Mondialin böyle bir modelle girmesi gerçekten büyük başarı.Bakalım yakın zaman da daha kapsamlı bilgiler paylaşılır. Buyrun birkaç foto;

Etiketler

Ynt: 2010 Mondial Rapıdo 400---GS 400 :smiley:

asfalt için değilde enduro tarzı olarak düşünülebilir parçalar dağıldıktan sonra motor yerine oturur bir şekilde sonrada arazi için süper olur öncelikli kural parça sıkıntısı olmadığı gibi parçanında bol olması,bu düşüncem sadece arazi modelleri için geçerli.kuros,için ve enduro,racing türü vasatın ötesinde olamaz sonuçta çin üretimi o kadar yüksek hızlara bu tür makinalara güvenilmez. ;)arkası sağlam sonuçta UĞUR getiriyor.

bu enduro ses getirir fiyatı ne olacak acaba.

40602979

Ufuk hocam bencede bu enduro ses getircek. Fiyatıda eğer makul bir şekilde olursa çok kişi enduro tadına varacak bu motorla.

Bayram abi sana katılıyorum fiyat konusunda.7000 lirayı aşmamalı diye düşünüyordum bende.10000 derlerse bencede hiçbir anlamı kalmaz

İbrahim35' Alıntı:
Bayram abi sana katılıyorum fiyat konusunda.7000 lirayı aşmamalı diye düşünüyordum bende.10000 derlerse bencede hiçbir anlamı kalmaz
evet ibrahim düşünsene 2.ci el bitane dr350 aldıgını 98 modeli buna hertürlü taş çıkartır ve en temizi 5000 lirayı geçmez .ömürlük de kullan hem oda 30 hp aynı güç fakat ayrı teknonoji ve saglam malzemesi olan motor bunlar göz önünde tutulursa dr350 alınır .6000 mondial için iyidir

kuroscu' Alıntı:
evet ibrahim düşünsene 2.ci el bitane dr350 aldıgını 98 modeli buna hertürlü taş çıkartır ve en temizi 5000 lirayı geçmez .ömürlük de kullan hem oda 30 hp aynı güç fakat ayrı teknonoji ve saglam malzemesi olan motor bunlar göz önünde tutulursa dr350 alınır .6000 mondial için iyidir

Katılıyorum kesinlikle Bayram abi. Arada 10 sene fark olsa bile dr derim bende

bayram abi,çin malı olsun sonuçta arkası sağlam UĞUR getiriyor bol yedek parça ve servis demek zaten ucuz parçaları,dağılan dağılır sonra dağılacak parça kalmaz taşlar yerine oturur bayram abi. ;) :D

Bu motor BMW XXXXGS görüntülü motorum olsun asfaltta gideyim arada sarı tabelalı yollara girebileyim diyenler için uygun olacak.
2006 senesinde bir Çin malı enduro aldım. Bu zamandan sonra zorda kalırsam Ramzey alırım ama kendini kanıtlamadan bu makinayı almayı tavsiye etmem.

Daha önce Mondial marka motosiklet kullanan arkadaşlarım oldu. İlk alındığında motorlar güzel ama bir süre sonra ordan burdan ses gelmeler, dökülmeler, paslanmalar başlıyor özellikle plastik aksamdaki kalite düşüklüğü motoru bir süre kullandıktan sonra ortaya çıkıyor.

Aslında birçok kişinin yanıldığı bir durum var. " Çin malı kötüdür " hayır yanılıyorsunuz. Çinliler gayet kaliteli mallar üretiyor, ölümü gelmeyecek motor blokları dökebiliyor, japon motorlarına parmak ısırtacak motorlar üretebiliyorlar. Asıl iş Türk ithalatçıda.
Size bir anımı kısaltarak anlatayım;
Bir toplantı masasındayız. Bir tarafta tanınmış bir Türk firma, öbür tarafta çinli imalatçı firma. Ben sadece misafirim konuşulanları dinliyorum. Bizim Türk firması çinliye bir parça gösterdi ve dedi ki bu ürünü ne kadara üretirsiniz. Çinlı baktı evirdi çevirdi, arkadaşları ile konuştu ve dedi ki 5 dolara aynısını yaparım dedi. Bizim Türkler dedi ki " Peki 3 dolara olmaz mı? " Çinliler dedi olur hatta 2.5 dolara bile üretiriz dedi. Bizim Türklerin gözü parladı ve sordu. Peki nasıl olacak bu?

Çinliler dedi ki : Boyasını 2. sınıf kullanacaz, 3. sınıf krom kullanacaz, paslanmaz çelik değil de demir civata kullanacaz ... bunun gibi teknişk özellikler saydı ve bu değişiklikleri yaparsak 2,5 dolara mal ederiz fakar bize gösterdiğiniz numune kalitesinde olmaz dediler. Bizim türklerin ağızları kulaklara vardı ellerini oğuşturarak kabul ettiler ve o ürünleri ürettirdiler piyasaya sürdüler.

Demek istediğim şu : Çinliler kalitesiz mal üretmiyor, Bizimn türkler kalitaesi düşük mallar ürettirip ithal ediyor Bu durumda kümse İthalatçıya birşey demiyor, günnah keçisi Çinliler oluyor. Mondialin bu motoru da yukarda anlattığıma örnek teşkil eder. Yani bu motorun kalitesi tamamen ithalatçının insiyatifine bağlı

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,420
Kayıtlı Üye Sayımız
172,067
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri