2012 Mİtsubİshİ L 200 4x2 İntense Otomatİk Lastik Yardım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ynoscooper Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,003

ynoscooper

Yeni Üye
Yer
istanbul
Web
www.instagram.com
merhaba ,2012 MİTSUBİSHİ L 200 4X2 İNTENSE OTOMATİK alarak aranıza katılmayı dusunuyorum ,benım en onemlı sorum lastık ebatları konusunda olacak ,aracı yuzde 90 asfaltta kullanmayı dusunuyorum , standartta gelen lastık ebatı 245/70 r16 capında buda 75 cm yukseklık edıyor ,degıstırmeyı dusundugum ebat 265/70 r 17 buda 80 cm edıyor bu 2.5 cm lık yukselme cok benı etkılemez fakat sızın forumlarda okudugum 2 lıtreye yaklasan yakıt artısı bu ısraf gıbı gelıyor asfaltta ozellıkle ,aracımın dolgun gozukmesı ıcın lastıklerı dısarı cıkarmak ıcın eksı ET jantta kullanmayı dusunuyorum aslında aracımı tam tersı alcaltmayada calısabılırım benım amacım asıl gorseklık lastık davlumbas boslugunu doldurmak ,forumdakı engın bılgılerınız ıcın sımdıden tesekkurler Ishi L200 Barbarian Black Carscoop625255B225255D

dusundugum bu dogrultuda lastıklerde

77968618.jpg

Etiketler
Merhaba, L200 konusunda acemi olmama rağmen lastik konusunda 265/70R17 lastiğinizin sizi 245/70 R17 ye göre yerden tam 2,8 cm. daha yükseğe kaldıracağını belirtebilirim. Bu dönüş çapı artışının matematiksel olarak hesabını bilmemekle birlikte 2 litrelik ek bir israf getireceğini sanmıyorum. Ayrıca 2009 4x4 aracımda 275/70 R17 çamur lastikleri var ve uzun yolda 2000 - 2500 devirle ortalama 90 - 110 km. hızla 9 litre yakıyor, bu da fabrika verilerinin 2,5 litre üzeri demektir ki araçta farklı problemlerim bile olmasına rağmen ben bu artılşı görüyorsam, sizin sağlıklı bir araçta bu lastik değişimiyle 2 litre artış görmeniz mümkün değil gibi görnüyor. Umarım yardımcı olur.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Geri