DOĞA SPORLARI OFF-ROAD KARAVAN DÜNYASI İKİ TEKER NAVİGASYON VE HABERLEŞME FOTOĞRAFÇILIK GEZGİNİN DÜNYASI GENEL KONULAR YARDIM İLETİŞİM

2013 Fiesta 1.25 Benzinli Aracım İçin Karavan Önerisi

'ÇEKME KARAVAN' forumunda camperoguz tarafından 26 Haziran 2019 tarihinde açılan konu 347 kişi tarafından okunmuş, 3 cevap yazılmıştır

1. camperoguz

camperoguz Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    0
    Arkadaşlar herkese iyi forumlar.

2013 Fiesta 1.25 Benzinli Aracım İçin Çekme Karavan Almayı Düşünüyorum. Baktığım Karavan May Karavan 3600. Outfit Matching Car and Caravan sitesinden sorgulama yaptım ama bu analiz ne kadar gerçekçi bilemedim. Bu Karavan İle Aracım Nasıl Bir Performans Sergiler? Bilgisi Olan Arkadaşlar Yardımcı Olabilirmi?

Şimdiden Teşekkürler.

Etiketler:

2. msafacan

msafacan Safa Can

Alınan Beğeni:
    18
    Meslek:
    Sosyolog
    Selamlar aracınızın teknik verilerine göre 85 beygir 114 nm tork değeri üretebiliyor. Aracınızın ağırlığı ise 1055 kilo. May 3600 gibi 750 kg bir karavanı limitlerde çekebilirsiniz belki. Ancak rahat bir sürüş olmayacaktır elbette. Özellikle rampalarda aracı epey zorlayacaktır. Aracın motoru ve yürüyeni normalden çok daha hızlı yorulacaktır. Daha rahat bir sürüş için dizel bir araç her zaman tavsiye edilendir.

3. camperoguz

camperoguz Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    0

İlginiz için teşekkürler.

4. msafacan

msafacan Safa Can

Alınan Beğeni:
    18
    Meslek:
    Sosyolog
    Rica ederim.

Bu arada böyle bir konu açılınca aklıma geliyor: bir arkadaşımın babası çok eskiden karavancı. 90 lı yıllarda Sakaryalı kardeşlerden aldıkları 5,25 mt boyutunda tahmini 1500 kg olan karavanlarını 1300 motor Skoda Favoritle çekiyorlardı. Geçen arkadaşımı gördüm. Dedim siz gerçekten nasıl çekiyordunuz o karavanı. Şuan ki durumlarla imkansız gibi duruyor. Arkadaşım; çekiyorduk ama gel de bize sor. Her rampada araba hararet yaptı yapacak korkusuyla, defalarca yokuşta kalarak, yolda kalarak, çoğu yerde 2. hatta 1. viteste kanı hızıyla kendimizi kampa zor atıyorduk dedi. Ama en güzel anılarını da o yolculuklarda yaşadığını anlattı.

Özetle imkanlarımız ölçüsünde herkes bu hobiyi yaşamak istiyor. Bütçe, beklenti ve keyif bence yolumuzu belirleyecek olan...

camperoguz bunu beğendi.

Forumdaki Benzer Konular

Yükleniyor...