2013 Modellerde Duster’ın Kasası Değişiyor ve Otomatik Şanzıman Geliyor mu?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan dammak Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 39
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 46,167

dammak

Kamp II
Yer
İstanbul
2012 yılı sonuna kadar uygun fiyatlı 4X4 dizel otomatik bir pick-up veya SUV almayı planlıyorum…

Otomatik şanzımanı olmadığı için Duster listemde yoktu…

Ancak bir ara yılsonuna doğru gelecek olan 2013 modellerde Duster’ın baştan aşağı yenileneceğini ve otomatik şanzıman seçeneği ile satılacağını duydum…

Bu konuya ilişkin duyumlar doğru mudur?

Bilemiyorum...

Eğer bu bilgi doğruysa alım için beklemeye değer diye düşünüyorum…

Etiketler
Ynt: 2013 Modellerde Duster’ın Kasası Yenileniyor mu?

Merhaba.
İnternette yayınlanan resimler arasında otomatik şanzıman sadece 4x2 modellerde var.

Lantirn' Alıntı:
Merhaba.
İnternette yayınlanan resimler arasında otomatik şanzıman sadece 4x2 modellerde var.

4X2 lerde varsa 4X4 lerde de olmaması için teknik olarak herhangi bir neden yoktur...

Bana göre Duster'ın en büyük eksiği otomatik şanzıman... Eğer bunu da ekler kasada da 1-2 yenilik yaparak şu anki uygun fiyat politikasını sürdürürse Duster'ı kimse tutamaz... ;D

dammak' Alıntı:
4X2 lerde varsa 4X4 lerde de olmaması için teknik olarak herhangi bir neden yoktur...

Bana göre Duster'ın en büyük eksiği otomatik şanzıman... Eğer bunu da ekler kasada da 1-2 yenilik yaparak şu anki uygun fiyat politikasını sürdürürse Duster'ı kimse tutamaz... ;D

Katılıyorum ++++

dammak' Alıntı:

Bende değiştirip otomatik olanından alırım zati ;D Ancak 2.0 motorlarda otomatik şanzıman olucak diyorlar eğer böyle olursa değiştirmem aracı hiç.

SERKANEFE' Alıntı:
Bende değiştirip otomatik olanından alırım zati ;D Ancak 2.0 motorlarda otomatik şanzıman olucak diyorlar eğer böyle olursa değiştirmem aracı hiç.

2.0 motorların ÖTV si çok yüksek...

O zaman Duster'ın fiyat avantajı kalmaz...

Şu an 50-52 bin TL olan en donanımlı 4X4 ün fiyatı 90 bin TL lik seviyelere çıkar...

Ynt: 2013 Modellerde Duster’ın Kasası Değişiyor ve Otomatik Şanzıman Geliyor mu?

Sürekli güncellenen çok güzel bir web sayfası...

Duster'la ilgili ne ararsanız var...

Olası her türlü değişikliği de (gizli olmayan) burada görebilirsiniz...

http://www.daciaduster.org/

Ynt: 2013 Modellerde Duster’ın Kasası Değişiyor ve Otomatik Şanzıman Geliyor mu?

http://www.youtube.com/watch?v=W6T_WYgvick&feature=related

Arkadaşlar buradaki vidyoyu izledim,araç Renault Duster fakat Dacia Duster ile her şeyi aynı logoları dışında.Şimdi aklıma şu takıldı,Renault Duster 2012 yılında değişmeden önce böyle idiyse Dacia Duster da bunun gibi olmak zorunda değil mi? Bence Türkiye'ye gelenler de Renault Duster gibi olmalı,en azından konsol ve kumanda yerleri değişmeli çünkü Brezilya'daki araçlar da böyleydiyse ve bu yıl değişti ise bize sürekli bunları satamazlar diye düşünüyorum. Yanılıyor muyum?

8TORnADO9' Alıntı:
http://www.youtube.com/watch?v=W6T_WYgvick&feature=related

Arkadaşlar buradaki vidyoyu izledim,araç Renault Duster fakat Dacia Duster ile her şeyi aynı logoları dışında.Şimdi aklıma şu takıldı,Renault Duster 2012 yılında değişmeden önce böyle idiyse Dacia Duster da bunun gibi olmak zorunda değil mi? Bence Türkiye'ye gelenler de Renault Duster gibi olmalı,en azından konsol ve kumanda yerleri değişmeli çünkü Brezilya'daki araçlar da böyleydiyse ve bu yıl değişti ise bize sürekli bunları satamazlar diye düşünüyorum. Yanılıyor muyum?

brezilyadan ithalmi etsek ;D

benimde aradığım araç 1.6 dizel otomatik 4x4 ve cam tavanlı ,ama hala üretilmedi . dacia yaklaştı sanırım.

6005016' Alıntı:
brezilyadan ithalmi etsek ;D

benimde aradığım araç 1.6 dizel otomatik 4x4 ve cam tavanlı ,ama hala üretilmedi . dacia yaklaştı sanırım.

Dacia cam tavanlı ve dizel otomatik 4WD Duster'ı üretip piyasaya sürdüğü gün eminim ciddi bir talep patlaması yaşanır... ;D

Tabii ki bugünkü uygun fiyat politikasını sürdürmesi koşuluyla...

Bu yıl Kasım ayında İstanbul'da AutoShow fuarı var...

Sizce Duster oraya herhangi bir makyaja dahi gerek duymadan doğrudan mevcut versiyonu ile mi gider?

"...çünkü Brezilya'daki araçlar da böyleydiyse ve bu yıl değişti ise bize sürekli bunları satamazlar diye düşünüyorum. Yanılıyor muyum?..."

arz talep mevzuu , demek ki oradaki adamlar uygun fiyatlı nasıl olsa diyerek bazı eksiklikleri , kusurları görmezden gelmemişler... Ülkemizde ise bu şekilde de talep iyi olduğu için , ver Türkiye'ye gitsin demişler :smiley:

işin özü bu...
Ağlamayan çocuğa meme vermezler , fiyat uygun olunca Türk müşteri herşeyi mübah görüyor ...
Brezilyalı'ya bile yutturamamışlar demek ki.

s.forester' Alıntı:
"...çünkü Brezilya'daki araçlar da böyleydiyse ve bu yıl değişti ise bize sürekli bunları satamazlar diye düşünüyorum. Yanılıyor muyum?..."

arz talep mevzuu , demek ki oradaki adamlar uygun fiyatlı nasıl olsa diyerek bazı eksiklikleri , kusurları görmezden gelmemişler... Ülkemizde ise bu şekilde de talep iyi olduğu için , ver Türkiye'ye gitsin demişler :smiley:

işin özü bu...
Ağlamayan çocuğa meme vermezler , fiyat uygun olunca Türk müşteri herşeyi mübah görüyor ...
Brezilyalı'ya bile yutturamamışlar demek ki.

Dacia da mutlaka makyajlanacaktır,ilk çıkışından itibaren bir aracı değiştirmeden 5 yıl satamazlar. Mutlaka makyajlanır bir -i ki sene içinde...

makyajlanması ayrı bir konu , brezilya'da halihazırda farklı bir iç dizaynla satılıyorsa bu ayrı bir konu.

ben ona dikkat çekmek istedim öyle birşey varsa.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR