2017 Yazı Boyunca Karavanı Avrupa Da Bırakıp Arada Gidip Gelerek Avrupa Turu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Goldwingerr Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 778
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 148,038
IMG 4372
Bu gemiyi müze gemisi yapmışlar buradan çıkınca ayrıntılı gezeceğim.İleride demirliymiş.

Etiketler

Ekli dosyayı görüntüle 62839
Wolga

Rhein gibi büyük nehirlerde eskiden gemilerin akıntıya karşı nasıl çekildiğini merak ederdim. Şimdi resimlerinizi görünce biraz araştırdım. Buharlı gemilerden önce gemi çekme işini yapanların hikayesi çok ilginç. Yukardaki resmi aldığım aşağıdaki linkte 17. Yüzyılda Wolga nehrinin orta bölümünde gemi çekenlerin türkçe konuşan bir halk olduğu yazılı.
Treidler an der Wolga - Die Wolga - Geschichte im Fluss

Son düzenleme:

Ekli dosyayı görüntüle 62839
Ekli dosyayı görüntüle 62840
Rhein gibi büyük nehirlerde eskiden gemilerin akıntıya karşı nasıl çekildiğini merak ederdim. Şimdi resimlerinizi görünce biraz araştırdım. Buharlı gemilerden önce gemi çekme işini yapanların hikayesi çok ilginç. Yukardaki resmi aldığım aşağıdaki linkte 17. Yüzyılda Wolga nehrinin orta bölümünde gemi çekenlerin türkçe konuşan bir halk olduğu yazılı.
Treidler an der Wolga - Die Wolga - Geschichte im Fluss
Evet eskiden doğaya karşı gelebilmenin yek yolu kas gücüymüş.enteresan yaşam Ve hikayeler.Bu arada siz nerelerdesiniz tatil nerede devam ediyor ?

Evet eskiden doğaya karşı gelebilmenin yek yolu kas gücüymüş.enteresan yaşam Ve hikayeler.Bu arada siz nerelerdesiniz tatil nerede devam ediyor ?

Yaş yetmişi geçince gezi planlamasında doktor payı artıyor. Yunanistan gezimizi bu nedenle iptal etmek zorunda kaldım. Norveç gezimizi iki hafta öne alarak (uzatarak) 15 temmuzda başlamak istiyoruz.:smiley:

Yaş yetmişi geçince gezi planlamasında doktor payı artıyor. Yunanistan gezimizi bu nedenle iptal etmek zorunda kaldım. Norveç gezimizi iki hafta öne alarak (uzatarak) 15 temmuzda başlamak istiyoruz.:smiley:

Hüseyin'in doktoru bizimle onların vuslatına da böylelikle çelme takmış oldu. :confused:

Bereket herşey Happy End le sonlanmış olsa da, biz şimdi herşeye iki kere bakmak zorunda kalıyoruz.

Bir kendimiz için,

IMG 0124

.
bir de Hüseyin ve Sonya için...:yum:

IMG 0124

Methoni'den sevgilerle... :cool:

Not
Biraz sonra aşağıda yemekteyiz. Fakat herşeyden ikişer porsiyon yiyeceğimizi hiç sanmıyorum :p

Notun notu
İçkiler için ise, garanti vermem zor. :yum:

.

Nihai not
Makaleden ayrılup, sürç-ü imla etti üsek, af'ola. :yum:

Son düzenleme:

Hüseyin'in doktoru bizimle onların vuslatına da böylelikle çelme takmış oldu. :confused:

Bereket herşey Happy End le sonlanmış olsa da, biz şimdi herşeye iki kere bakmak zorunda kalıyoruz.

Bir kendimiz için,

Ekli dosyayı görüntüle 62890

.
bir de Hüseyin ve Sonya için...:yum:

Ekli dosyayı görüntüle 62890

Methoni'den sevgilerle... :cool:

Not
Biraz sonra aşağıda yemekteyiz. Fakat herşeyden ikişer porsiyon yiyeceğimizi hiç sanmıyorum :p

Notun notu
İçkiler için ise, garanti vermem zor. :yum:

.

Nihai not
Makaleden ayrılup, sürç-ü imla etti üsek, af'ola. :yum:
Mesut, Burak Beyin izniyle bende sağol diyorum.:smiley:

Merhaba valla Yunanistan gezisi iptali bir yandan iyi olmiş sıcaklar inanılmaz bu ara.Norveç süper fikir bence

IMG 4420
IMG 4421
IMG 4422
IMG 4423
IMG 4424
Kısa bir aradan sonra müzeyi gezmeye devam ediyorum :smiley: benim bu sene gezi yazısı sanırım kışın bitecek.Müzede buharlı makineler ve 70 li yıllarda kullanılan deniz motorları var.Ama benim kayıkta kullandığım Vetus markasına rastlamadım

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri