2018 Haziran Vw Caravella Ile Avrupa

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan janberkaydemir Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 214
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 46,788
Size aslında bir e bir bilgi lazım. Böyle zor olacak.
Geçen sene Dedeağaçtan aldığım SIM (Wınd) kartı, sınır sonrası çalışmamıştı. Fakat değişmiş olabilir ? Aşağıdaki adrese uğrayın derim.

Dounis Panagiotis, El. Venizelou 32, Alexandroupoli 681 00, Griechenland
Google Maps

Wind’e bu sayfadan devam edin.
Prepaid Packs

Son düzenleme:

Etiketler
Hüseyin bey'in (Akdeniz 45) zamanında paylaştığı GSM telefon hatları ile ilgili bu sayfanın güncel halindeki bu Ön Ödemeli Sim Kartı hakkında bilgisi olan ve kullanan varmı.

Prepaid ohne Roaming Kosten Europa* Prepaid Daten SIM Karte

Başka tavsiyeleriniz. 30 gün tüm Avrupada kullanım , internet agırlıklı.

Prepaid Global Sim kartı ile deneyimlerimi bende bir süredir yazmak istiyordum. Sim kartını Almanya, Danimarka, Norveç ve Isveç’te kullandım. Ülke değiştirdiğimde hiç bir şey yapmadan internete girebiliyordum. Hazır kartla Norveç’te internet bağlantısı kurarken sıkça sorun yaşadım. Bu ama karttan gelen bir sorun değildi. Norveç’te o an bulunduğumuz yerde internet zayıftı. Kartı bir VINN ile kullanmadım. Kullandığım modem (resim) bulunduğum ülkede internete girerken ben hiç bilgi vermeden herşeyi kendisi yapıyordu.
Speedbox mini

Kartı satan şahısla iki defa telefonla konuştum. Detaylı bilgi veriyor. Sim kartını Türkiye’ye gönderme konusunda biraz tereddütlü idi. Herhalde postada kaybolabilir endişesi var.

Benim kullandığım sim karte sadece internet içindi. Ayrıca telefon ve tablet içinde sim kartı var.
GSM hatlarında roaming kalktığı için sim kartlarını Avrupa Birliği içinde kullanmak mümkün ama kartı alırken bu durumu açıklığa kavuşturmakta fayda var.

Bende şu anda LIDL’den aldığım iki sim kartı var. Telefonda kullandığım kartla Avrupa Birliği içinde internete (Roaming olmadan) girebileceğim yazıyor. Fakat modem (Vinn) ile kullandığım kart sadece Almanya’da geçerli.

Önemli bir nokta: Hazır kartların kayıt ve açılma formaliteleri zorlaştı. Kartı aldığımız yerde açtırmak en iyisi.

Ülkelerde yerinde alacağınız repaid kartları (Hazır Kart) bazda çoğunlukla ülke içi görüşmelerine açık. İnternet roaming olasılığı da çeşitlilik gösteriyor. Bazen heryerde, bazen sadece alınan ülkede, bazen de birkaç ülke ile sınırlı. Fakat alınan mağazadan direk bilgi almanız yanında, hemen orada açtırabilmeniz avantajı olsa da diğer ülkelerde tekrar yenisine müracaat etme dezavantajınız olabilir. Yani, AB de roaming, prepaid kartlarda (gittikçe kalksa da) kısmen sözleşme bazlı kısıtlamalar gösterebilmekte.
Yanlış anlaşılmasın yine de heryerde çalışan kartları bu şirketlerin birinde bulmak olanaklı, sadece yerinde etraflıca sormak lazım. Fiyatlar tabi ona göre.

Tabi yeter sayıda bütün Avrupa’da geçerli istisnalara, Hüseyin’in verdiği adresteki gibi posta yolu ile de ulaşmak olanaklı. Fakat orada da @bartek in internet olasılığında da bahsettiği video kişilik tespiti, sorunu beklenenden daha zorlu ya da yollarda pratikte neredeyse imkansız hale getiriyor.

Diğer bir olasılık olan Lidl’den kart alımı çok kolay olsa da yine kayıtı orada yaptıramıyorsunuz.

Bildiğiniz üzere stick yerine cepten hot-spot da internete çözüm sunuyor. İş görüşmesi yapmayacaksanız WhatsApp da telefona çözüm sunmakta. Yeter ki operatör firma ikisine de müsaade etsin. Bunu da öğrenmeyi ihmal etmeyin.

Sırf sizin için değil, genelde durum nedir diye bilmek isteyenler için, böyle etraflıca yazdım.:yum:

Ülkelerde yerinde alacağınız repaid kartları (Hazır Kart) bazda çoğunlukla ülke içi görüşmelerine açık. İnternet roaming olasılığı da çeşitlilik gösteriyor. Bazen heryerde, bazen sadece alınan ülkede, bazen de birkaç ülke ile sınırlı. Fakat alınan mağazadan direk bilgi almanız yanında, hemen orada açtırabilmeniz avantajı olsa da diğer ülkelerde tekrar yenisine müracaat etme dezavantajınız olabilir. Yani, AB de roaming, prepaid kartlarda (gittikçe kalksa da) kısmen sözleşme bazlı kısıtlamalar gösterebilmekte.
Yanlış anlaşılmasın yine de heryerde çalışan kartları bu şirketlerin birinde bulmak olanaklı, sadece yerinde etraflıca sormak lazım. Fiyatlar tabi ona göre.

Tabi yeter sayıda bütün Avrupa’da geçerli istisnalara, Hüseyin’in verdiği adresteki gibi posta yolu ile de ulaşmak olanaklı. Fakat orada da @bartek in internet olasılığında da bahsettiği video kişilik tespiti, sorunu beklenenden daha zorlu ya da yollarda pratikte neredeyse imkansız hale getiriyor.

Diğer bir olasılık olan Lidl’den kart alımı çok kolay olsa da yine kayıtı orada yaptıramıyorsunuz.

Bildiğiniz üzere stick yerine cepten hot-spot da internete çözüm sunuyor. İş görüşmesi yapmayacaksanız WhatsApp da telefona çözüm sunmakta. Yeter ki operatör firma ikisine de müsaade etsin. Bunu da öğrenmeyi ihmal etmeyin.

Sırf sizin için değil, genelde durum nedir diye bilmek isteyenler için, böyle etraflıca yazdım.:yum:

Telefon görüşmesi konusu benim için önemli değil.dediğiniz gibi hotspot benim için stick den daha uygun. Yunanistan'da kullanıma açabileceğim ve listesi verilen İsviçre dışı ülkelerde geçerli ve gb'ı yüksek bir kart yolculuğun başında iyi gelecek. Haziran ayına kadar bir yol bulacağız. Teşekkürler...

Aklıma geldikçe sorular ekliyorum konuyu baştan okuduğumda her seferinde gelen paylaşımlar ayrı faydalar sağlayacak.
Bir konuda Avrupa'da gezerken araç için gerekli olabilecek tamir konusu.
ADAC isimli bir sistemden bahsediliyor, birçok Avrupa ülkesinde hizmet veren. Bu firma Türkiye'de hizmetlerini geçmişte sonlandırmış. Bu veya benzeri elimizin altında güvenli olacak hizmetler içinde bilgilerinizi bekliyoruz. Türkçe irtibat hizmeti veren, süreli anlaşma yapılabilen servisler varmıdır.

Aklıma geldikçe sorular ekliyorum konuyu baştan okuduğumda her seferinde gelen paylaşımlar ayrı faydalar sağlayacak.
ADAC isimli bir sistemden bahsediliyor, birçok Avrupa ülkesinde hizmet veren. Bu firma Türkiye'de hizmetlerini geçmişte sonlandırmış. Bu veya benzeri elimizin altında güvenli olacak hizmetler içinde bilgilerinizi bekliyoruz. Türkçe irtibat hizmeti veren, süreli anlaşma yapılabilen servisler varmıdır.

.
Turistler için hastalık sigortaları olsa da, ADAC nin otomobil kulübü üyeliği için Almanya’da ikametiniz gerekli. Avrupa’daki diğer kulüpler için de durum ayni olmalı. Fakat herzaman onlardan ücretli yardım alabilirsiniz. Geçen yaz Balaton civarında bana da bir Macar otomobil kulübü, uygun bir ücret karşılığı yardım etmişti.
Bırakın Türkçe hizmetinin olmasını, bütün Avrupa’ya cevap veren tek bir kurumun bile olduğunu , hiç ama hiç duymadım. (Nedense Amerika’da AAA ya turist olarak geçici üye olmak mümkün)

Türkiye’de ADAC nin kendi üyelerine yardımı için ise, Hüseyin’e danışmak lazım. (Fakat sanırım sorunuz bu değildi)

Belki bunun dışındaki yardımı size ancak, hangi surenin hangi ayetine başvurabileceğinizi bilen biri verebilir... :yum:

Son düzenleme:

Forumlarda okuduğum ve sohbetlerde arkadaşlarımdan duyduğum kadarıyla araçtaki teknik arızalar biraz sıkıntılı. Yaşadığınız yerden size her zaman yardımcı olacak iyi bir tamirci ustanın varlığı seyahatiniz boyunca size güven verecektir. Aracınızda ufak tefek tamiratları yapabileceğiniz bir tamir çantasının varlığı da önemlidir. Bu yaz Yunanistan seyahatimizde iki karavanın far ampulleri arızalandı. 5 € ampul parasıyla kurtardık. Daha önce navara kamyonet + çekme karavanıyla seyahat eden bir abim Almanya otobanında başına gelen arızayı Nissan Türkiye yol yardımı arayarak halletmişti. İskandinav ülkelerine yaptığı seyahatte Ducato karavanı arızalanan sitemizden bir karavancı dostumuzun derdine (3 gün tamirhanede kaldıktan sonra) İstanbul'dan telefonla bir usta (Yusuf usta)yardımcı olmuştu.
Eğer aracınızın garantisi varsa yetkili firmaya bu konuyu danışın, yoksa bir arıza durumunda öncelikle yukarıdaki yollara baş vurun. Arızanız büyükse yerel servislere müracaattan başka bir çare düşünemiyorum.

Araç arıza sigortası (yardımı) yollarda bizlere güven verici bir durum. 2010 yılında Fransa’da, 2011 yılında da Norveç’te yardım istedim. 30-45 dakika arasında geldiler. Her ikiside bozulan araç aküsü nedeniyle oldu (bugünkü bilgimle hataları kendim de tespit edebilirdim). Adac’ye Türkiye’den üye olmak mümkün değil. Mesut’un dediği gibi Adac (Alman Otomobil Klübü) ücret karşılığında üye olmayanlarada hizmet veriyor. Yerinde tamir edilemeyecek bir arıza olduğunda araç tamir edilebilecek bir yere çekiliyor.
Adac yardım mobil (Almanya içi): 22 22 22

Almanya’nın hemen her yerinde Türk tamirciler var. Yalnız bunların büyük bir kısmı internette henüz organize olmamış durumda. Aşağıdaki iki listeyi Türk firmaları klavuzlarından aldım:
Oto Tamir | Ay Yildiz Rehber
NRW REHBERIM - Firmalar - Firmen
Bir çok şehirde Türk tamircilere ulaşmanın bir kolay yolu Almanya‘da her şehirde çok sayıda olan Türk kökenli taksi şoförleri olabilir.

Avrupa‘ da internet konusunu Alman Karavan Forumda (Wohnmobilforum.de) biraz araştırdım. Burada tavsiye edilen bir sim karte dikkatimi çekti. Kullananlardan birisini iyi tanıyorum (sanal) bu nedenle bilgi güvenilir geldi bana. Fakat önce kendim test etmek için 3 GB’lık bir sim kartını sipariş ettim. Sanıyorum bir hafta içinde gelir (Ingiltere). Kart üç aylık, ücreti 16.24€. Eğer memnun kalırsam 12 GB ve bir yıl kullanılabilecek olanını almak istiyorum (34,99€). Sim kartlarını modem ile hotspot olarak kullanmak mümkün.
Standard, Micro and Nano SIM Cards | MyMemory

Araç arıza sigortası (yardımı) yollarda bizlere güven verici bir durum. 2010 yılında Fransa’da, 2011 yılında da Norveç’te yardım istedim. 30-45 dakika arasında geldiler. Her ikiside bozulan araç aküsü nedeniyle oldu (bugünkü bilgimle hataları kendim de tespit edebilirdim). Adac’ye Türkiye’den üye olmak mümkün değil. Mesut’un dediği gibi Adac (Alman Otomobil Klübü) ücret karşılığında üye olmayanlarada hizmet veriyor. Yerinde tamir edilemeyecek bir arıza olduğunda araç tamir edilebilecek bir yere çekiliyor.

Almanya’nın hemen her yerinde Türk tamirciler var. Yalnız bunların büyük bir kısmı internette henüz organize olmamış durumda. Aşağıdaki iki listeyi Türk firmaları klavuzlarından aldım:
Bir çok şehirde Türk tamircilere ulaşmanın bir kolay yolu Almanya‘da her şehirde çok sayıda olan Türk kökenli taksi şoförleri olabilir.

Avrupa‘ da internet konusunu Alman Karavan Forumda (Wohnmobilforum.de) biraz araştırdım. Burada tavsiye edilen bir sim karte dikkatimi çekti. Kullananlardan birisini iyi tanıyorum (sanal) bu nedenle bilgi güvenilir geldi bana. Fakat önce kendim test etmek için 3 GB’lık bir sim kartını sipariş ettim. Sanıyorum bir hafta içinde gelir (Ingiltere). Kart üç aylık, ücreti 16.24€. Eğer memnun kalırsam 12 GB ve bir yıl kullanılabilecek olanını almak istiyorum (34,99€). Sim kartlarını modem ile hotspot olarak kullanmak mümkün.

Gelişmeleri bekliyoruz haberdar edersiniz

Gelişmeleri bekliyoruz. Aynı kartı Türkiye'den internetten sipariş imkanı varmadır, kargo ile gönderiyorlarmı ve burada kullanıma açılabiliyor mu? Bikgilendirebilirseniz uygunsa burdan bizde alırız.
Bende
Travel Sim Card - Best sim card for travelers to avoid data roaming
Bu sitede satılan kartlar buldum Yunanistan'da kullanıma başlayabiliyorum.
Kullanan varsa değerlendirme bekleriz. Araştırıyorum.

Mymemory

Resimde görülen, internetten spariş ettiğim sim kartı bugün geldi. Mobil modem wifi ile denedim. Modem roaming işlevini aktif hale getirmemi istedi, getirince de 1-2 dakika sonra internet açıldı. Evde ve bugün gittiğim Münih’te denedim ve gayet iyi diyebilirim.

Sim kartının kayıt ve açma formalitesi yok. Bu bence çok önemli. Modeme koyup, roaming işlevini açarak internete girmek mümkün. Benim internete girme konusunda teknik bilgim sınırlı olduğu için, sim kartını okuyabilen bir modem kullanıyorum. Vinn kullanıldığında bazı bilgileri vermek gerekirmi bilmiyorum.

Sim kartının gönderildiği ülkeler listesi aşağıdaki linkte. Bu uzun listede Türkiye’nin olmayışını anlamadım. Ama kendileri ile görüşüldüğünde Türkiye’ye de göndereceklerini düşünüyorum
Versand | MyMemory

Sim kartı aşağıdaki ülkelerde geçerli:
3 PAYG 3G Trio Data SIM Packet, voraufgeladen mit 3GB

Ben bu sim kartını üç ay Almanya’da yolda olduğum zaman kullanacağım (kullanma süresi 3 ay). Temmuz sonunda Isveç gezimizden önce 12 GB olan sim kartını alacağım (34.99€). Sim kartı 12 ay geçerli.

Ingilizce:
Three Products - Buy Online | MyMemory

Forumlarda okuduğum ve sohbetlerde arkadaşlarımdan duyduğum kadarıyla araçtaki teknik arızalar biraz sıkıntılı. Yaşadığınız yerden size her zaman yardımcı olacak iyi bir tamirci ustanın varlığı seyahatiniz boyunca size güven verecektir. Aracınızda ufak tefek tamiratları yapabileceğiniz bir tamir çantasının varlığı da önemlidir. Bu yaz Yunanistan seyahatimizde iki karavanın far ampulleri arızalandı. 5 € ampul parasıyla kurtardık. Daha önce navara kamyonet + çekme karavanıyla seyahat eden bir abim Almanya otobanında başına gelen arızayı Nissan Türkiye yol yardımı arayarak halletmişti. İskandinav ülkelerine yaptığı seyahatte Ducato karavanı arızalanan sitemizden bir karavancı dostumuzun derdine (3 gün tamirhanede kaldıktan sonra) İstanbul'dan telefonla bir usta (Yusuf usta)yardımcı olmuştu.
Eğer aracınızın garantisi varsa yetkili firmaya bu konuyu danışın, yoksa bir arıza durumunda öncelikle yukarıdaki yollara baş vurun. Arızanız büyükse yerel servislere müracaattan başka bir çare düşünemiyorum.

Norveç fiyordlarını gezerken dört gün servisin bahçesinde zorunlu kamp yapan şanssız karavancı benim,pazar günü servisin bir türlü bulamadığı arızayı istanbuldaki beyin ustasının yardımıyla bulup aracı kendimiz çalıştırınca gece servisin bahçesinden kaçışımızı hiç unutmayacağım:smiley:
Pazartesi Ustalar Nasıl gittiğmizi merak edip güvenlik kamera kayıtlarından izlerken suratlarını çok merak etmiştik:p

IMG 9039

IMG 9115

Hüseyin, Vınn’ı bırak Türkiye dışında, Türkcell harici bile kullanmak mümkün değil. Almanya’da Türkcell’le çalışan bir bayi bile kilidi kıramayız dedi.:(

Diğer bilgiler için sağol. Benim emekli modunda yani “Show Motion” gezmem yüzünden, kartları her ülkeden tek tek alacağımdan, pek kullanamayacağım sanırım ama aklımda olsun. Üstelik aklımda kaldığı kadarıyla ilkbahar hedefim İber yarımadası ve Fransa üçlüsünün ikisinde Vodafone’un beraberce geçen bir kartı vardı. Tekrar araştırmak lazım. AB de roaming de ucuzlayınca ufkumuz da açıldı zaten.

...
Şadan bey böyle dramatik fotoğrafları neden koyarsınız ki ?
Tam da başınıza gelenleri yavaş yavaş unutuyorduk...:yum:

Not
Yazın Tunç’un size de danıştığı sorunu ben, aracın “Luke”sinden girerek hallettim.
Sanırım anlatmıştır ?

.

Son düzenleme:

Evet dinlemiştim Mesut bey,buna benzer bir olay yıllar önce benim başıma gelmişti çanakkale milli parkında kontak anahtarının chip'i arızalandı o günden beri yedek anahtarı aracın dış kısmında gizli bir yerde saklıyorum

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri