2018 Haziran Vw Caravella Ile Avrupa

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan janberkaydemir Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 214
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 46,795
Evliya Çelebi2 gezi yaşar'dır.Gezi yazar değildir.;)
Sayın Kartalveat ben de biraz aynı kafadanım. Beğendiğim halde eğer çok beğenmediysem bazen fotoğraf bile çekmediğim olmuştur. Sevgili Ara Güler'in röportajında okuduğum bir sözü var; "-Pek fotoğraf çekmiyorsunuz galiba son zamanlarda. Sergi filan açmıyorsunuz. diye soruyor gazeteci. Ara Güler'in cevabı; Hayır ben sürekli fotoğraf çekerim. Sadece hepsinde makine kullanmam. Bazılarını da kafamdan çekerim siz göremezsiniz."

Etiketler
Umarım herşey planladığınız ve düşündüğünüz gibi olur ve taşlar yerine oturur , keyifli ve huzurlu bir gezi gerçekleştirirsiniz... Yolunuz açık olsun..

Ekli dosyayı görüntüle 498053

Resimde görülen, internetten spariş ettiğim sim kartı bugün geldi. Mobil modem wifi ile denedim. Modem roaming işlevini aktif hale getirmemi istedi, getirince de 1-2 dakika sonra internet açıldı. Evde ve bugün gittiğim Münih’te denedim ve gayet iyi diyebilirim.

Sim kartının kayıt ve açma formalitesi yok. Bu bence çok önemli. Modeme koyup, roaming işlevini açarak internete girmek mümkün. Benim internete girme konusunda teknik bilgim sınırlı olduğu için, sim kartını okuyabilen bir modem kullanıyorum. Vinn kullanıldığında bazı bilgileri vermek gerekirmi bilmiyorum.

Sim kartının gönderildiği ülkeler listesi aşağıdaki linkte. Bu uzun listede Türkiye’nin olmayışını anlamadım. Ama kendileri ile görüşüldüğünde Türkiye’ye de göndereceklerini düşünüyorum
Versand | MyMemory

Sim kartı aşağıdaki ülkelerde geçerli:
3 PAYG 3G Trio Data SIM Packet, voraufgeladen mit 3GB

Ben bu sim kartını üç ay Almanya’da yolda olduğum zaman kullanacağım (kullanma süresi 3 ay). Temmuz sonunda Isveç gezimizden önce 12 GB olan sim kartını alacağım (34.99€). Sim kartı 12 ay

geçerli.

Ingilizce:
Three Products - Buy Online | MyMemory

Hüseyin bey , siteden Türkiye adresine gönderim için destek istedim , cevaplarını bekliyorum.

4G PAYG SIM cards | MyMemory

Ayrıca resimlerini paylaştığım sim kartların birinde 300 dak. konuşma ve ayrıca mesaj gönderme artılarıda var . Telefonda kullanım halinde bundan yararlanılıyormu yoksa başka bir işlem mi gerekiyor tam anlıyamadım . Bu kartlar ekstra bir abonelik ödemesi yapılmıyorsa benim için daha uygun olacak.

12gb data

12gb konumal

Hüseyin bey , siteden Türkiye adresine gönderim için destek istedim , cevaplarını bekliyorum.

Ayrıca resimlerini paylaştığım sim kartların birinde 300 dak. konuşma ve ayrıca mesaj gönderme artılarıda var . Telefonda kullanım halinde bundan yararlanılıyormu yoksa başka bir işlem mi gerekiyor tam anlıyamadım . Bu kartlar ekstra bir abonelik ödemesi yapılmıyorsa benim için daha uygun olacak.

300 dk konuşma ve sms dahil 12 GB internet paketi sadece 1 ay için geçerli anladığım kadarı ile.Siz 1 aydan fazla gezmeyecekseniz bu paket gayet uygun.

ACİL UYARIDIR!!!
yukarıda yazdığım mesajıma,gece uykusu tutmayan yada çok erken kalkan(mesajı sabahın altısında yazan ) evliyaçelebi2 nin aşağıda yazdığı mesajındaki uyarısını dikkate alın.

üstteki ilk mesajımın bir hükmü kalmamıştır.!!!!

Son düzenleme:

300 dk konuşma ve sms dahil 12 GB internet paketi sadece 1 ay için geçerli anladığım kadarı ile.Siz 1 aydan fazla gezmeyecekseniz bu paket gayet uygun.

.
DİKKAT

Telefonla arama ve SMS sadece İngiltere’de ve İngiltere’ye olanlar için geçerli ! Aksi durumda ücretli.

Sadece listede olan ülkelerden aranmak ücretsiz olduğundan ve Türkiye de listeye dahil olmadığından, konuşma opsiyonlu kartın sonuçta nerdeyse kullanışsız olduğu dikkati çekiyor.

Not
Daha fazla bilgi için, gerekli linkler tıklanmalı.

Firmanın asıl adresi (İngiltere)

.

Son düzenleme:

.
DİKKAT

Telefonla arama ve SMS sadece İngiltere’de ve İngiltere’ye olanlar için geçerli ! Aksi durumda ücretli.

Sadece listede olan ülkelerden aranmak ücretsiz olduğundan ve Türkiye de listeye dahil olmadığından, konuşma opsiyonlu kartın sonuçta nerdeyse kullanışsız olduğu dikkati çekiyor.

Not
Daha fazla bilgi için, gerekli linkler tıklanmalı.

Firmanın asıl adresi (İngiltere)

.

detayların içine girdiğinizde dediğiniz gibi sadece ingiltereye aramaya açıkmış.Ayrıca cep telefonundan hotspots(wifi paylaşımı) da olmuyormuş. bir kart alıp aynı anda iki kişi interneti kullanamayacak .
Uyarınız için teşekkür ederim.

Uyarınız için teşekkür ederim.

.
Rica ederim.
Hotspot kurmak için teetering izni dediğiniz üzere olmadığı gibi, burada artık yazılması gereksiz başka özellikleri de var. Herneyse dördüncü olanak da mutlak İngiltere için olduğundan, zaten sonuçta kayıta ihtiyacı da olmayan ilk iki data kartlarına konsantre olmak lazım.

* 3GB lik alternatif yazıldığı gibi mert bir kart. :p Şöyle böylesi yok gibi. Almanya’da da takar takmaz çalışması denendi.
Pardon !
Belki tek sorun satın aldığınız kredi kartınızdan, 3GB bitimi sonu MB başına çekilebilecek 1 penny üçret olabilir ? Bu AB data roaming limiti 42,5 € ya kadar gidebiliyor. Araştırmak elzem bence.

* Fakat 12GB lik kartı en fazla 6 ay kullanmamaya (atıl bırakmaya) müsaade ediyorlarmış. Aksi durumda kart iptal ediliyormuş.
Bu kartın da limitini aşmamak lazım. Bilmem ne derece sıhhatli kontrol edilebilir, özellikle haber vermiyorlarsa ? Umarım benimki kuruntudur.

İkinci bir özellik de, yeni AB roaming kurallarına göre, kartı aldığınız (bu durumda İngiltere) dışındaki kesintisiz kullandığınız diğer bir AB ülkesinde, ikinci ayın sonunda, bağlantı kesiliyor. Bu durumda tek bir kere de olsa komşu ülkenin şebekesine bağlanmak yeterli oluyor diye duydum.
Sanırım bu da bizim için pek önemli olmamalı. Çünkü iki aydan fazla kalınıan bir ülke için oranın hazır kartı zaten en akıllı çözüm değil mi ?

Not
Hazır kart alımlarında, prensip olarak kredi kartı kullanmamak en doğrusu olmalı. Tabii olanaklı ise ? Kontratı ne okuyabiliyoruz ne anlayabiliyoruz ne de vaktimiz oluyor.

.

Son düzenleme:

Ekli dosyayı görüntüle 498380

Ekli dosyayı görüntüle 498381

Bu kadar detaylı cevaplardan sonra ben hemen kendi deneyimime döneyim. Az önce laptop‘u ve mobil wifi’yi aynı anda açtım. Ilginç bulduğum taraf, laptop evdeki interneti değil modem wifi internetine bağlandı. Şu anda bu satırları da yazarken de evdeki interneti değil bu hazır kartı kullanıyorum. Bu 3 GB (sadece Internet) kartın sayesinde Lidl’den aldığım internet kartını kullanmıyorum. Lidl hazır kartında daha fazla GB var ama bu karttan daha pahalı.

Belki bir noktaya değinmekte fayda var. Ingiltere’den gelen bu hazır kartlara bitince yeni GB yüklemek pahalı ve Ingiltere’de kayıtlı bir kredi kartına ihtiyaç var. Kartı uzatmak yerine yenisini satın almak daha kolay. Bu nedenle ben 2-3 ay sonra 12 GB (34,99€-Internet)) kartı satın alacağım.

Bu kartlarda extra bir abone ücreti yok.

Ben bu türlü ödemeleri genelikle paypal ile yapıyorum. Böylece her hangi bir kredi kartı numarası bırakma durumu olmuyor.

Son düzenleme:

Bu kadar detaylı cevaptan sonra ben hemen kendi deneyimime döneyim. Az önce laptop‘u ve mobil wifi’yi aynı anda açtım. Ilginç bulduğum taraf, laptop evdeki interneti değil modem wifi internetine bağlandı. Şu anda bu satırları da yazarken de evdeki interneti değil bu hazır kartı kullanıyorum. Bu 3 GB (sadece Internet) kartın sayesinde Lidl’den aldığım internet kartını kullanmıyorum. Lidl hazır kartında daha fazla GB var ama bu karttan daha pahalı.

Belki bir noktaya değinmekte fayda var. Ingiltere’den gelen bu hazır kartlara bitince yeni GB yüklemek pahalı ve Ingiltere’de kayıtlı bir kredi kartına ihtiyaç. Kartı uzatmak yerine yenisini satın almak daha kolay. Bu nedenle ben 2-3 ay sonra 12 GB (34,99€-Internet)) kartı satın alacağım.

Bu kartlarda extra bir abone ücreti yok.

Ben bu türlü ödemeleri genelikle paypal ile yapıyorum. Böylece her hangi bir kredi kartı numarası bırakma durumu olmuyor.

Bulut sistemine , abur cubur içine herşeyi dolduruyorlar, Bilişim içine fazla girersen kafayı sıyırırsın denilen bir ülkede tabiki PayPal sistemi hizmet vermediğinden, bu tür işlerimizi Sanal Kartlar ile hallederek güvenli ve kontrol edilebilir hale getiriyoruz.

PayPal ile ilgili aşağıdaki gerekçeye katılmamak elde değil.
BDDK, para işlemlerini izleyebilmek, Türk tüketicilerini ve kişisel bilgilerini korumak amacıyla tüm banka ve finansal kurumlara sunucuların Türkiye'de bulunması koşulu getirdi. Bu hem sorunlu işlemlerde tüketicinin yabancı bir ülkenin mahkemelerinde işlem yapmasını engellemek, hem de kişisel verilerin (mali veriler ve diğer veriler) yurtdışına çıkarılmasının önlemek için konulmuş bir şart. Avrupa Birliği de, Avrupa'da işlem yapmak isteyen banka ve finansal kurumlarına benzer koşullar yani sunucuların yerel olması ve kişisel verilerin dışarı çıkarılmaması şartını öne sürüyor”

PayPal Alternatifi 6 Online Ödeme Sistemi!

Türkiye’nin bilişim ve bilgi teknolojileriyle olan konumuna gelince, izlenimim.
Avrupa’nın en fonksiyonel yol ücret sistemine sahip olduğu.
Banka işlemlerinde en ileri yöntemleri kullandığı.
E-devlet uygulamasında hız vermek istediği ve toplamda çağın gerisinde kalmadığı yönünde. Her endüstri toplumunun bile geride kaldığı sektörler oluyor. Bardağı görmek istemekle, onun gerçek doluluğu arasındaki farkın açılmaması lazım. ;)

.

Son düzenleme:

Paypal bu linkten uyelik kabul ediyor.
Send Money, Pay Online or Set Up a Merchant Account - PayPal
Sanal kartla uye olabilirsinix.
Google mapten amerika adresi ve yine googledan adrese uyumlu telefon uydurmaniz gerekli.
Tek sıkıntı urun alirsaniz teslim adresine dikkat etmeniz gerek.

Kullanımı iptal olduğu zaman hemen dediğiniz işlemi yaptık ama güncel olarak kullanılmadığından aklımıza gelmiyor. Gözden uzak olan gönülden uzak olur misali.

25-30 gün aralığında , İstanbul- Yunanistan- Makedonya- Sırbistan- Bosna Hersek- Hırvatistan- İtalya- İsviçre - Fransa (Alsace Bölgesi) - Almanya - Romantik Yol- Avusturya - Slovenya - Hırvatistan - Sırbistan - Bulgaristan - İstanbul rotasında bir seyehat planlıyoruz. Ülke içlerindeki planlamayı yapmaya başladım. Seyehat 2+ 2(15) (14) , dört kişi ile olacak. VW Caravella araç ve çadır kullanacağız.KOnaklama planımız bir günden fazla konaklama için camping ve kısa süreli ve hızlı gece geçişlerinde yol kenarı 24 saat açık büyük dinlenme tesisleri. Aracın arkası eşya taşıma ve ve gece yatarak konaklamaya uygun olarak hazırlandı ama karavan şeklinde değil tabiki. .....

2018 de hangi ayda çıkmayı planlamıştınız?
rota çalışmalarınızı nasıl gidiyor ?

@janberkaydemir , :yum:

Gezinizin bence yola çıkmadan önce açıklığa kavuşması gereken en önemli bölümüne tekrar dönmeme müsaade ederseniz:

* Otoyol park, yakıte istasyonu, autohof gibi yerlerde araç dışı çadır kurmanız asla mümkün değil ! Üstelik ben araç üstü çadırlı bir konaklamaya bile buralarda rastladığımı hatırlamıyorum. Özellikle Almanya’nın güneyinde rastlanan autohoflar için ise tecrübem yok. Fakat tahminim ayni yönde. Diğer önemli bir nokta ise araç içi konaklamalarda bile buraların gürültülü yapısı. Asla yabana atmayın. Güvenlik açısından yaptıkları nam ise ülke ve konumuna göre değişiklik gösteriyor. Yüzdesinin ise diğer yerlere göre oldukça daha fazla olduğu baştan kabul edilmeli !

* Kampingler için birkaç gün bile evvelden rezervasyon yapılması gereken mevsimde yola çıkıyorsunuz galiba. Ciddi yer sorunu ile karşılaşacağınızı sanıyorum.

* Karavan park yerlerinin gösterdiği çeşitlilik yüzünden, toptan bir tahminde bulunmak yanlış. Fakat sadece araç üstü gecelemenin mümkün olabileceği düşünülmeli. Ancak aramak zaman isteyebilir. Buraların yazılı verilerine güvenmek ıse zor. Resimlerden uygunluğunu (?) sizin tahmin etmeniz lazım. Açık olduğu ülkeler için Google Street Map’e bakmanın da faydalı. İndirdiğiniz resimlerine offline bakabileceğiniz CamperContact applikasyonu da yardımcınız olabilir. Cebinizde yeriniz az ise tablete de indirebilirsiniz.
Kısaca sizin için önemli olan böyle yerlerin yer çadırı için yapılandırılmış olmaması !

Karavan park yerleri için sadece bir spekülasyon;
Yerleşim yerlerinden uzak ve kuytu konumlu bitişiğinde çimli alanları olan karavan park yerlerinde, mesai bitimi dolayısı ile azalabileceği düşünülen polis kontrollerinden belki sıyırmış, gün batımı sonrası kurulan ufak bir çadır, çözüm sunabilir mi acaba ?
Eğer cümlemi bir okuyuşta çözebildiyseniz, bunu da başaracağınıza eminim. :p Hergün böyle bir yeri bulmak ise bence asla mümkün değil.

* Yaşları itibari ile boy sorunu olan çocuklarınızla araç içi gecelemeyi başarabilirseniz (?) kamping dışı gecelemeler için toplamda çözüme en yakın durumda sayılırsınız. Yine de hissedilen güvenlik sorunu piyasada olacak.
Sabahları zinde uyanmanız zor olabilir. Temizlik ve diğer ihtiyaçları da düşündüğünüzü sanıyorum.

* Olası hedeflerin, alternatifleriyle baştan planlanması, internete bağlılık ve yolda ekstra stresten kurtulmak açısından akla en yakını. Öznel bir POI listesini şimdiden hazırlamak zevk, onları yollarda aramak ise gereksiz cendereye girmek olmalı ?

Lütfen seneler içinde kazanılan bu bilgileri kayda alın derim.

Cevabınızı biliyorum, ama yine de sorayım.
Türkiye’de gençler için yazları izci kampı açılıyor mu acaba ? :p

NOT
Planınız oldukça yüklü.
Kilometreler biliyorsunuz bazen haritada durduğu gibi durmuyor.
Aceleyle onun bunun tadına bakmak istiyorsunuz duygusuna kapıldım.
Abur cubur etkisi yapmasın sakın ? :p

Yani sonunda aldığınızın bir işe yaramaması ve üstelik bitkin düşme ihtimalniz de var.

.

Son düzenleme:

@janberkaydemir , :yum:

Gezinizin bence yola çıkmadan önce açıklığa kavuşması gereken en önemli bölümüne tekrar dönmeme müsaade ederseniz:

* Otoyol park, yakıte istasyonu, autohof gibi yerlerde araç dışı çadır kurmanız asla mümkün değil ! Üstelik ben araç üstü çadırlı bir konaklamaya bile buralarda rastladığımı hatırlamıyorum. Özellikle Almanya’nın güneyinde rastlanan autohoflar için ise tecrübem yok. Fakat tahminim ayni yönde. Diğer önemli bir nokta ise araç içi konaklamalarda bile buraların gürültülü yapısı. Asla yabana atmayın. Güvenlik açısından yaptıkları nam ise ülke ve konumuna göre değişiklik gösteriyor. Yüzdesinin ise diğer yerlere göre oldukça daha fazla olduğu baştan kabul edilmeli !

* Kampingler için birkaç gün bile evvelden rezervasyon yapılması gereken mevsimde yola çıkıyorsunuz galiba. Ciddi yer sorunu ile karşılaşacağınızı sanıyorum.

* Karavan park yerlerinin gösterdiği çeşitlilik yüzünden, toptan bir tahminde bulunmak yanlış. Fakat sadece araç üstü gecelemenin mümkün olabileceği düşünülmeli. Ancak aramak zaman isteyebilir. Buraların yazılı verilerine güvenmek ıse zor. Resimlerden uygunluğunu (?) sizin tahmin etmeniz lazım. Açık olduğu ülkeler için Google Street Map’e bakmanın da faydalı. İndirdiğiniz resimlerine offline bakabileceğiniz CamperContact applikasyonu da yardımcınız olabilir. Cebinizde yeriniz az ise tablete de indirebilirsiniz.
Kısaca sizin için önemli olan böyle yerlerin yer çadırı için yapılandırılmış olmaması !

Karavan park yerleri için sadece bir spekülasyon;
Yerleşim yerlerinden uzak ve kuytu konumlu bitişiğinde çimli alanları olan karavan park yerlerinde, mesai bitimi dolayısı ile azalabileceği düşünülen polis kontrollerinden belki sıyırmış, gün batımı sonrası kurulan ufak bir çadır, çözüm sunabilir mi acaba ?
Eğer cümlemi bir okuyuşta çözebildiyseniz, bunu da başaracağınıza eminim. :p Hergün böyle bir yeri bulmak ise bence asla mümkün değil.

* Yaşları itibari ile boy sorunu olan çocuklarınızla araç içi gecelemeyi başarabilirseniz (?) kamping dışı gecelemeler için toplamda çözüme en yakın durumda sayılırsınız. Yine de hissedilen güvenlik sorunu piyasada olacak.
Sabahları zinde uyanmanız zor olabilir. Temizlik ve diğer ihtiyaçları da düşündüğünüzü sanıyorum.

* Olası hedeflerin, alternatifleriyle baştan planlanması, internete bağlılık ve yolda ekstra stresten kurtulmak açısından akla en yakını. Öznel bir POI listesini şimdiden hazırlamak zevk, onları yollarda aramak ise gereksiz cendereye girmek olmalı ?

Lütfen seneler içinde kazanılan bu bilgileri kayda alın derim.

Cevabınızı biliyorum, ama yine de sorayım.
Türkiye’de gençler için yazları izci kampı açılıyor mu acaba ? :p

NOT
Planınız oldukça yüklü.
Kilometreler biliyorsunuz bazen haritada durduğu gibi durmuyor.
Aceleyle onun bunun tadına bakmak istiyorsunuz duygusuna kapıldım.
Abur cubur etkisi yapmasın sakın ? :p

Yani sonunda aldığınızın bir işe yaramaması ve üstelik bitkin düşme ihtimalniz de var.

.

Detaylı değerlendirmeler için teşekkürler.
Öncelikle sorunuzu cevaplamaya çalışayım. Bazı bölgelerde Belediyelerin kontrolünde devreler halinde izci kampları oluyor, İstanbulda Anadolu yakasında bir bölgede yapılan ilanı görmüştüm. İnternetten aramalarda sonuç alabilirsiniz kayıtları hakkında. Diğer bir bilgi de gençlik kampları için (İzci değil ) İzmirde her yıl yapılan bir kamp vardı. www.genctur.com.tr adresinden iletişime geçebilirinizç

Gezimiz hakkında Türkiyede yapılacak lise yerleştirmelerinin programını bekliyorum. Geçmiş yıllara benzer bir şekilde olursa 8 veya 9 haziran yola çıkmak istiyoruz. Gün kısıtlaması koymadık kaba olarak 30 gün, fazlada olabilir. Belli bir yere geldiğimizde dönmemiz gerekirse programı sonlandırıp hızlı bir dönüş yapabiliriz.
Başlığı açtıktan sonra birçok grup üyesinin ve başka bloğların yazılarını okudum devam ediyorum. Gerekli notları ve uyarıları konu başlıklı olarak ayrı ayrı kaydediyorum. Farklı birkaç plan üzerinde yerleştirmeler yapıyor ,ihtıyaçlarımızı hazırlıyorum. İlk baştaki birçok bana yabancı olan konular hakkında biraz daha bilgi sahibi olduk.
Öncelikle çift şöförüz. VW Caravella nın arka iki koltuğunu sökeceğiz ve üzerinde yatılabilecek portatif bir yatak düzeneği hazırlıyoruz. Alt tarafında kalacak günlük gereken bagai eşyalarımızada rahat ulaşabilecek ve hızlı bir şekilde toplanan ve kolayca sabitlenebilen bir düzenek olacak. Bir adet 4 kişilik nispeten kolay kurulur bir çadır ile 2 kişilik otomatik kurulan bir çadırımız da olacak. Kampinglerle ilgili bilgileri güzel toparladık rota üstünde de haritalarıma yerleştiriyorum. Çocukların eğlenmesi bakımından bir günden fazla kalınacak campinglerde önceden rezervasyon yapacağım.
Okul tatil dönemlerini kaydediyorum bunun denk geldiği yerlerde planlamalarım olacak. İlk başlarda belirttiğim yol kenarı konaklamalar daha çok yorgunluk yaşadığımızda ve programda aksama olması halinde yola devam etmemiz gereken yerlerde bir alternatif, çadır imkanının olmadığını öğrenmiş bulundum. Bazı servis istasyonlarına faydalanma imkanları konusunda mail atıp imkanlarını da öğrendim - öğreniyorum.
Tüm gerekli telefon ve tablet aplikasyonlarını satın aldım hem çalışıyor hemde planlarımı yerleştiriyorum. Hepsini ayrıca bulut sistemine de yüklüyorum. Geçeceğim bölgelerdeki yol güzergahlarındaki gerekli yerlerin google street view görüntülerini klasör ve ülke olarak arşivliyorum.
Hazırlık için daha önümüzde 4 ay var . Umarım bir sıkıntı çıkmaz.
Abur cubur etkisi konusunda haklısınız, böyle bir şey hissettiğimizde bulunduğumuz yerin programını uzatarak ve daha güzel gezerek programın gezemediğimiz kısmını bir sonraki gezimize saklarız. Tamamen alternatif bir programa geçme konusunda tecrübeliyiz. " Bundan 15 yıl önce yaptığımız Paris gezimizde sabah Disneyland'a gitmek için çıktığımız günde istasyona giderken sabah yağmur ile karşılaşınca , kendimizi Amsterdam treninde bulduk, geri Parise dönerken garda fazla beklememek için kendimizi Köln trenine attık ve beş gün sonra Parise döndük"

Ayrıca konaklama sıkıntısı yaşanması halinde Airbnb elimizdeki diğer bir alternatif.

Gruba sormak istediğim diğer bir soruda bu Camping Kartları hususunda en kolay internetten alabileceğimiz ASCİ yeterli olurmu yoksa farklı ve daha işlevsel bir kart öneriniz varmı. Çok faydası olabilecek bir işlevi varmıdırbilemiyorum ama kamplar da pasaport yerine geçmesi güzel bir şey..

Destek ve farklı fikirlerinizi bekliyoruz...

Nispeten pahalı olabilseler de kamplara yönelmeniz gerçekçi bir yaklaşım.

ACSI kartının bütün Haziran’ı kapsamama durumu olduğu gibi, çoçuklar için de ekstra ödeme yapmayı hesap ediyorsunuzdur sanırım. Ama kart hemen 2-3 gecelemeden sonra parasını çıkarıyor. Kartın sadece pahalı versiyonunun pasaport yerine geçtiğini sanıyordum ? Tekrar kontrol edin derim.
Benim tercihim hep ACSI kartı oluyor.
Bordatlas kartı için gerekli bilgiyi ise Hüseyin verebilir.

Maalesef yüksek sezonda geziyi AirBnb de dahil toplamda fleksibil planlamak bildiğiniz üzere daha rizikolu.

İzci kampı sorum, araca daha rahat sığmak açısından çocukların Türkiye’de bırakılma olasılığına yapılan haince bir göndermeydi.
Sanırım latifemi ciddiye aldınız. :yum:

.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR