2020 Yılı Doğu Karadeniz Gezi Planımız 30 Gün / 4000 Km- Roadtrip Güncemiz

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan gokselg Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,794

gokselg

Yeni Üye
Yer
Bursa
Merhabalar; epey bir süredir planlayarak emekliliğimizin ilk yılında uyguladığım, 30 günlük süreçte 4000 km yaptığımız Doğu Karadeniz gezisini eşim ve köpeğimiz Pırtık (O bir Maltız) ile birlikte keyifle tamamladık . Facebook’tan yazan arkadaşlarım özellikle gidiş notlarımı, dönüşte kendi bilgilerimle revize ederek kendileriyle paylaşmamı isteyince yaklaşık 50 sayfalık bir doküman oluştu.

Gideceğiniz yerler hakkında ne kadar fazla ön bilgi sahibi olursanız, oraya vardığınızda nereye gideceğiz,nasıl yapacağız diye fazla zaman kaybetmezsiniz. “Gezenbilir” ailesinden bu hazırlık aşamasında çok faydalandım. Forum yöneticilerine bu fırsatları bize sağladıkları ve sundukları için, Katılımcı üyelere de tecrübelerini bu ortamda paylaşıp rota hazırlığı aşamasında çok emekleri geçtiği için ayrı ayrı teşekkür ediyorum.Paylaştığım bilgi notlarının, İstekli ve gezmeyi seven kişiler için küçük de olsa bir ışık olması temennim.

Uzun bir planlama ve araştırma yaptım, fakat yinede bazı yerleri atladık, atlamak zorunda kaldık. (Yorgunluk / Hava Muhalefeti / v.b. nedeniyle)

Sizler de; kendi gezi süreniz ve şartlarınızı göz önüne alarak benzer rotayı 5-8 günde yeterince gezip görebilirsiniz diye düşünüyorum.

Planımda “Gün “ olarak yazılanlar gezi öncesinde tutulan ve hazırlanan notlardır. “Durak” olarak belirtilen kısa notlar ise dönüşte gerekli görünen düzenlemeler ve eklemelerdir.

Sonuçta tüm bu çaba, sizlerin de bu topiğe yazacağı görüş ve değerlendirmeleri de katarak bir PDF sayfası düzenleyeceğim. Ve günü geldiğinde inşallah torunlarımla birlikte o sayfalara göz atıp anı tazeleme fırsatını sağlayacağım. Ben yoksam eğer bu sayfalar vesilesiyle anılmış da olurum diye düşünüyorum. ;)

Okuduğunuz için teşekkürler. Sağlıkla ve dostca kalın. Göksel

Ekli dosyalar

• Karadeniz Roadtrip Planımız 1.doc
    30.9 MB · Görüntüleme: 335
  • Karadeniz Roadtrip Planımız 2.doc
    28.2 MB · Görüntüleme: 293
  • Karadeniz Roadtrip Planımız 3.doc
    20 MB · Görüntüleme: 275
  • Karadeniz Roadtrip Planımız 4.doc
    23.5 MB · Görüntüleme: 209
  • Karadeniz Roadtrip Planımız 5.doc
    8.1 MB · Görüntüleme: 262
  • Karadeniz Roadtrip Planımız 6.doc
    22 MB · Görüntüleme: 238

Etiketler
.
Geziniz ile bilgileri emek verip bizlere sunduğunuz için candan teşekkürler Göksel bey. :smiley:

Yalnız dosyalarınız .doc yerine .pdf olarak neredeyse dörtte bir kadar yer kaplamakta. Yazım programınızdan çevrimini yapıp yüklemeniz mümkün.

İlk dosyanız 31 yerine .pdf olarak sadece 8 MB yer kaplıyor !
Üstelik kalite ayni ve daha çabuk açılmakta.

Pardon siz de yapacağınızı yazmışsınız. Nedense huyum gereği yine atlamış olmalıyım.. :rolleyes:

Son düzenleme:

Dosya devam amaçlı..
Merhabalar; epey bir süredir planlayarak emekliliğimizin ilk yılında uyguladığım, 30 günlük süreçte 4000 km yaptığımız Doğu Karadeniz gezisini eşim ve köpeğimiz Pırtık (O bir Maltız) ile birlikte keyifle tamamladık . Facebook’tan yazan arkadaşlarım özellikle gidiş notlarımı, dönüşte kendi bilgilerimle revize ederek kendileriyle paylaşmamı isteyince yaklaşık 50 sayfalık bir doküman oluştu.

Gideceğiniz yerler hakkında ne kadar fazla ön bilgi sahibi olursanız, oraya vardığınızda nereye gideceğiz,nasıl yapacağız diye fazla zaman kaybetmezsiniz. “Gezenbilir” ailesinden bu hazırlık aşamasında çok faydalandım. Forum yöneticilerine bu fırsatları bize sağladıkları ve sundukları için, Katılımcı üyelere de tecrübelerini bu ortamda paylaşıp rota hazırlığı aşamasında çok emekleri geçtiği için ayrı ayrı teşekkür ediyorum.Paylaştığım bilgi notlarının, İstekli ve gezmeyi seven kişiler için küçük de olsa bir ışık olması temennim.

Uzun bir planlama ve araştırma yaptım, fakat yinede bazı yerleri atladık, atlamak zorunda kaldık. (Yorgunluk / Hava Muhalefeti / v.b. nedeniyle)

Sizler de; kendi gezi süreniz ve şartlarınızı göz önüne alarak benzer rotayı 5-8 günde yeterince gezip görebilirsiniz diye düşünüyorum.

Planımda “Gün “ olarak yazılanlar gezi öncesinde tutulan ve hazırlanan notlardır. “Durak” olarak belirtilen kısa notlar ise dönüşte gerekli görünen düzenlemeler ve eklemelerdir.

Sonuçta tüm bu çaba, sizlerin de bu topiğe yazacağı görüş ve değerlendirmeleri de katarak bir PDF sayfası düzenleyeceğim. Ve günü geldiğinde inşallah torunlarımla birlikte o sayfalara göz atıp anı tazeleme fırsatını sağlayacağım. Ben yoksam eğer bu sayfalar vesilesiyle anılmış da olurum diye düşünüyorum. ;)

Okuduğunuz için teşekkürler. Sağlıkla ve dostca kalın. Göksel

.
Geziniz ile bilgileri emek verip bizlere sunduğunuz için candan teşekkürler Göksel bey. :smiley:

Yalnız dosyalarınız .doc yerine .pdf olarak neredeyse dörtte bir kadar yer kaplamakta. Yazım programınızdan çevrimini yapıp yüklemeniz mümkün.

İlk dosyanız 31 yerine .pdf olarak sadece 8 MB yer kaplıyor !
Üstelik kalite ayni ve daha çabuk açılmakta.

Acemilik... Affedin yada komple silinebilir, sorun değil.

Ekli dosyalar

• Karadeniz Roadtrip Planımız 7.doc
    31.2 MB · Görüntüleme: 248
  • Karadeniz Roadtrip Planımız 8.doc
    10.5 MB · Görüntüleme: 248
  • Karadeniz Roadtrip Planımız 9.doc
    4.3 MB · Görüntüleme: 207
  • Karadeniz Roadtrip Planımız 10.doc
    16.9 MB · Görüntüleme: 206
  • Karadeniz Roadtrip Planımız 11.doc
    7 MB · Görüntüleme: 257
  • Karadeniz Roadtrip Planımız 12..doc
    26.3 MB · Görüntüleme: 215

Konu ile ilgilenen arkadaşlar olursa, bu gezinin klavuzu ve diğer parçası "KARADENİiZ Roadtrip Konaklama Planımız"ı ve diğer dökümanları ayrıca mail adreslerine gönderebilirim. Buraya yüklemek en azından benim için bayağı sorun oluyor.

30 günlük süreçte çok sayıda önerilen ve aralarından seçerek kaldığımız Kamp yerleri ,koordinatlar ve Otel bilgileri/ ücretleri gibi ayrıntılı bilgilerin olduğu 4000 km yol. Köpeğimiz Pırtık eşliğinde yaptığımız Doğu Karadeniz gezisinin daha kolay incelenebilmesi ve faydalanılması için PDF formatını paylaşıyorum.

Ekli dosyalar

• Araçla Karadeniz Roadtrip Gezimiz.pdf
    6.9 MB · Görüntüleme: 525

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR