220 V Mini Kompresörlü Buzdolabı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan theta Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 50
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 66,053

Etiketler

selam ...arkadaşlar,yurt dışından getirmenize gerek yok burda zaten 750-800 civarında üretici firma var,ayrıca garanti kapsamında,neydi belirsiz yurt dışı gelmesi ne olacak 2 ay sonra? kime ve nasıl dönüp tamir ettirme şansınız olabilir ?
bi düşünün!!!
ayrıca bu waeco nun distrobutoru var...gerisini siz düşünün kaçak malzeme ile başa çıkamazsınız

berjer' Alıntı:
selam ...arkadaşlar,yurt dışından getirmenize gerek yok burda zaten 750-800 civarında üretici firma var,ayrıca garanti kapsamında,neydi belirsiz yurt dışı gelmesi ne olacak 2 ay sonra? kime ve nasıl dönüp tamir ettirme şansınız olabilir ?
bi düşünün!!!
ayrıca bu waeco nun distrobutoru var...gerisini siz düşünün kaçak malzeme ile başa çıkamazsınız
15 senedir tır söförüyüm daha bir tane yerli üretim görmedim varsa getirin tır shoplara alalım bizde öpülmeyelim yurt dısına ayrıca 5 senedir kullanıyorum dolabımı tık bile demedi ayrıca aküyü korur akü azalınca durur yani aracın aküsünü bitirmez ne oldugu belli dünyaca ünlü waeco sen bilmiyorsan o senin sorunun

izmir'de üretim yapmaktayız 10 yıldır...UND ve ukat tır parklarına sorarsanız ....söyliyeceklerdir !!!

berjer' Alıntı:
arkadaşlar izmir!de 12-24 v kompresörlü yani 134 gazlı soğutucu imal etmekteyiz gerekli bilgi verebiliriz

detaylı bilgi 0541 4733435
fahri çalışkan
Fahri bey,
İnternet siteniz mevcutmu?
İş yerinizin koordinatlarını biliyorsanız yazarmısınız adresini de verirseniz sizin de koordinat listesinde karavan aksesuarları bölümünde listeye alıp arkadaşların bilgisine sunabilirim. Ben de Manisada imalat yapan araç uzman soğutma dan birsene önce aldım. (http://www.otobuzdolabi.com) sizin gibi düşünüp yerliden yana tercihimi yaptım.

öner bey iyi akşamlar, forumda manisadaki arkaşdalardan çokça şikayet olduğu için cesaret edip bu firmadan bir dolap alamadım, şuan 220 v dolap kullanıyorum. bundan sonra solap alacak arkadaşların karar verebilmesi için dolabınızdan memnunmusunuz, kaç lt sarfiyat ne kadar biraz bilgi verebilirmisiniz?

enginizm35' Alıntı:
öner bey iyi akşamlar, forumda manisadaki arkaşdalardan çokça şikayet olduğu için cesaret edip bu firmadan bir dolap alamadım, şuan 220 v dolap kullanıyorum. bundan sonra solap alacak arkadaşların karar verebilmesi için dolabınızdan memnunmusunuz, kaç lt sarfiyat ne kadar biraz bilgi verebilirmisiniz?
Küçük otellerdeki mini bar denen buz dolaplarından 45 lt lik ben memnunum tüm buz dolabı aynı miktardasoğutma yapıyor dondurma bölümü farklı bir ısıda olmuyor tek kusuru bence bu ama çok da ihtiyaç duymuyorum dondurucuya.
http://www.otobuzdolabi.com/cool_marine.htm
linginde teknik özellikleri yazılı tabiki daha kalitelileri vardır ama 3 sistem den sonra bu bana büyük nimet geldi.
İzmirdeki üretim yapan arkadaş da buzdolabının özelliklerini yazarsa tercih etmek için yeni alacaklara bir alernatif olabilir yada kullanan birileri anlatır ise sevinirim.

keskint' Alıntı:
Küçük otellerdeki mini bar denen buz dolaplarından 45 lt lik ben memnunum tüm buz dolabı aynı miktardasoğutma yapıyor dondurma bölümü farklı bir ısıda olmuyor tek kusuru bence bu ama çok da ihtiyaç duymuyorum dondurucuya.
linginde teknik özellikleri yazılı tabiki daha kalitelileri vardır ama 3 sistem den sonra bu bana büyük nimet geldi.
İzmirdeki üretim yapan arkadaş da buzdolabının özelliklerini yazarsa tercih etmek için yeni alacaklara bir alernatif olabilir yada kullanan birileri anlatır ise sevinirim.

Birsey sormak istiyorum. Bu buzdolabini 220 olarak invertorle kullaniyordum. Ayni amperi cekiyordu. 4 5 amper. 12 voltun avantaji nedir acaba?

keskint' Alıntı:
Keskin kardeş, bahsi geçen üretici firma hakkında forum sayfaların da çok neşeli paylaşımlar oldu.
Bir karıştır derim.

Geçen gün Kartal sahildeki Koçtaş markette bir buzdolabı gördüm. Yükseklik 62 genişlik 38cm. Ufak buzdolabı arayanların işine yarayabilir. :smiley:

Buzdolap

Buzdolap1

insel' Alıntı:
Birsey sormak istiyorum. Bu buzdolabini 220 olarak invertorle kullaniyordum. Ayni amperi cekiyordu. 4 5 amper. 12 voltun avantaji nedir acaba?

Sorum atlandı mı acaba? 12 volt ile 220 invertorle calisan dolap arasında bir amper farkı yok. Varsa da cok az. Bu 12 volt donusturme isinin baska bir nedeni var midir diye sormustum.

İnsel, aradaki fark verim...
Şehir şebekesinden uzakta olduğunda akünün gücünü verimli kullanabilmek çok daha önemli oluyor.
İverterin ve aradaki bağlantıların verimini %85 kabul etsek, aynı güçteki 12V buzdolabı, 220V versiyonuna göre %15 daha uzun süre çalışacaktır...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR