3-4 Günlük Kamp Için Ekipman Önerisi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan darkdemon Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,936

darkdemon

Yeni Üye
merhabalar kısa sürelik bir kamp planım var. Antalya'ya gitmeyi düşünüyorum. Ekipman tavsiyeyi için çadır mat ve uyku tulumu önerisi olanlar arkadaşlardan yardım bekliyorum. 2 kişinin kalabileceği bir çadır olmasını istiyorum. Çok fazla güneş almayacak gündüzleri çok sıcak olmayacak şekilde bir çadır önerisi arıyorum ekipman olarak ben şunları seçtim ama görüşleriniz nelerdir daha uygun fiyata daha başarılı ürünler mevcut mudur teşekkürler.

çadır : Pratik Kamp Çadırları - ARPENAZ BLACK&FRESH ÇADIR

uyku tulumu : Uyku Tulumları - ARPENAZ 25° UYKU TULUMU

mat : Matlar, Yataklar - FORCLAZ M100 MAT

Etiketler
Merhaba;

Öncelikle seçtiğiniz uyku tulumu eğer yaz ortasında ve yüksek irtifa olmayacaksa olabilir. Aksi taktirde geceleri uyumaya çalışmak sizi yoracaktır. Seçtiğiniz çadır için de mümkünse kuru bir periyot seçmenizi tavsiye ederim, zira dış örtünün su geçirmezliği çok da tatmin edici değil. Son olarak matı boş verin ve Quechua Air Comfort 70 şişirilebilen yatak alın mışıl mışıl uyuyun.
İyi kamplar.

aynı çadırın standart versiyonunu kullanıyorum oldukça memnunum ama 2 kişi kalamazsınız bence, çadırda bagaj bölmesi bulunmadığı için ya tek kişi kalacaksınız ya da eşyaları başka bi yere koyacaksınız malesef, ayrıca çadırın dış tentesi 2000 mmlik yağışa kadar dayanıklıymış bu da hafif derecede 4 saatlik yağışa tekabül ediyormuş, ben her ihtimale karşı yanınıza şu şeffaf brandalardan almanızı tavsiye ederim :smiley:

mat ciddi derecede ince ve rahatsız bence, biraz da dar gelmişti bana, bir defa kullandım sadece o kadarı bile yetti :smiley: askeri ürün satan dükkanlarda 25-30 liraya satılan matlar iş görüyor deneyebilirsiniz

uyku tulumu pişmanlık yaratacakmış gibi geldi bana 25 derece baya yüksek bi sıcaklık, her ihtimale karşı yanınızda hand warmer bulundurmanızı tavsiye ederim, şayet üşürseniz hand warmerı bi pet şişeye, şişeyide havluya sarıp tulumun içine atarsınız, DİKKAT çıplak tene değerse yanık oluşturma ihtimali olduğunu okumuştum

Merhaba,

Antalyaya bu dönemde gidecekseniz battaniye yeterli olacaktır. en fazla yanınıza polar alırsınız.
çadır konusunda arkadaşların söylediği gibi hava durumunu kontrol edin ve bir branda almakta fayda var.
mat için şişme mat almanızı tavsiye ederim hem rahatlık hem taşınabilirlik açısından.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Geri