3.7 Ile Ilgili Yardım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Sametolur Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 46
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 10,542

Sametolur

Yeni Üye
Herkese merhaba foruma yeni üye oldum ama araç almadan önce epey faydalandım emeği geçen herkese çok teşekkür ederim öncelikle.. arkadaşlar 2003 model 3.7 aracım dik yokuşta dur kalk yaptığım zaman kalkarken arka alt taraftan dişli sıyırma sesi gibi garç diye bir ses ve vuruntu yaptı bir kez de yine araç dolu vaziyette dik bir yokuşu çıkarken aynı dişli sıyırma sesi geldi bunun sebebi nedir bilgisi olanlar yardımcı olursa çok sevinirim Edirne Keşanda yaşıyorum burada usta sıkıntısı da var Trakyada veya İstanbul Avrupa yakasında tavsiye edebileceğiniz usta var mı? Şimdiden çok teşekkür ederim

Etiketler
liberty
Merhaba,
Anladığım kadarıyla aynı sorun bende de var. Biraz araştırdım. Bu kronik sorun diyende oldu. Şanzuman daki input output sensörler sorunludur diyende oldu. Selenoid pack sorunlu diyende var. Bilgisayara bağlamak lazım.

Avrupa yakasında 2 usta önerebilirim. Ikitellide Bağcılar sanayi de Nascar mithat usta var yada Maslak Atatürk oto sanayide Dayı Jeep var. Her ikiside oldukça iyidir...

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba,
Anladığım kadarıyla aynı sorun bende de var. Biraz araştırdım. Bu kronik sorun diyende oldu. Şanzuman daki input output sensörler sorunludur diyende oldu. Selenoid pack sorunlu diyende var. Bilgisayara bağlamak lazım.

Avrupa yakasında 2 usta önerebilirim. Ikitellide Bağcılar sanayi de Nascar mithat usta var yada Maslak Atatürk oto sanayide Dayı Jeep var. Her ikiside oldukça iyidir...

Çok teşekkür ederim cevabınız için, sizde bi gelişme olursa yazarsanız çok sevinirim tekrar çok sağolun

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çok sağolun ben de korkarak biniyorum valla bu tavsiye ettiğiniz ustalar çözemedi mi sorunu

Yaa sorunun net kaynağını bulamadığımız için araştırma aşamasındayım. Benim arabada Selenoid Pack te hata veriyor. Ama bu vuruntu sorununu selenoid pack yapmaz dediler. Mithat usta 2 parça yapar birisi sensörler dedi. 400 TL civarı sensörler. Diğeri manuel beyin miş o pahalı bişeymiş. Master Servise gösterdik yapar dediler sadece :smiley: Ama dediğim gibi ben işin peşindeyim. Sizinde bir servise gidip bilgisayara bağlatmanızı tavsiye ederim. En azından bir hata varmı ortaya çıkar...

e işte arıza belli. selenoid pack dediği zaten bir gurup elektronik valften oluşuyor ve beraberce değişiyor. bence doğru düzgün bir yetkili servise teslim olun.

e işte arıza belli. selenoid pack dediği zaten bir gurup elektronik valften oluşuyor ve beraberce değişiyor. bence doğru düzgün bir yetkili servise teslim olun.

Öyle yapıcam haftaya bakalım daha önce de belirttim ben servise bakıma götürdüğümde ama sorun bulamadılar. Üzerinden 1 yıl geçti neredeyse umarım bu kez anlaşılır. Çok sağolun.

Hocam istanbuldaki en iyi servise götürdüm olur normal dediler. Kronik sorun bazılarında oluyor diye cevap verdiler... Servis çözüm olmuyor herzaman...

Hocam istanbuldaki en iyi servise götürdüm olur normal dediler. Kronik sorun bazılarında oluyor diye cevap verdiler... Servis çözüm olmuyor herzaman...

En azından bilgisayarla baksınlar olmadı artık adı geçen parçaları getirtip değiştiricem tek tek

Var mı bi gelişme hocam

Samet kardeşim selam,

Arabayı sanayiye bıraktım bugün. motor su tapası patladı bugün o iş ile ilgilenemedim. Ama hafta içi araç sanayide ustada olacak. Ustam ilgilenecek. Büyük ihtimal selenoid pack değişecek bende. Sonrasına yine bakacaz. Bu hafta benim aracın çok işi var sannayide. Haftasonuna anca alırım herhalde. 5 cm yükseltilmiş olarak :smiley:

Samet kardeşim selam,

Arabayı sanayiye bıraktım bugün. motor su tapası patladı bugün o iş ile ilgilenemedim. Ama hafta içi araç sanayide ustada olacak. Ustam ilgilenecek. Büyük ihtimal selenoid pack değişecek bende. Sonrasına yine bakacaz. Bu hafta benim aracın çok işi var sannayide. Haftasonuna anca alırım herhalde. 5 cm yükseltilmiş olarak :smiley:

Çok geçmiş olsun umarım çözülür diğer problem de.. ben de bu hafta içi eğilicem üstüne, Yükseltme için kit mi kuşlandınız ne kadara mal oldu aşağı yukarı

Çok geçmiş olsun umarım çözülür diğer problem de.. ben de bu hafta içi eğilicem üstüne, Yükseltme için kit mi kuşlandınız ne kadara mal oldu aşağı yukarı

Eyvallah. Haftaiçi hallolacak inşallah. Yükseltme için sadece yay kullanıcam. Get yerine 2" yay takıcam. Sonucu gonderirim...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR