3.7 Lİberty Yağ Değİşİmİ

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ÇAĞDAŞMUSTAFA Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,045

ÇAĞDAŞMUSTAFA

Ana Kamp
Merhaba ,

3.7 Liberty aracımın yağ değişim zamanı geldi,motor yağı dışında şanzuman yağını da değiştirmeli miyim ?Avrupa yakasında nerede yaptırabilirim ve hangi yağı kullanmam gerekiyor ? Birde bu işin
güncel bütçesi ne olmalıdır?Yakında yaptıran forumdaşlarımdan değerli yorumlarını bekliyorum.

Saygılarımla ;

Etiketler
Sayın Forum Sakinleri ,

Forumda kurcalarken 4.7 için aşağıda ki yağ tavsiyelerini buldum.Benim aracıma uygun mudur bilmiyorum?

Motor yağı 5w/30 olacak.
Şanzıman için orjinal Mopar ATF4 tavsiye ederim.
Dif kesinlikle 75w/140 olmalı. Bu da TR'de bi tek Motul Gear Competition olarak var. Dif katkılarını da unutmayın.
Arazi yağı da özel bir yağ. Mopar Ms-10216'ya denk Petronas Tutela Powergear4 almanız gerekiyor.
Direksiyon yağı değişecekseniz sakın ATF4 koymayın. Hayatınızın hatası olur. O yağ da Mopar Ms5931'e denk olan Motul Multi HF veya Valvoline Synpower.

Saygılarımla ;

şu direksiyon kutusuna atf konmaz muhabbetini hatırlıyorum. ben bütün arabalarımda atf ile tamamlarım. hiçbir problem yaşamdım şu ana dek.

4.7 ile aynı malzemeler uygudur. zaten motor da 4.7 nin iki silindiri çıkartılmış türüdür.

Öncelikle motor yağını değiştireceğim,yağ filtresini netten orjinal mopar aldım.Yağ filtresini de yan sanayi aldım.

Araç şu anda teyp ve üst ışıkları arada kesiyor,teyp açılıyor ve kod istiyor arada tekrar kesiyor,sigortadan olabilirmi ?Yada akünün değişmesi gerekiyor olabilir mi ?

biryerde kısadevre vardır. teyp arkasında, kapı kontaklarında yada bizzat far kolunda olabilir.

Selamlar;

Motor yağını piyasadan çok uygun fiyata 4lt+1lt olarak N .. diye bilinen siteden aldım.Daha önce motor su tapalarını değiştiren usta yağı da değiştirdi.Elektrik konusu da basit bir sigorta değişimi ile çözüldü.
Elektrik gelip gittiğinden dolayı açıkçası daha büyük bir arızadan şüphelenmiştim.
Şimdi onbin bakımı kapsamında BRC servisine gidip bir del LPG bakımı yaptırmak istiyorum.

Aracımdan çok memnunum ama bir değişiklik söz konusu olursa ne yaparım diye şimdiden düşünmeye
başladım.Aklımda 3.0 CRD G.C ve compass var,bütçe biraz artarsa range rover evoque.

Hangi araca geçersem geçeyim libertiyi hep arıcam..

Selamlar;

Motor yağını piyasadan çok uygun fiyata 4lt+1lt olarak N .. diye bilinen siteden aldım.Daha önce motor su tapalarını değiştiren usta yağı da değiştirdi.Elektrik konusu da basit bir sigorta değişimi ile çözüldü.
Elektrik gelip gittiğinden dolayı açıkçası daha büyük bir arızadan şüphelenmiştim.
Şimdi onbin bakımı kapsamında BRC servisine gidip bir de LPG bakımı yaptırmak istiyorum.

Aracımdan çok memnunum ama bir değişiklik söz konusu olursa ne yaparım diye şimdiden düşünmeye başladım.Aklımda 3.0 CRD G.C ve compass var,bütçe biraz artarsa range rover evoque.

Hangi araca geçersem geçeyim libertiyi hep arıcam..

konuyu okudum aklıma geldi bende değişeyim dedim.

boch car servise sordum 200 lira dedi. siz kaça değişiosunuz bu kadar pahalımı yahu bu iş

dot 4 litre 20 25 lira bişe adammı tokatlıyorlar yoksa ederimi bu işin

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.